چگونه کتاب بنویسیم؟

چگونه کتاب بنویسیم

چگونه کتاب بنویسیم؟ برای کسانی که در نویسندگی استعداد دارند، این سؤال یکی از چالش‌های ذهنی بزرگ محسوب می‌شود. اینکه چگونه نویسنده شویم و بتوانیم استعداد خود را در نویسندگی بروز نماییم، نیاز به آشنایی با روند رشد این استعداد دارد. داشتن ابزارهای لازم و به کار بستن درست آنها از اولین پیش نیازهایی هستند که برای نوشتن کتاب و داستان نویسی لازم‌اند؛ اما گاها شاهد هستیم افراد زیادی به دلیل عدم اطلاع و آشنایی، استعدادهای خود را نابود می‌نمایند. در این مقاله سعی داریم علاوه بر معرفی پیش نیازهای لازم برای نویسندگی و کتاب نوشتن، این افراد را ترغیب به یک شروع پر قدرت کنیم. اگر قلم خوبی دارید و می‌دانید یک داستان را چگونه شروع کنید و به پایان برسانید، هرگز از نداشتن امکانات و بهانه‌های این چنینی، خود را از فرصت‌های بزرگ زندگی محروم نکنید.

نوشتن را آغاز کنید

نوشتن را آغاز کنید

برای نویسندگی و کتاب نوشتن به چه چیزی نیاز دارید؟ شما باید اول خودتان را روی کاغذ به اثبات برسانید. برای شروع نوشتن و حل چالش چگونه یک کتاب بنویسیم، نیازی به هزینه‌های زیاد در همان شروع کار ندارید. حتی بدون داشتن لپ تاپ و کامپیوتر و تایپ کردن می‌توانید استعداد خود را روی کاغذ به همه نشان دهید.

 • چند برگ کاغذ تهیه کنید.
 • و یک خودکار مرغوب بخرید.

با همین پکیج شما می‌توانید برای حل چالش چگونه نویسنده شویم، اولین قدم‌ها را بردارید.

پکیج نویسندگی خود را از اینجا تهیه کنید

در هر زمانی می‌توانید بنویسید

داشتن یک دفتر یادداشت امکاناتی کافی برای شما خواهد بود تا بتوانید در هر زمان کتاب خود را بنویسید. برای حل چالش چگونه کتاب بنویسیم باید از همین قدم‌های کوچک شروع کنید. به قول یک ضرب‌المثل آمریکایی شما برای درست کردن املت باید حداقل چند تخم مرغ بشکنید. شکستن تخم مرغ کار ساده‌ای است اما باید همین قدم‌های کوچک را برای رسیدن به موفقیت بردارید. برای نویسندگی هم نیازی به امکانات پیشرفته برای شروع نخواهید داشت. داشتن یک دفتر یادداشت این فرصت را برای شما فراهم می‌آورد تا بدون نگرانی از بابت خالی شدن شارژ باتری و یا رفتن برق در هر حالتی داستان‌های زیبای ذهنی خود را روی کاغذ بیاورید.

حتما بخوانید  چگونه بازیگر شویم؟

کتاب بخوانید

کتاب بخوانید

یکی دیگر از ترفندهای عالی برای حل چالش چگونه کتاب بنویسیم، مطالعه است. کسانی که مطالعه می‌کنند هم سطح اطلاعات بالاتری دارند و هم می‌توانند راحت‌تر به مسائل مختلف بپردازند. علاوه بر این کتاب‌ها ایده‌های خوبی برای شما فراهم می‌آورند تا بتوانید خلاقیت خود را در نویسندگی پرورش دهید. بدون کتاب‌ها شما در اطلاعات اندک خود باقی خواهید ماند.

حال برحسب علاقه‌ای که به نوع و موضوع نویسندگی داریم می‌توانید از سری موضوعات:

 • کتاب‌های داستانی
 • کتاب‌های تاریخی
 • کتاب‌های فرهنگی
 • کتاب‌های آموزشی
 • و …

استفاده نمایید. برای دسترسی به این کتاب‌ها در حال حاضر تنها نیاز به چند کلیک ساده دارید.

پرمخاطب‌ترین کتاب‌های ایران و جهان را اینجا ببینید

کتاب‌های آموزش نویسندگی

یکی دیگر از امکاناتی که می‌توانید با استفاده از آن راحت‌تر نسبت به حل چالش چگونه کتاب بنویسیم اقدام نمایید، استفاده از تجربیات دیگران در کتاب‌های آموزش نویسندگی است. البته این کتاب‌ها به شما استعداد یاد نمی‌دهند بلکه آنها با تقویت مهارت‌ها و استعدادها و جهت‌دهی آنها شما را در مسیر درسته تبدیل شدن به یک نویسنده قرار می‌دهند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله برای هزارمین بار تأکید کردیم که برای موفقیت و رسیدن به قله‌های افتخار در هر عرصه‌ای مانند نویسندگی شما نیازی به استفاده از ابزارهای فوق مدرن ندارید. با کمترین امکانات می‌توانید استعدادهای خود را بروز داده و به بهترین شرایط آنها را شکوفا نمایید. پس اگر در نویسندگی استعداد دارید:

 • چند خودکار و مداد
 • چند برگ کاغذ
 • چند کتاب داستان
 • و چند کتاب آموزشی نویسندگی

برای شما کافی خواهد بود تا بتوانید به مبارزه با سرنوشت خود رفته و قله‌های موفقیت را طی کنید. بسیاری از افراد موفق قرن حاضر برای شروع، همین امکانات را نیز در اختیار نداشته‌اند. از زندگی آنها تأثیر بگیرید و قدم‌های بزرگ زندگی خود را با اهداف جزئی‌تر و پله‌های کوچک‌تر در دسترس خود قرار دهید. هیچ رازی پشت موفقیت‌های بزرگ جز تلاش و داشتن پشتکار نیست و هیچ موفقیتی با پول و امکانات مدرن به دست نیامده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.