چگونه کودک را از شیر بگیریم؟

چگونه کودک را از شیر بگیریم

چگونه کودک را از شیر بگیریم و چه نکاتی را باید در این باره رعایت نماییم؟ گرفتن کودک از شیر یکی از چالش هایی است که همه مادران و خانواده ها با آن رو برو هستند و با این چالش دست و پنجه نرم می کنند. جیغ و دادهای کودک از یک طرف و رعایت نکات مهم مربوط به این امر از طرف دیگر باعث شده تا گرفتن کودک از شیر کمی چالش برانگیز شود. در این مقاله سعی داریم شما را با مراحل این امر آشنا نموده و ترفندهای آن را نیز با هم مرور کنیم. استفاده از این ترفندها باعث می شود تا کودک شما در این حین سلامت خود را حفظ کرده و با وزن مناسب رشد مناسبی هم داشته باشد. دقت کنید که عدم توجه به چنین نکاتی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در سلامتی فیزیکی کودک شده و رشد وی را نیز با اختلال مواجه سازد.

بهترین زمان برای گرفتن کودک از شیر

قبل از پرداختن به نکات و راه حل‌های چالش چگونه کودک را از شیر بگیریم، بایستی ابتدا زمان‌بندی مناسب برای این کار را بدانید. پایان دو سالگی بهترین زمان برای گرفتن کودک از شیر است. البته بایستی سعی کنید تا این مهم را به صورت آهسته آهسته انجام دهید؛ یعنی از چند هفته قبل با کم کردن شیردهی به کودک سعی کنید وی را به این حالت عادت دهید.

گرفتن کودک از شیر

  • چند مدت قبل از گرفتن کودک از شیر سعی کنید نحوه غذا خوردن و آب خوردن را به او آموزش دهید.
  • بعد از گرفتن کودک از شیر سعی کنید لباس‌های یقه بسته بپوشید تا کودک به سینه‌های مادر دسترسی نداشته باشد.
  • از چندی قبل نوبت‌های شیردهی به کودک را به تأخیر بیندازید.
  • غذا دادن به کودک را در همان زمان‌هایی انجام دهید که قبلاً به وی شیر می‌دادید.
  • سعی کنید برای جلوگیری از گریه‌های کودک سر او را با اسباب بازی‌ها مشغول کنید.
  • سعی کنید در این مواقع از خانه خارج شده و کودک را در محیط جدیدی قرار دهید.
  • همچنین می‌توانید کودک را با یکی از بستگان نزدیک همراه نمایید که خیلی به پدر و مادر خود توجه نداشته باشد.
حتما بخوانید  چگونه خوشتیپ باشیم؟

در این بین استفاده از ابزارهای مناسب و مواد غذایی مغذی و مفید برای سلامت و رشد کودک می‌تواند این روند را برای شما ساده‌تر نماید. در ادامه با هر یک از این لوازم بیشتر آشنا خواهید شد.

بی‌نهایت وسایل بازی برای سرگرم کردن کودک شما

تغذیه مناسب برای کودک

تغذیه مناسب برای کودک

اگر کودک خود را در سنین زیر ۲ سال از شیر گرفته‌اید سعی کنید از مواد غذایی مفید برای رشد آنها استفاده کنید. شیر خشک‌های مقوی می‌تواند بهترین گزینه برای این منظور باشد. در تهیه شیر خشک حتماً به برند و کیفیت آن دقت داشته باشید و هرگز از شیر خشک‌های ناشناخته استفاده نکنید.

انواع غذای کودک با نشان سیب سلامت را از اینجا تهیه کنید

مکمل‌های غذایی کودک

کودکان در این سن برای رشد نیاز به مواد غذایی مقوی و مفید دارند. از این رو سعی کنید از این مواد و مکمل‌ها نیز در وعده‌های غذایی آنها برای حل چالش چگونه کودک را از شیر بگیریم استفاده کنید. ویتامین‌های لازم برای رشد کودک را فراموش نکنید.

شیردوش وسیله‌ای برای حل چالش چگونه کودک را از شیر بگیریم

یکی دیگر از ترفندهای گرفتن کودک از شیر استفاده از وسایلی مانند شیر دوش است. در اواخر دوره شیردهی با این وسیله می‌توانید مقدار شیر کودک را کمتر کرده و وی را برای دوری از شیر مادر آماده نمایید.

بروزترین شیر دوش‌های مادر

نتیجه‌گیری

 به بررسی نکات مهم برای گرفتن کودک از شیر مادر پرداختیم و همچین ابزارهایی را نیز برای حل این چالش به شما معرفی کردیم.

  • استفاده از شیر خشک برای شیردهی به کودکان زیر ۲ سال
  • استفاده از دستگاه شیردوش برای کم کردن شیر کودک
  • استفاده از مکمل‌های غذایی

از جمله مواردی هستند که می‌توانید در این زمان از آنها استفاده نمایید. با این اوصاف به راحتی می‌توانید چالش پیش روی خود را حل کرده و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.