چگونه طبع خود را گرم کنیم؟

چگونه طبع خود را گرم کنیم

چگونه طبع خود را گرم کنیم؟ سرد مزاجی و داشتن طبعی سرد، یکی از معضلات بزرگ افراد در جامعه امروز شده است. متأسفانه اثرات چنین طبعی نه فقط به خورد و خوراک بلکه در رفتارهای اجتماعی و زندگی مشترک نیز تأثیرگذار بوده است. از این رو آقایان و خانم‌هایی که دارای طبعی سرد و به اصطلاح سرد مزاج هستند، هر چه زودتر باید برای رفع این مشکل اقدامی نمایند. داشتن طبعی سرد می‌توانند احساست شما را در زندگی کاهش داده و این اتفاق حتی گاها منجر به فروپاشی خانواده‌ها نیز شده است؛ اما سؤال اینجاست که چگونه طبع خود را گرم کنیم؟ در این مقاله قصد داریم تا به بررسی خوراکی‌هایی بپردازیم که وجود آنها در برنامه غذایی شما می‌تواند منجر به گرم شدن طبع بینجامد. البته این پروسه یک پروسه طولانی مدت بوده و با یکی دو روز حل نخواهد شد.

در ادامه به معرفی خوراکی‌هایی می‌پردازیم که قرارگیری آنها در رژیم غذایی شما می‌تواند در یک بازه زمانی چند هفته‌ای مزاج شما را تغییر دهند. با آباژور، راهنمای خرید آنلاین محصولات همراه باشید.

کباب بخورید تا طبع خود را گرم کنید

کباب بخورید تا طبع خود را گرم کنید

خوردن گوشت کباب شده گوسفند می‌تواند یکی از بهترین راه حل‌ها برای پاسخ به سؤال چگونه طبع خود را گرم کنیم؟ باشد. کسانی که طبع سردی دارند با مصرف گوشت کباب شده می‌توانند تغییر مزاجی سریع را حس نمایند.

گوشت کباب باید تازه باشه. از اینجا بخرید

زنجبیل

استفاده از زنجبیل یکی از ترفندهایی است که برای کسانی که مزاجی سرد دارند می‌تواند مشکل گشا باشد. ریختن زنجبیل در غذاها و چای، هم باعث خوش طعم شدن آنها شده و هم باعث می‌شود طبع افراد به سمت گرمی تغییر نماید.

زردچوبه ادویه‌ای گرم و خشک

زردچوبه ادویه‌ای است که طبع بسیار گرمی دارد. استفاده از آن همراه با مواد غذایی نیز می‌تواند این تأثیر را روی بدن افراد انتقال دهد. البته مصرف زیاد زردچوبه می‌تواند حساسیت‌زا باشد. برای رفع حساسیت‌های زردچوبه می‌توانید همراه با آن آب لیمو را نیز در دستور غذایی خود داشته باشید.

حتما بخوانید  چگونه وزن اضافه کنیم؟

قهوه

قهوه نیز یکی از نوشیدنی‌هایی است که دارای طبع گرم است و استفاده از آن به صورت منظم می‌تواند عاملی برای تغییر طبع شما از سرد مزاجی به گرم مزاجی شود. کسانی که مرتب قهوه مصرف می‌کنند، به راحتی می‌توانند چالش چگونه طبع خود را گرم کنیم؟ را برای خود حل نمایند.

فلفل همه کاره

فلفل بخورید تا طبع خود را گرم کنید

فلفل نیز یکی از ادویه‌های است که حضور آن در مواد غذایی می‌تواند زمینه ساز تغییر مزاج شما از سرد مزاجی به گرم مزاجی باشد. استفاده از فلفل را حتماً در برنامه‌های غذایی خود داشته باشید.

جگر سیاه

برخلاف جگر سفید گوسفند، جگر سیاه آن دارای طبعی گرم است. از این رو اگر به دنبال حل چالش چگونه طبع خود را گرم کنیم؟ هستید می‌توانید یکی از وعده‌های غذایی خود را به جگر سیاه در طول هفته اختصاص بدهید.

پونه، دارچین و آویشن

سه ادویه‌ای که بیشتر برای طعم دار کردن غذاها و نوشیدنی‌ها به کار می‌روند، هر سه دارای طبعی گرم هستند. حضور این ادویه‌های خوشمزه در دستور غذایی شما می‌تواند مشکلات سرد مزاجی را تا حد زیادی برطرف نماید.

خرید ادویه

انجیر، گلابی، انگور و سیب

میوه‌ها نیز می‌توانند با تقویت گرم مزاجی در بدن شما در حل مشکل چگونه طبع خود را گرم کنیم؟ شما را یاری رسانند. البته همه میوه‌ها این خاصیت را ندارند. استفاده از انجیر تازه در فصل تابستان و پاییز، انگور همچنین، سیب و گلابی این خاصیت را به بدن شما انتقال خواهند داد.

سیر و پیاز

سیر و پیاز بخورید تا طبع خود را گرم کنید

خوردن سیر و پیاز همراه با وعده‌های غذایی نیز می‌تواند راه حلی عالی برای سرد مزاجان باشد. حتماً در دستور غذایی خود از این دو نیز بهره ببرید.

نتیجه‌گیری

برای رفع هر مشکلی راه حلی وجود دارد. راه حل سرد مزاجی را نیز می‌توانید در غذاها و میوه‌های گرم در دسترس داشته باشید. با انتخاب:

  • ادویه‌ها
  • میوه‌های گرم
  • غذاهای گرم مزاج
حتما بخوانید  چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

می‌توانید مشکل سرد مزاجی خود را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.