چگونه تجارت کنیم؟

چگونه تجارت کنیم

چگونه تجارت کنیم یک چالش بزرگ نه فقط برای ما ایرانی‌ها بلکه برای همه مردم جهان است. افزایش بالای هزینه‌ها و نخواندن هزینه‌ها با درآمدها در دنیای اقتصادی امروز باعث شده تا مردم به فکر تجارت و سرمایه‌گذاری در کنار شغل ثابت خود باشند. تجارت کردن در شرایط کنونی زندگی بشر علاوه بر اینکه یک هنر بزرگ محسوب می‌شود، از ملزومات نیز هست. بدون تجارت شما نمی‌توانید استقلال مالی داشته باشید و این مشکل می‌تواند سال‌های میانسالی و کهن‌سالی عمر شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. بسیاری از افراد به دلیل این اشتباه در حال حاضر در سنین بالا مجبور به حضور در شغل‌های جانبی  مانند مسافرکشی و .. نموده‌اند. پس برای آموزش راه‌های درست تجارت همراه ما بمانید.

آموزش ببینیم

بله دقیقاً اولین قدم برای اینکه بیاموزیم چگونه تجارت کنیم، آموزش دیدن است. کتاب‌ها و منابع آموزشی بسیار زیادی برای حل چالش چگونه ثروتمند شویم وجود دارد که کاربران می‌توانند با استناد به آنها مراحل تجارت خود را پایه‌گذاری نمایند. حتی کلاس‌های آموزشی زیادی نیز برای این منظور در نظر گرفته شده است. متأسفانه ایرانی‌ها در یک سیستم آموزشی اشتباه تا پایان دوران دانشگاهی خود هیچ آموزش تخصصی در این باره نمی‌بینند و دائماً خود را سرگرم یادگیری مطالبی می‌کنند که ۹۰ درصد آنها خیلی کمکی به آینده شغلی و مالی آنها نخواهد داشت. از این رو استفاده از منابع آموزشی چگونه تجارت کنیم می‌تواند در قدم اول شما را با این دنیای بزرگ آشنا نماید.

برترین کتاب‌های آموزش تجارت

برای تجارت کردن نیاز به چه آموزش‌هایی داریم؟

برای تجارت کردن نیاز به چه آموزش‌هایی داریم؟

آموزش‌های مالی برای تجارت کردن و سرمایه‌گذاری هیچ نیازی به داشتن مدارک دانشگاهی بالا ندارد. افراد با سطح سواد متوسط نیز می‌توانند از این آموزش‌ها استفاده نمایند. تنها کافی است مراحل چگونه تجارت کنیم را برای خود دسته‌بندی کرده و منابع آموزشی موجود را نیز بر اساس همین دسته‌بندی، طی کنید. از این طریق می‌توانید با اطمینان بالا سرمایه‌های ارزشمند زندگی خود را در محلی درست سرمایه‌گذاری نمایید. اما از کجا باید شروع کرد؟

حتما بخوانید  چگونه از همکاری در فروش دیجی کالا کسب درآمد کنیم؟

در قدم اول یاد بگیریم که چگونه پس‌انداز کنیم

اولین قدم برای تجارت و آموزش چگونه تجارت کنیم، تأمین منابع مالی مورد نیاز برای آن می‌باشد. اگر شما درآمد بالایی دارید اما پس‌انداز شما کافی نیست، نشان از یک ضعف بزرگ در سیستم مدیریت مالی شما است. این اشتباهات در مرور زمان می‌تواند مشکلات زیادی برای شرایط مالی شما همراه داشته باشد. دو دسته تفکر در این باره وجود دارد که منابع آموزشی لازم برای آن نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

  1. تفکر اول مربوط به افرادی است که لذت‌های آنی را به داشتن استقلال مالی دراز مدت ترجیح می‌دهند. این روحیات بیشتر در عوام جامعه مشاهده شده و چنین افرادی معمولاً نمی‌توانند در آینده زندگی خود رفاه و آسایش لازم را داشته باشند. این افراد بلافاصله بعد از دریافت حقوق و درآمد خود از طرق مختلف شروع به هزینه کردن آن می‌نمایند. از پرداخت قسط و وام گرفته تا هزینه‌های جاری و شاید هم بی‌موردی که می‌توان آنها را به تأخیر انداخت. برای مثال به جای یک بار سینما رفتن ۴ بار در ماه برای آن هزینه می‌کنند. یا هر شب دورهمی‌های خود را در رستوران می‌گذرانند.
  2. تفکر دوم متعلق به افرادی است که دید بلند مدت برای تجارت و سرمایه‌گذاری دارند. این دسته از افراد بلافاصله بعد از دریافت حقوق خود آن را در جایی مطمئن پس‌انداز می‌نمایند. پس‌انداز کردن در دنیای مدرن امروز یک هنر است. برای داشتن این هنر نه فقط شما بلکه همه ما نیاز به آموزش داریم. از این رو در این مرحله از آموزش‌های چگونه تجارت کنیم، بایستی از منابع موضوعی درباره چگونه پس‌انداز کنیم استفاده نمایید.

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

بعد از اینکه آموزش‌های لازم در زمینه پس‌انداز کردن را دیدیم، نوبت به ایجاد شرایطی برای افزایش درآمدهای ما می‌رسد. متأسفانه به دلیل تفکرات سنتی که در بین افراد جامعه ایرانی وجود دارد، کار کردن برای آنها در ساعت اداری محدود می‌شود. از این گذشته آنها همیشه عادت دارند که درآمدهای خود را محدود به کار کردن برای دیگران نمایند. در حالی که راه‌های زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید درآمدهای شگفت انگیزی کسب کنید. منظور از این درآمدها سرمایه‌گذاری پول نیست. در مرحله بعدی تبیین شرایط چگونه تجارت کنیم به این مهم خواهیم پرداخت. اما شما با کمی آموزش برای افزایش سرمایه خود می‌توانید از این ترفندها استفاده نمایید.

حتما بخوانید  چگونه از مشاغل خانگی کسب درآمد کنیم؟

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم؟

چگونه سرمایه‌گذاری کنیم؟

مرحله بعدی در مراحل آموزش چگونه تجارت کنیم که نیاز است تا با آن نیز آشنا شویم، سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری امری پیچیده است که نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد. از این رو حتماً از منابع و کتاب‌های آموزشی معتبر و به روز در این باره استفاده نمایید. شما باید سرمایه‌گذاری‌های خود را به چند دسته تقسیم کنید.

  • قدم اول سرمایه‌گذاری مطمئن و کم ریسک با سود کم

در قدم اول بایستی درآمدهای خود را در یک مکان کامل مطمئن و با کمترین ریسک ممکن سرمایه‌گذاری نمایید. در این مرحله از مراحل چگونه تجارت کنیم شما به دنبال سودهای ثابت، معین و متوسط اما قطعی هستید. این مهم باعث می‌شود تا اصل سرمایه شما و ارزش آن با وجود تورم حفظ شود.

  • قدم دوم سرمایه‌گذاری پر ریسک با سود بالا

در قدم دوم شما می‌توانید سودهای حاصل از سرمایه‌گذاری در بخش اول را به بازاری با میزان ریسک بالاتر انتقال دهید. در این قدم شما با ورود سرمایه‌های به مراتب کمتر از مرحله اول به بازارهای پر ریسک به دنبال سودهای بسیار بالا، غیرقطعی و با ریسک زیاد هستید. هر چند ممکن است در این مرحله سرمایه شما در خطر باشد. اما با استفاده از منابع آموزشی و کتاب‌های مفید در این باره می‌توانید با خیال راحت‌تری نسبت به آن اقدام نمایید. کتاب‌های مدیریت ریسک در تجارت می‌تواند راهنمای خوبی برای شما در این مرحله باشد.

  • قدم سوم سرمایه‌گذاری کم ریسک با سود بالا

در قدم نهایی از مراحل چگونه سرمایه‌گذاری کنیم و چگونه ثروتمند شویم، انتقال سودهای کلانی ناشی از این مرحله به بازارهای سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر با سود بالا است. در این مرحله شما باید بازارهایی را انتخاب کنید که سود بالایی دارند و در کنار آن ریسک بسیار پایینی نیز دارند. دلیل عدم انتخاب این بازارها در مرحله قبلی کمبود نقدینگی برای ورود به این عرصه بود. بازارهای این چنینی مانند بازار مسکن معمولاً نیاز به پول‌ها و سرمایه‌های هنگفتی دارد که در مرحله قبل شما امکان ورود به آنها را با سود پول خود در مراحل قبل‌تر نداشتید. جزئیات دقیق هر یک از این مراحل را نیز می‌توانید در کتب و منابع آموزشی چگونگی تجارت بیابید. داشتن تخصص بالا در این زمنیه می‌تواند هم کیفیت و هم میزان سود شما را در این باره به حداکثر برساند.

حتما بخوانید  چگونه تبلیغات هدفمندی داشته باشیم؟

چگونه ثروتمند شویم؟

در مراحل چگونه تجارت کنیم به قدم‌های اصلی پرداختیم و منابع آموزشی مناسب برای هر یک را نیز معرفی کردیم. اما ثروت تنها با استفاده از این مراحل به دست نخواهد آمد. ثروتمند شدن در کنار همه گزینه‌هایی که به روش‌های ذکر شده در بالا می‌انجامد، نیاز به داشتن یک دید و تفکر قدرتمند نیز می‌باشد. روانشناسان زیادی در طول سال‌های گذشته اقدام به مطالعه و بررسی رفتارها و منش افراد ثروتمند پرداخته‌اند و نکات مهم و حیاتی منش آنها را در قالب کتاب‌های آموزشی در اختیار من و شما قرار داده‌اند. با این آموزش‌ها شما می‌توانید از رفتار ثروتمندان در بزنگاه‌های مختلف اقتصادی زندگی خود درس بگیرید و آنها را الگو قرار دهید.

داشتن دید ثروتمند در اجرایی نمودن روش‌های چگونه تجارت کنیم، مهم‌تر از هر آیتم دیگری می‌تواند یاری کننده شما باشد. حتماً در این بخش به منابع فوق‌العاده موجود رجوع نموده و درس‌های گرانبهای این افراد را مرور کنید.

نتیجه‌گیری

تجارت کردن در دنیای امروز هم یک هنر است، هم نیاز به آموزش دارد و هم لازم و ضروری است. از این رو جا زدن و دوری کردن از آن می‌تواند در دراز مدت برای شما گران تمام شود. برای ثروتمند شدن باید یاد بگیریم:

  • چگونه پس‌انداز کنیم؟
  • چگونه سرمایه‌گذاری کنیم؟
  • چگونه سرمایه‌های خود را چند برابر کنیم؟

هرگز و هرگز بدون آموزش سرمایه‌هایی که با سال‌ها تلاش به دست آورده‌اید را در مسیرهای اشتباه به باد ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.