چگونه استارتاپ خود را راه اندازی کنیم؟

چگونه استارتاپ خود را راه اندازی کنیم

راه اندازی استارتاپ یکی از دغدغه‌هایی است که همیشه همراه کاربران امروز جامعه بشری بوده. احتمالاً هریک از ما یک یا چند باری به فکر راه اندازی یک استارتاپ افتاده و حتی شاید مقدماتی را نیز برای آن آماده کرده باشیم؛ اما عدم آشنایی با موارد و شرایط لازم باعث شده تا خیلی زود از تصمیم خود عقب نشینی نموده و همان روش‌های معمول کسب درآمد را در پیش بگیریم. احتمالاً در همین بین هم حسرت کسانی را می‌خوریم که اکنون با همان شرایط شما شروع کرده و یک استارتاپ پولساز در اختیار دارند؛ اما وقت آن رسیده که شما نیز یک قدم بزرگ برای زندگی مالی و حرفه‌ای آینده خود بردارید. راه اندازی یک استارتاپ بعد از پایان مطالعه این مقاله از قطر یک تار مو هم به شما نزدیک‌تر خواهد شد.

همت و استفاده از ترفندهای لازم دو ابزاری است که همه نیاز شما را برای راه اندازی استارتاپ برآورده خواهد کرد

همه چیز را تجزیه و تحلیل کنید

یک تحقیق کامل و جامع از استارتاپ‌ها مشابه و رقیبان مد نظر خود داشته باشید

در قدم اول بهتر است یک تحقیق کامل و جامع از استارتاپ‌ها مشابه و رقیبان مد نظر خود داشته باشید. مقدار درآمد آنها را بسنجید. مراحلی که هر استارتاپ طی کرده را بخوانید و پای صحبت افراد موفقی بنشینید که با استارتاپ به درآمدهای شگفت انگیزی رسیده‌اند. در این حین فراموش نکنید که راه اندازی استارتاپ لزوماً به منزله داشتن یک ایده عالی، منحصر به فرد و خارق‌العاده نیست.

نه! واقعیت این است که درصد بالایی از استارتاپ‌ها اصلاً این شرایط را ندارند. بسیاری از استارتاپ‌های موفق تنها یک ایده قدیمی را بهتر و تکنیکی‌تر اجرا کرده‌اند. از ایده‌های خارجی الهام گرفته شده‌اند. روی یک موضوع تمرکز داشته‌اند. حتی جالب است بدانید که افراد پشت این استارتاپ‌ها از نظر هوشی نیز جزء افراد معمولی جامعه می‌باشند و فقط پشتکار و تلاش، برگ برنده این افراد موفق بوده است. با تحلیل همه این اطلاعات و آمارهایی که به صورت رایگان در اینترنت وجود دارد می‌توانید دید بهتری نسبت به راه اندازی استارتاپ داشته باشید و در این باره بهتر تصمیم‌گیری کنید.

حتما بخوانید  چگونه تجارت کنیم؟

برآورد سرمایه اولیه یک قدم مهم و ارزشمند

در قدم دوم سعی کنید سرمایه لازم برای شروع کسب و کار خود را برآورد کنید. این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. خیلی‌ها به دلیل عدم توجه به همین مرحله در همان قدم‌های ابتدایی راه اندازی استارتاپ خود شکست را قبول کرده و پا را فراتر نگذاشته‌اند و اگر شما نیز می‌خواهید جزء این افراد باشید، پس این موضوع را بی‌اهمیت قلمداد کرده و از آن به راحتی عبور کنید؛ اما افراد با برنامه، در قدم اول این شرایط را می‌سنجند. شروع هر کسب و کاری نیاز به میزان سرمایه مشخصی دارد. اگر قرار است برای استخراج نفت از دل کویر دست به کار شوید، احتمالاً باید چند صد هزار میلیاردی کنار گذاشته باشید.

البته یک نکته بسیار مهم در برآورد هزینه‌های آغاز یک استارتاپ توجه به ترفندهای بهینه‌سازی هزینه‌ها است. هزینه‌هایی مانند تبلیغات، بازاریابی، استخدام نیرو و مواردی از این دست با روش‌هایی قابل بهینه‌سازی هستند. از این رو اگر در برآورد خود به اعدادی رسیدید که خارج از توان شما بود، نا امید نشوید و سراغ این ترفندها بروید. از شاخ و برگ‌های کسب و کار خود در شروع کار کم کنید تا هزینه‌ها مقرون به صرفه‌تر باشند.

آموزش ببینید تا قدرتمند شروع کنید

یکی از مهمترین راه‌های راه اندازی استارتاپ قدرتمند و عالی شروع کار با استفاده از خدمات آموزشی عالی در این موضوع است

یکی از مهمترین راه‌های راه اندازی استارتاپ قدرتمند و عالی شروع کار با استفاده از خدمات آموزشی عالی در این موضوع است. در حال حاضر آموزش‌های فوق‌العاده حرفه‌ای توسط افرادی موفق و ثابت قدم در این موضوع در اینترنت وجود دارند که با هزینه‌های کم می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. این خدمات می‌تواند شما را آماده یک نبرد سخت با رقیبان کند. برای مسلح شدن در این نبرد نیاز به آموزش دارید.

استفاده از یک دوره آموزشی ۰ تا ۱۰۰ استارتاپ می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در این قدم شما با یادگیری اصطلاحات و موضوعات مختلف در راه اندازی استارتاپ کار خود را شروع کرده و در نهایت تبدیل به یک فرد فوق حرفه‌ای در امر راه اندازی استارتاپ خواهید شد. یک قدم مهم که می‌تواند تأثیر زیادی روی موفقیت شما داشته باشد.

حتما بخوانید  چگونه برای سایت خود هاست انتخاب کنیم؟

0 تا ۱۰۰ آموزش استارتاپ را اینجا دانلود کنید

ابزارهای لازم را تهیه کنید

در هنگام استفاده از خدمات آموزش راه اندازی استارتاپ با ابزارهای لازم برای استارتاپ مورد نظر خود آشنا خواهید شد. برای شروع، حالا باید این ابزارها را تهیه کنید. ابزارهای راه اندازی استارتاپ می‌تواند یک سایت اینترنتی تا خرید یک دستگاه باشد. در هر صورت شناخت نیازمندی‌ها می‌تواند قدم بزرگی برای کسانی باشد که در شروع کار قرار دارند. دوباره باید متذکر شویم که در این مرحله خیلی ولخرجی نکنید. برای شروع آهسته و پیوسته قدم بردارید. یادتان باشد که سنگ بزرگ نشانه نزدن است.

بهترین آموزش‌های راه اندازی استارتاپ منتظر شما هستند

بهترین آموزش‌های راه اندازی استارتاپ

اگر به دنبال بهترین آموزش‌های راه اندازی استارتاپ در بازار هستید، نیاز به دور زدن بیشتر ندارید. جامع‌ترین و کامل‌ترین آموزش راه اندازی استارتاپ را می‌توانید در دسترس داشته باشید. این آموزش کاملاً کاربردی و صد در صد عملیاتی تا کنون چراغ راه افراد زیادی بوده است. به سر فصل‌های این آموزش نگاه کنید تا متوجه دلیل کاربردی بودن و تأثیرگذاری بالای آن شوید.

دوره جامع آپ استارتاپ را با بالاترین کیفیت تهیه کنید

نتیجه‌گیری

در انتها باید بدانید که راه اندازی استارتاپ ترفندهای خاص خود را دارد. واقعیت این است که در اکثریت موارد نه هزینه‌های زیاد و نه بلد نبودن مراحل کار، هیچ کدام عامل اصلی شکست نیستند. نداشتن پشتکار لازم و رویا پردازی‌های بی‌مورد است که می‌تواند شما را در مسیر شکست قرار دهد. با استفاده از آموزش‌های کاربردی که از سوی استارتاپ‌های موفق تهیه شده است، شما خواهید آموخت که موفقیت در آهسته و پیوسته قدم برداشتن است. ره صد ساله را نمی‌توانید یک شبه در استارتاپ خود طی کنید؛ اما حتماً این راه را می‌توانید در ۴ تا ۶ سال طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.