چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

چگونه سایت خود را سئو کنیم

اینترنت این ابزار مدرن و پدیده قرن جدید، در کنار همه مزیت‌ها و معایبی که برای بشر به وجود آورده است، تبدیل به منبع درآمدی بزرگ برای تعداد بسیار زیادی از کاربران در سرتاسر دنیا شده است. عملیات درآمدزایی از فضای اینترنت با یک اسم رمز با عنوان سئو سایت انجام می‌پذیرد. بهینه سازی صفحات اینترنتی برای موتورهای جستجوگر گوگل برای این‌ که بیشتر و جلوتر از سایر رقبا در دسترس کاربران قرار بگیریم را اصطلاحاً سئو نامیده می‌شود. موفقیت در استفاده از تکنیک‌های سئو می‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در کسب و کارتان باشد؛ اما سؤال اصلی اینجاست که چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ اگر شما نیز برای داشتن آینده‌ای روشن در فکر راه اندازی یک سایت اینترنتی و همچنین سئو آن هستید، وقت آن رسیده تا با تکنیک‌های این ابزار آشنا شوید.

برای شروع محتوای کاربردی تولید کنید

برای سئو محتوای کاربردی تولید کنید

در سال‌های دور تعریف سئو سایت برای موتورهای جستجوگر گوگل و همچنین کاربردی کردن محتوا برای کاربران واقعی تعاریف جداگانه‌ای از هم داشتند. تکنیک‌های سئو سایت معمولاً خیلی به مذاق کاربران واقعی خوش نیامده و یک تناقض بزرگ میان این دو وجود داشت؛ اما در سال‌های اخیر گوگل با پیشرفته‌تر کردن موتورهای جستجوگر خود و همچنین نزدیک کردن معیارهای سئو خوب با سلیقه‌ها و علایق کاربران به صورت کلی این فرایند را به هم ریخته است.

بسیاری از کاربرانی که با تفکرات قدیمی در حال سئو کردن سایت خود هستند، روز به روز شاهد افت رتبه سایت خود در گوگل خواهند بود. این دست از کاربران به دلیل اینکه در سال‌های دور از تکنیک‌های خود جواب گرفته‌اند، اکنون بی‌خبر از تغییراتی که صورت گرفته، با یک ابهام بزرگ روبرو هستند. تولید محتوای کاربردی و کاربر پسند اولین و شاید قدرتمندترین گزینه‌ای است که می‌تواند در سئو شما را یاری سازد. در واقع گوگل شرایط را طوری رقم زده است که این کاربران اینترنت باشند که اهمیت و محبوبیت یک سایت را رقم بزنند.

حتما بخوانید  چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

از تکنیک‌های جذابیت محتوا استفاده کنید

در کنار تولید محتوای کاربردی، استفاده از تکنیک‌های جذابیت محتوا دومین عاملی است که می‌تواند صفحات اینترنتی شما را در چشم کاربر جذاب‌تر نشان داده و از این طریق رتبه سایت شما را نیز در گوگل افزایش دهد. انواع ویدیوهای آموزشی، عکس‌ها، موشن گرافی‌ها، اینفوگرافیک‌ها و مواردی از این دست، ابزارهایی هستند که شما می‌توانید با استفاده از آنها جذابیت محتوای خود را چندین برابر کرده و با افزایش نرخ بازدید به گوگل بقبولانید که شما بهترین هستید.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو سایت

یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین چالش‌هایی که برای سئو سایت پیش روی کاربران و مدیران سایت‌های اینترنتی قرار دارد، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. اگر شما هنوز با اهمیت این گزینه در بالا بردن رتبه خود در اینترنت آشنا نیستید و تصور می‌کنید که انتخاب کلمات کلیدی چندان اهمیتی برای افزایش رتبه سایت شما ندارد، توصیه می‌کنیم همین الان در یکی از دوره‌های آموزش سئو ثبت نام کرده و دوباره اطلاعات خود را به روز کنید. انتخاب کلمات کلیدی اشتباه می‌تواند کل مسیر را برای شما اشتباه رقم بزند.

اهمیت لینک سازی داخلی در سئو سایت

اهمیت لینک سازی داخلی در سئو سایت

یکی از پارامترهایی که هم می‌تواند موتورهای جستجوگر گوگل را برای مدتی طولانی در سایت اینترنتی شما باقی نگه داشته و از این طریق کیفیت سئو سایت شما را افزایش دهد و هم باعث شود تا کاربران نیز برای مدتی طولانی صفحات کاربردی سایت شما را پشت سر هم مرور کنند، استفاده از تکنیک‌های لینک سازی داخلی در سایت است. دقیقاً مانند یک بازی کامپیوتری چند مرحله‌ای که کاربران بعد از طی کردن هر مرحله، راغب به حضور در گام بعدی می‌شوند، لینک سازی داخلی نیز سایت اینترنتی شما را تبدیل به یک بازی کامپیوتری جذاب خواهد کرد. خروج از این هزارتوی جذاب برای کاربر به این راحتی‌ها اتفاق نخواهد افتاد.

سئو سایت با لینک سازی خارجی

در کنار لینک سازی داخلی، برای اینکه بتوانید سایت خود را در فضای گسترده و وسیع اینترنت به کاربران و موتورهای جستجوگر گوگل معرفی کنید، بایستی از تکنیک لینک سازی خارجی استفاده کنید. در لینک سازی خارجی در واقع شما در حال معرفی سایت خود به کاربرانی هستید که به صورت مستقیم وارد سایت شما نشده‌اند. همچنین از این طریق راه‌های ورود موتورهای جستجوگر گوگل را نیز به سایت خود بیشتر از پیش کرده و به نوعی سایت اینترنتی خود را معرفی می‌کنید.

حتما بخوانید  چگونه استارتاپ خود را راه اندازی کنیم؟

هیچ چیز جای آموزش را نمی‌گیرد

تکنیک‌های به کار گرفته شده برای سئو سایت به قدری گسترده و وسیع هستند که ساعت‌ها می‌توان درباره آنها صحبت کرد. این حرفه حتی به قدری پیشرفته شده است که اطلاع از همه موارد و جزئیات مربوط به آن برای یک نفر به این راحتی‌ها مقدور نبوده و هر کس بنا بر سطح تجربه و دانشی که در این باره دارد از تکنیک‌های خاصی برای افزایش رتبه سایت خود استفاده می‌کند.

برای اینکه شما هم بتوانید با این تکنیک‌های استثنایی و عالی آشنا شوید، بایستی بهترین و با کیفیت‌ترین آموزش‌های مربوط به سئو سایت را پشت سر گذاشته و کار خود را با قدرت آغاز کنید. فراموش نکنید که انتخاب یک دوره آموزشی برای یادگیری تکنیک‌های مربوط به سئو می‌تواند کل مسیر شما را در کسب و کارتان مشخص نماید. اگر شما به قدرت سئو پی برده‌اید و برای راه اندازی سایت اینترنتی خود و یا تقویت آن به آموزش نیاز دارید، با بهترین‌ها شروع کنید.

بهترین و کاملترین دوره آموزش سئو با تدریس استاد ژان بقوسیان

نتیجه‌گیری

در انتها باید یادآور شویم که تکنیک‌های به روز و مدرنی مانند سئو، علاوه بر دانش، نیاز به تجربه نیز دارند؛ اما در حال حاضر این فرصت برای همه کاربران وجود ندارد تا بتوانند همه تکنیک‌ها و مدل‌های مختلف سئو سایت را بر روی سایت اینترنتی خود امتحان نمایند. از این رو استفاده از یک دوره آموزشی که در آن تکنیک‌های کاربردی که از روی تجربه نیز به دست آمده است، می‌تواند بهترین راه برای جلوگیری از فرصت سازی و انتخاب مسیر اشتباه باشد. همه ما به قدرت‌های سئو در افزایش فروش اینترنتی آگاه هستیم. پس با این تعداد رقیب بالا در اینترنت، انتخاب یک دوره آموزشی اشتباه می‌تواند منجر به از بین رفتن تمام زحمات شما در آینده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.