چگونه لاک را پاک کنیم؟

چگونه لاک را پاک کنیم

چگونه لاک را پاک کنیم؟ احتمالاً شما هم با این چالش روبرو شده‌اید. هر چند امروزه روش‌های زیادی برای حل این چالش وجود دارد اما سؤال اصلی اینجاست که در صورت نبود این وسایل و مواد چگونه لاک ناخن‌های خود را پاک کنیم؟ برای خانم‌ها داشتن این اطلاعات خیلی مهم است و می‌توانند در صورت لزوم از آنها استفاده نمایند. البته اگر آقایانی هم با این چالش روبروشده و به دنبال حل آن هستند! بسته به سلیقه خود در انتخاب انواع لاک در طرح‌های مختلف می‌توانند از این راهنمایی‌ها بهره ببرند. چشم بد به دور!

وسایل صنعتی یا استفاده از ترفندهای خانگی؟

برای حل چالش چگونه لاک را پاک کنیم، هم می‌توان از وسایل صنعتی موجود در بازار استفاده نمود و هم این امکان وجود دارد که از مواد خانگی برای رفع آن کمک گرفت. برخلاف تصور استفاده از وسایل صنعتی در این زمینه هیچ عوارضی نداشته و استفاده از هر کدام از این روش‌ها به دلخواه و بسته به امکانات در دسترس، امکان‌پذیر است. در ادامه همه این ترفندها را با هم مرور می‌کنیم.

پاک کردن لاک با الکل

پاک کردن لاک با الکل

الکل یک ماده فوق‌العاده قوی در تمیز کردن است و حتی در ساخت بسیاری از وسایل تمیز کننده مانند خود لاک پاک کن‌ها از این ماده استفاده می‌شود. از این رو می‌توانید با استفاده از الکل و یک دستمال اقدام به پاک کردن لاک ناخن خود کنید. همچنین از سایر موادی که در ساخت آنها از الکل استفاده شده است می‌توانید استفاده نمایید. مواردی مانند اسپری‌های مو، اسپری ضد عرق، ادکلن‌ها، مواد ضد عفونی کننده و از این قبیل موارد را می‌توانید برای پاک کردن لاک ناخن و حل چالش چگونه لاک را پاک کنیم، به کار بگیرید.

پد الکلی بخرید

پاک کردن لاک با خمیر دندان

برای مواقعی که امکانات دیگری در دسترس ندارید، می‌توانید از خمیردندان برای پاک کردن لاک استفاده کنید. خمیر دندان‌ها دارای مواد سفید کننده برای سفید کردن دندان هستند که می‌توان از آن برای پاک کردن لاک ناخن نیز استفاده نمود. در این روش برای حل چالش چگونه لاک را پاک کنیم، کمی خمیر دندان روی ناخن‌ها قرار داده و با مسواک روی آنها را بمالید. در صورت نبود مسواک می‌توانید از یک دستمال کاغذی یا مقداری پنبه برای این منظور استفاده نمایید.

حتما بخوانید  چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

پاک کردن لاک با سرکه و آب لیمو

یکی دیگر از مواد پاک کننده و ضدعفونی کننده قوی سرکه و آب لیمو هستند. با استفاده از سرکه می‌توانید به راحتی لاک ناخن‌های خود را تمیز نمایید. برای این منظور تنها کافی است ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ناخن‌های خود را در آب ولرم نگه داشته و سپس با استفاده از سرکه و پنبه اقدام به پاک کردن لاک ناخن‌های خود اقدام نمایید.

برای پاک کردن لاک ناخن از لاک‌های دیگر استفاده کنید

استفاده از خود لاک برای حل چالش چگونه لاک را پاک کنیم، یکی دیگر از ترفندها در این زمینه است. لاک‌های امروزی در خود حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توان از آنها برای تمیز کردن نیز استفاده کرد. از این رو در صورتی که دسترسی به مواد پاک کننده ندارید، می‌توانید از لاک‌های دیگر برای پاک کردن لاک‌ها استفاده کنید. در این راه حل شما می‌توانید کمی لاک روی ناخن‌های خود ریخته و با پنبه روی ناخن‌های خود را بکشید. البته نیازی نیست تا همه سطح ناخن خود را با لاک بپوشانید. تنها استفاده از چند قطره لاک برای این منظور کافی خواهد بود.

پاک کردن لاک ناخن با ترکیب آب داغ و آب اکسیژنه

پاک کردن لاک ناخن با ترکیب آب داغ و آب اکسیژنه

برای حل چالش چگونه لاک را پاک کنیم، می‌توانید از ترکیب آب اکسیژنه و آب گرم نیز استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید دو واحد آب اکسیژنه را با یک واحد آب گرم مخلوط کرده و انگشتان خود را برای چند دقیقه درون این ترکیب قرار دهید. سپس با استفاده از سوهان کشیدن لاک ناخن‌های خود را پاک نمایید.

استفاده از لاک پاک کن و محلول استون

علاوه بر همه روش‌های سنتی که آنها را مرور کردیم می‌توانید از لاک پاک کن نیز برای حل چالش چگونه لاک را پاک کنیم، استفاده کنید. استفاده از این مواد برای پاک کردن لاک‌ها بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید با در اختیار داشتن این مواد در چند ثانیه لاک‌های خود را پاک کنید.

حتما بخوانید  چگونه لاک درست کنیم؟

جدیدترین ابزار لاک پاک کن را اینجا ببینید

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی روش‌های پاک کردن لاک ناخن‌ها پرداختیم. این روش‌ها را می‌توانید در صورت نبود امکانات لازم به کار بگیرید. همچنین برای اینکه این موضوع دیگر تبدیل به یک چالش برای شما نباشد، می‌توانید بسته‌های با تعداد بالای لاک پاک کن را تهیه کرده و دیگر نبود این وسایل را در خانه و در دسترس خود مشاهده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.