چگونه استرس خود را کاهش دهیم؟

چگونه استرس خود را کاهش دهیم

در قدیم دانشمندان و پزشکان قند را عامل بیماری‌های مختلف در بدن می‌دانستند و معتقد بودند که داشتن قند می‌تواند سایر بیماری‌ها را نیز در بدن ایجاد کند؛ اما قرن بیست و یکم جایی است که استرس جایگزین قند شده است. داشتن استرس می‌تواند باعث بروز سایر بیماری‌ها در بدن نیز شود. علاوه بر این، خود استرس و فشارهای روزانه عاملی برای سکته‌های قلبی و مغزی در بدن هستند و حتی می‌توانند بیماری‌هایی مانند فشار خون و معضلات آن را در بدن چند برابر کنند. ریزش مو، سفید شدن موها، بروز برخی اختلالات عصبی و مواردی از این دست هستند که استرس را تبدیل به یک چالش بزرگ برای کاربران نموده‌اند. در این مقاله قصد داریم برای حل چالش چگونه استرس خود را کاهش دهیم، مطالبی را با هم مرور کنیم.

چرا باید استرس را کاهش داد؟

بسیاری از افراد راه کارهای دوری از استرس را نادیده می‌گیرند و بر این باورند که این استرس‌ها نمی‌تواند تأثیری روی آنها داشته باشد. این دسته از افراد زمانی متوجه اشتباه خود می‌شوند که دیگر کار از کار گذشته است. به یاد داشته باشید که تمام سعی و تلاش روزانه شما برای داشتن یک زندگی سالم و مرفه در آینده است. بدون سلامتی تمام ثروت‌های دنیا نیز هیچ دردی از شما دوا نخواهند کرد و از این رو استفاده از روش‌های درمان استرس را باید به صورت مرتب در زندگی خود داشته باشید و آنها را به بهانه نداشتن وقت به سال‌های بعد موکول نکنید.

موسیقی گوش کنید

برای کاهش استرس موسیقی گوش کنید

گوش کردن به موسیقی‌های ملایم و لذت بخش یکی از راه‌های اصلی برای دور کردن استرس از بدن است. مغز برای حل چالش چگونه استرس خود را کاهش دهیم، با دریافت انرژی‌های مثبت از موسیقی‌های آرام و حتی بی‌کلام می‌تواند دوباره خود را آماده مبارزه‌های سخت نماید. برای گوش کردن به موسیقی نیاز به ابزارهای خیلی پیچیده‌ای هم ندارید. با داشتن یک هدست یا هندزفری و پکیج موسیقی در موبایل خود می‌توانید از این امکان به راحتی استفاده کنید. به دنبال موسیقی‌های شلوغ نروید؛ زیرا این موسیقی‌ها ممکن است استرس شما را چند برابر نیز نمایند.

حتما بخوانید  چگونه زیبا باشیم؟

برترین موسیقی بی‌کلام ایران و جهان را از اینجا تهیه کنید

ورزش کنید

یکی دیگر از روش‌های حل چالش چگونه استرس خود را کاهش دهیم، ورزش کردن است. ورزش کردن در عین ایجاد بدنی ورزیده باعث می‌شود تا سلامت فکری و روانی نیز در فرد ایجاد شود. استفاده از وسایل ورزشی مناسب در منزل می‌توانند در دراز مدت معجزه‌ای برای برطرف کردن استرس‌ها و فشارهای روزانه باشند. حتماً از این ابزارها در منزل استفاده کرده و به جنگ استرس بروید.

لوازم ورزشی مناسب برای ورزش در خانه

مسافرت بروید

برای کاهش استرس مسافرت بروید

یکی از درمان‌های عالی برای حل استرس مسافرت رفتن با خانواده است. مسافرت رفتن نیاز ضروری زندگی امروز آپارتمان‌نشینی است. شما بایستی به صورت هفتگی برنامه مسافرت داخل شهری و حضور در فضاهای سبز را در برنامه زندگی خود داشته باشید و به صورت فصلی هم به مسافرت‌های بیرون شهر بروید. مسافرت کردن تمام استرس‌های موجود در بدن شما را از بین خواهد برد. برای لذت بردن از مسافرت‌ها نیز می‌توانید ابزارهای لازم برای مسافرت را تهیه کرده و لذت خود را از سفرهای تفریحی چند برابر کنید.

 • یک چادر مسافرتی
 • منقل برای کباب زدن و خوردن یک غذای خوشمزه در دل طبیعت
 • زیرانداز برای نشستن
 • فلاسک آب برای همراه داشتن آب
 • کیسه خواب
 • کفش کوهنوردی
 • کوله برای قرار دادن وسایل

و سایر اقلام مسافرتی را همراه خود داشته باشید تا لذت سفر برای شما چند برابر شود.

ست کامل لوازم سفر را از اینجا تهیه کنید

بازی کنید

یکی دیگر از ترفندهای حل چالش چگونه استرس خود را کاهش دهیم، بازی کردن است. بچه‌ها با بازی کردن همه مسائل دور و بر خود را فراموش می‌نمایند. حتی در بدترین لحظات نیز معرفی یک بازی جدید به آنها می‌تواند درمانی برای فراموش کردن لحظات بد آنها باشد. این حس در افراد بزرگسال نیز به همین وضعیت وجود دارد و شما می‌توانید بازی‌های مختلف را در برنامه روزانه و هفتگی خود قرار دهید. البته با وجود موبایل انجام این بازی‌های برای شما راحت‌تر است. هر چند بازی‌های موبایل نیز می‌تواند به قدر کافی برای شما تأثیرگذار باشد، اما سعی کنید از بازی‌های فکری و فیزیکی بیشتر استفاده کنید. حل کردن یک جدول، انجام بازی‌های فکری مانند حل کردن پازل و از این قبیل موارد می‌تواند بهترین تصمیم برای شما باشد.

حتما بخوانید  چگونه خواب خود را کم کنیم؟

بازی‌های فکری مناسب برای سنین مختلف

کتاب بخوانید

البته نه هر کتابی. مطالعه چند صفحه کتاب مفید و یا داستان در طول روز می‌تواند استرس‌های ناشی از کار را از ذهن شما دور نماید. کتاب‌ها با جهت دهی به افکار انسان وی را از به یادآوری فشارهای روزانه دور کرده و درمانی عالی برای حل چالش چگونه استرس خود را کاهش دهیم، خواهند بود. از این رو حتماً کتاب‌های داستان مفیدی برای خود انتخاب کرده و حتی شده چند صفحه از آنها را در روز مطالعه نمایید.

کلیک کن و با کد تخفیف: ۴csg89w برای خرید کتاب پنجاه درصد تخفیف بگیر

فیلم ببینید

برای کاهش استرس فیلم ببینید

برای فیلم دیدن در شرایط کنونی تنها کافی است در سایت‌های ارائه دهنده فیلم ثبت نام کرده یا با تهیه یک فیلیمو باکس به انبوهی از فیلم‌های جذاب و روز دنیا دسترسی داشته باشید. سعی کنید فیلم‌هایی را انتخاب کنید که به آنها علاقه دارید و با دیدن آن انرژی می‌گیرید.

خرید فیلیمو باکس همراه با تخفیف ویژه و گارانتی ۱۲ ماهه

نتیجه‌گیری

برای حل استرس راه‌های زیر را با هم مرور کردیم:

 • فیلم دیدن
 • مسافرت رفتن
 • بازی کردن
 • ورزش کردن
 • گوش دادن به موسیقی

قرار دادن ترکیبی از این برنامه‌ها در برنامه زندگی می‌تواند به صورت کامل استرس شما را از بین برده و شما را از بیماری‌ها و عواقب ناشی از استرس‌های روزانه در امان نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.