چگونه سیگار را ترک کنیم؟

چگونه سیگار را ترک کنیم

چگونه سیگار را ترک کنیم؟ سؤالی که احتمالاً همه سیگاری‌ها یک بار آن را از خود می‌پرسند. ترک کردن سیگار در وهله اول اراده می‌خواهد و برای داشتن این اراده قوی شما باید انگیزه کافی داشته باشید. با انگیزه و استفاده از ابزارهای مناسب به راحتی می‌تواند سیگار را ترک کرد. داشتن اراده و انگیزه، بیشتر یک حس درونی است. هر چند راه‌هایی برای تقویت آن نیز وجود دارد. در این مقاله قصد داریم در کنار معرفی ابزارهای مناسب برای ترک سیگار روش‌های مناسب برای ایجاد انگیزه حل چالش چگونه سیگار را ترک کنیم را نیز معرفی نماییم. همراه ما بمانید.

چرا باید سیگار را ترک کنیم؟

اولین سؤالی که برای حل چالش چگونه سیگار را ترک کنیم می‌بایست به آن پاسخگو باشیم، علت ترک سیگار است. همه ما درباره مضرات سیگار می‌دانیم. اگر این مضرات قرار بود مانع از سیگاری شدن ما بشوند، تا کنون این تأثیر را گذاشته بودند؛ اما وقتی سیگاری هستید در واقع با اطلاع از این مضرات این انتخاب را داشته‌اید. از این رو بایستی یک انگیزه مضاعف در وجود خود ایجاد کنید. به آینده خود بنگرید. به آینده خانواده و موفقیت‌هایی که در پیش روی زندگی شما وجود دارد، نگاه کنید. نظر افراد موفق را درباره سیگار و سیگاری‌ها بدانید. برنامه‌های مخصوص ترک سیگار را دریافت کرده و آنها را به کار ببندید. مجموعه‌ای از این رفتارها است که هم می‌تواند انگیزه کافی برای شما برای ترک سیگار ایجاد نماید، هم می‌تواند پلی میان شما و آینده بدون سیگار ایجاد نماید.

روش‌های ترک سیگار راحت‌تر را در این کتاب‌ها بخوانید

روزهای بدون سیگار

روزهای بدون سیگار

برای شروع نیازی نیست که فشار زیادی به خود بیاورید. نیکوتین ماده‌ای است که بسیار اعتیادآور بوده و ترک آن به این راحتی‌ها نخواهد بود. برای ترک نیکوتین باید پله به پله قدم بردارید. برای اینکار یک دفترچه یادداشت یا دفتر برنامه ریزی تهیه کنید. در هفته یک یا دو روز را به عنوان روزهای بدون سیگار نام گذاری کنید. در روزهای بدون سیگار هیچ وقت سیگار نکشید و موفقیت‌های خود را در دفترچه ترک سیگار خود یادداشت کنید. این اولین قدم برای شما است که بتوانید برای حل چالش چگونه سیگار را ترک کنیم یک قدم مناسب برداشته باشید.

حتما بخوانید  چگونه وزن اضافه کنیم؟

آدامس ترک سیگار

یکی از ابزارهای مناسب برای ترک سیگار استفاده از ابزارهای مخصوص برای این منظور است. ادوات پزشکی مختلفی برای ترک نیکوتین وجود دارد که البته برخی از آنها نیز تأثیر سوء دارند. یکی از ابزارهای مناسب برای ترک سیگار، آدامس‌های مخصوص ترک سیگار است. این آدامس‌ها حس نیاز به نیکوتین را در بدن شما از بین می‌برند. از این طریق می‌توانید در مواقعی که احتیاج به سیگار پیدا کردید، با استفاده از این آدامس این حس را در وجود خود از بین ببرید.

آدامس جایگزینی برای ترک سیگار

برای ترک سیگار رژیم غذایی مناسب اتخاذ نمایید

برای ترک سیگار رژیم غذایی مناسب اتخاذ نمایید

برخی از غذاها می‌توانند از عوامل ترک سیگار باشند. وجود این مواد غذایی در رژیم غذایی می‌تواند برای حل چالش چگونه سیگار را ترک کنیم مفید باشد. مواد غذایی که در آن:

 • فلفل قرمز
 • زنجبیل
 • مولتی ویتامین‌ها
 • تربچه
 • عسل
 • شیره انگور

و مواد غذایی از این دست استفاده گردند می‌توانند باعث ترک سیگار شوند.

رژیم غذایی خود را از این نقطه آغاز کنید

درمان دارویی برای ترک سیگار

یکی دیگر از روش‌های مناسبی که برای حل چالش چگونه سیگار را ترک کنیم می‌توان از آن استفاده کرد، روش‌های درمان دارویی است. داروهایی مانند NRT، بوپروپیون و از این قبیل داروها می‌توانند از روش‌های درمانی مناسبی برای ترک سیگار باشند. این داروها در شکل‌های مختلفی اعم از اسپری بینی یا افشانه و موادی از این قبیل ساخته شده‌اند که تأثیر مثبتی روی ترک سیگار دارند. فراموش نکنید که استفاده از این داروها را باید با مجوز پزشک در دستور کار قرار دهید.

ورزش کنید

استفاده از حرکات ورزشی حتی در خانه نیز می‌تواند از عوامل مؤثر برای ترک سیگار باشد. داشتن بدنی سالم باعث داشتن ذهنی آماده در هر فرد می‌شود. با این روش شما از نظر ذهنی و روحی نیز آماده ترک سیگار خواهید بود. سعی کنید با تهیه برخی لوازم ورزشی مناسب برای منزل حتی در خانه نیز این حرکات را انجام دهید.

حتما بخوانید  چگونه بدون رژیم لاغر شویم؟

مزیت‌های ترک سیگار

مزیت‌های ترک سیگار

آشنایی با مزیت‌های ترک سیگار نیز می‌تواند در ایجاد انگیزه برای آن مثمر ثمر باشد. ترک سیگار در هر لحظه، شروع سلامتی بدن شما است. با ترک سیگار می‌توانید:

 • در هزینه‌های خود برای خرید سیگار صرفه جویی کنید.
 • سلامتی را به ریه‌های خود برگردانید.
 • مانع از زرد شدن دندان‌ها شوید.
 • سلامتی قلبی خود را افزایش دهید.
 • امکان ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش دهید.

نتیجه‌گیری

روش‌هایی مانند:

 • ورزش کردن در خانه
 • استفاده از رژیم غذایی مناسب برای ترک سیگار
 • آدامس ترک سیگار
 • داروهای درمانی مانند NRT

می‌توانند از ابزارهای لازم برای ترک سیگار باشند؛ اما جدای از این وسایل شما باید انگیزه کافی را نیز در وجود خود ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.