چگونه آرایش کنیم؟

چگونه آرایش کنیم

چگونه آرایش کنیم نه فقط یک چالش ساده بلکه امروزه تبدیل به یک معمای پیچیده برای خانم‌ها شده است. وجود انبوهی از مواد و لوازم آرایشی از یک سو و به وجود آمد متدهای روز برای آرایش کردن از سوی دیگر باعث شده تا آرایش کردن تبدیل به یک چالش بزرگ شود. آرایش کردن از آن دست کارهایی است که اگر به نقطه اعتدال آن برسیم کیفیت کار به حد نهایی خود خواهد رسید. اگر کم آرایش کنیم، زیبایی‌های صورت مخفی می‌ماند و اگر زیاد آرایش کنیم زیبایی صورت از بین می‌رود. از این رو برای داشتن بهترین آرایش باید کمی دقیق‌تر و نکته سنج‌تر اقدام کرد. در ادامه مراحل لازم برای یک آرایش ساده، زیبا و دوست داشتنی را با هم مرور می‌کنیم.

ویژگی‌های یک آرایش خوب

قبل از اینکه به پاسخ سؤال چگونه آرایش کنیم برسیم و ترفندهای یک آرایش عالی را با هم مرور کنیم، بایستی شما را با ویژگی‌های یک آرایش خوب و عالی آشنا نماییم. در ادامه با ترفندهای روش‌های اجرایی، این ویژگی‌ها را نیز با هم مرور خواهیم نمود.

 • یک آرایش خوب بایستی زیبایی‌های ذاتی صورت را حفظ کنید

اگر شما چشم‌ها و گونه‌هایی زیبایی دارید باید از موادی برای آرایش استفاده کنید که باعث محو شدن این زیبایی‌ها نشوند.

 • یک آرایش خوب باید ماندگار باشد

روزهای بارانی و یا تعرق در روزهای آفتابی و داغ، دشمن آرایش هستند. اگر به این موضوعات دقت نکنید ممکن است آرایش شما تنها بعد از چند دقیقه از اتمام آن از بین برود. برای این منظور هم باید نکات آرایش کردن را به درستی انجام دهید و هم از برندهای ایدئال لوازم آرایشی بهره ببرید.

از زیر سازی شروع کنید

برای یک آرایش عالی و زیبا ابتدا باید روی پوست خود زیر سازی انجام دهید. زیر سازی باعث می‌شود تا هم مواد آرایشی روی پوست شما به خوبی چسبیده و هم باعث می‌شود تا ماندگاری آنها به حد بالایی افزایش یابد؛ اما برای زیر سازی نیاز به چه ابزاری داریم:

 • اولین مرحله استفاده از کانسیلر است

پاسخ سؤال چگونه آرایش کنیم همیشه با یک کانسیلر شروع می‌شود. کانسیلرها هم مراقب پوست شما هستند و هم یک تثبیت کننده عالی در زیر سازی پوست محسوب می‌شوند.

حتما بخوانید  چگونه مو را فر کنیم؟

جدیدترین کانسیلرها

 • برنزه کننده‌ها و رژ گونه‌ها

برنزه کننده‌ها و رژ گونه‌هایی که این خاصیت را دارند، از دومین موارد برای زیر سازی پوست صورت محسوب می‌شوند. البته در این مرحله نباید از رژ گونه زیادی استفاده کنید. برای زیر سازی یک لایه نازک از مواد آرایشی می‌تواند کیفیت مطلوب را برای شما فراهم آورد.

پرفروشترین رژگونه‌ها

آرایش گونه‌ها

آرایش گونه‌ها

قدم بعدی در مراحل داشتن یک آرایش عالی، آرایش گونه‌ها است. در این قسمت از مقاله چگونه آرایش کنیم قصد داریم تا مواد مورد نیاز برای این قسمت از آرایش صورت را با هم مرور کنیم.

 • قلموهای آرایشی

قلموهای آرایشی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. اندازه سر این قلموها برای هر یک کارکرد ویژه‌ای را به وجود می‌آورد. برای گونه‌ها باید از قلموهایی پهن و نرم استفاده کنید. این قلموها باعث می‌شود تا مواد آرایشی راحت‌تر و بهتر روی گونه‌های شما پخش شوند. برای قسمت‌های ظریف‌تر مانند زیر چشم نیاز به استفاده از قلموهای ظریف‌تری خواهید داشت. برای همین منظور بهتر است یک پکیج کامل قلموی آرایشی را در اختیار داشته باشید.

خرید پکیج قلموهای آرایشی

 • کرم پودر و پنکک

مواد آرایشی رایج برای آرایش گونه‌ها و صورت، کرم پودر و پنکک می‌باشند. همان اول باید تذکر دهیم که کیفیت کرم پودر و پنکک شما در ست لوازم آرایشی تأثیر مستقیم و زیادی روی کیفیت نهایی آرایش صورت شما خواهد داشت. از این رو در هنگام خرید این دسته از لوازم آرایشی باید دقت کافی داشته باشید. از کرم پودرهای نزدیک به پوست صورت خود استفاده نمایید. با فشار ملایم این مواد آرایشی سعی کنید چین و چروک پوست صورت خود را از بین ببرید. قلمو را تنها از یک جهت به سمت دیگر بکشید. برای اینکار بهتر است قلمو را از بالای گوشه لب به سمت گوش‌ها بکشید. روی استخوان‌های گونه را نیز کاملاً متمایز کنید.

پرفروش‌های کرم پودر

آرایش چشم

آرایش چشم

آرایش چشم در مراحل چگونه آرایش کنیم دارای اهمیت دو چندانی است. اهمیت آرایش این عضو صورت به دو دلیل است:

 1. در درجه اول چشم‌های بسیاری از خانم‌ها زیبایی طبیعی خاصی دارد. از این رو در آرایش چشم باید مراقب باشید تا این زیبایی‌ها را از بین نبرید.
 2. دلیل دوم اهمیت آرایش چشم در این است که معمولاً اولین عضوی از صورت که در معرض دید سایرین قرار می‌گیرد، چشم‌ها هستند. از این رو در صورتی که در این قسمت از آرایش ابزار لازم را در اختیار نداشته باشید یا از مواد آرایشی با کیفیت بهره نبرید، بایستی با آرایش زیبا و ایدئال خود خداحافظی نمایید.
 • کانسیلر چشم

در قدم اول آرایش چشم در مراحل چگونه آرایش کنیم بایستی از کانسیلر استفاده کنید. به خوبی پوست پلک چشمان خود را در بالا و پایین با استفاده از کانسیلر برای مواد آرایشی آماده کنید.

 • سایه چشم

قدم بعدی در آرایش چشم، استفاده از سایه چشم است. در این مرحله نیز باید دقت کافی داشته باشید. افزایش غلظت این سایه‌ها همان عاملی است که می‌تواند باعث از بین رفتن زیبایی طبیعی چشمان شما شود. از این رو با احتیاط در این مرحله اقدام کنید. البته نوع سایه چشم را نیز بایستی بر اساس فرم صورت خود و نوع چشم‌های خود انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ مناسب برای سایه چشم نیز باید به رنگ چشم‌ها و البته رنگ رژ گونه خود دقت نمایید. بنفش، طلایی، پرکلاغی و مشکلی از جمله رنگ‌های رایج برای سایه چشم می‌باشند. دقت کنید که سایه چشم را در نزدیکی گوشه‌های چشم نازک‌تر کنید.

 • خط چشم

برای کشیدن خط چشم از مداد چشم مخصوص استفاده کنید و حتماً میدانید که شماره‌های متفاوتی از مداد چشم وجود دارد. خط چشم را معمولاً باید یک یا دو شماره پر رنگ‌تر از سایه چشم خود بکشید. این مرحله از مراحل چگونه آرایش کنیم نیز حساسیت بالایی دارد. نوع خط چشم را نیز دوباره باید مطابق با رنگ سایه چشم و نوع چشم‌ها انتخاب نمایید. همچنین انواع خط چشم مایع نیز وجود دارد که بسته به سلیقه و نوع آرایش خود می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

 • مژه مصنوعی و ریمل

آخرین مرحله از آرایش چشم‌ها در مراحل چگونه آرایش کنیم مربوط به کشیدن ریمل و مژه مصنوعی می‌رسد. ریمل کشیدن فرآیندی است که جز با تجربه نمی‌توانید در آن حرفه‌ای شوید. برای ریمل کشیدن مراقب باشید که خیلی از پایین نکشید و مواد شیمیایی ریمل را به چشم‌های خود نرسانید. همچنین مژه مصنوعی را نیز باید مطابق با برنامه و مراسمی که برای آن آرایش می‌کنید انتخاب نمایید.

حتما بخوانید  چگونه لاک را پاک کنیم؟

لوازم آرایش چشم

آرایش لب‌ها

آرایش لب‌ها

یکی دیگر از مراحل مهم در چالش چگونه آرایش کنیم، مربوط به آرایش لب‌ها می‌رسد. برای آرایش لب‌ها به ابزارهای مختلفی دسترسی دارید که می‌توانید از هر یک برای این منظور استفاده نمایید.

 • رژ لب و براق کننده

برای آرایش لب‌ها انتخاب رنگ رژ لب اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین رژ لب مایه و یا بی‌رنگ به عنوان براق کننده از دیگر انتخاب‌های شما خواهند بود. دور لب‌ها را در قسمت گوشه‌ها خیلی بالا نبرید و در قسمت وسط نیز سعی کنید تا یک توازن مناسب درست نمایید.

 • خط لب

برای کشیدن خط لب اگر البته تمایل به استفاده از آن دارید می‌توانید از فرمول‌های مناسب برای آن استفاده نمایید. خط لب خود را خیلی پر رنگ نکنید.

لوازم آرایش لب

فیکس کننده‌ها

در انتهای آرایش صورت نوبت به استفاده از فیکس کننده‌ها می‌رسد. این دسته از لوازم آرایشی روی قسمت‌های قبلی قرار گرفته و آرایشی ماندگار برای شما رقم می‌زنند. اگر قرار است از صبح تا غروب در سر کار خود باشید و یا یک مهمانی طولانی مدت دارید، استفاده از فیکس کننده‌ها می‌تواند خیال شما را از بابت ماندگاری مواد آرایشی راحت سازد.

جدیدترین فیکس کننده‌ها

دیگر مواد آرایشی

برخی دیگر از مواد آرایشی هستند که تنها در شرایط خاص می‌بایست از آنها استفاده نمایید. این مواد آرایشی را نیز بایستی در دسترس داشته باشید تا در مواقع لزوم آرایش شما کیفیت خود را حفظ کنند.

 • کرم‌های مرطوب کننده و براق کننده
 • کرم‌های ضد آفتاب
 • ابزارهای لازم برای آرایش ابرو

از این دست ابزارهای آرایشی هستند که ممکن است در روزهای مختلف به آنها نیاز پیدا کنید.

کاربردی‌ترین لوازم آرایشی و بهداشتی

نتیجه‌گیری

برای یک آرایش ایدئال بایستی آرایش صورت خود را مرحله به مرحله طی کنید. مراحل چالش چگونه آرایش کنیم را می‌توان به صورت زیر رده‌بندی کرد:

 1. زیرسازی و کانسیلر کشیدن
 2. آرایش گونه‌ها
 3. آرایش چشم‌ها
 4. آرایش لب‌ها
 5. استفاده از فیکس کننده‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.