چگونه خمیر بازی درست کنیم؟

چگونه خمیر بازی درست کنیم

کسانی که به دنبال رسیدن به پاسخ سؤال چگونه خمیر بازی درست کنیم؟ هستند می‌توانند در این مقاله به آن برسند. درست کردن خمیر بازی می‌تواند یک سرگرمی عالی برای شما و کودکان به وجود بیاورد؛ از این گذشته خود انجام مراحل درست کردن این خمیر نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم در حین انجام این کار از کودکان و نوجوانان هم کمک بگیرید و آنها را نیز در مراحل درست کردن خمیر بازی شریک کنید. داشتن چند نمونه خمیر بازی با رنگ‌های مختلف باعث می‌شود تا کودکان و نوجوانان بتوانند به راحتی از آنها برای پر کردن اوقات فراغت خود استفاده نموده و به دور از تکنولوژی‌های مضر، بازی‌های سالمی انجام دهند. برای آشنایی با نحوه درست کردن خمیر بازی در ادامه همراه ما بمانید.

مواد مورد نیاز برای درست کردن خمیر بازی

مواد مورد نیاز برای درست کردن خمیر بازی

برای اینکه سؤال چگونه خمیر بازی درست کنیم را به خوبی پاسخ داده باشیم ابتدا باید شما را با مواد مورد نیاز برای درست کردن این خمیر آشنا کنیم. در درجه اول باید بدانید که ترفندهای بسیار زیادی برای درست کردن خمیر بازی وجود دارد که هر ترفندی هم نیاز به مواد مخصوص به خود دارد. پس ممکن است در جایی دیگر با روشی دیگر از درست کردن خمیر بازی روبرو شوید؛ اما در این مقاله به بررسی یکی از پرکاربردترین و بهترین روش‌های درست کردن این خمیر برای کودکان و نوجوانان می‌پردازیم. برای درست کردن این خمیر بازی بایستی مواد زیر را از قبل تهیه نمایید:

 • رنگ خوراکی
 • کرم مناسب برای درست کردن خمیر ۲ قاشق غذاخوری
 • آرد یک لیوان
 • آب جوش ۱ لیوان
 • پودر ژله ۱ بسته
 • نمک دو قاشق غذاخوری
 • روغن مایع ۲ قاشق غذاخوری

با تهیه این مواد، مواد اولیه لازم برای درست کردن خمیر بازی را در اختیار دارید. حالا نوبت به درست کردن خمیر می‌رسد.

حتما بخوانید  چگونه شمع درست کنیم؟

مراحل درست کردن خمیر بازی

 1. در قدم اول یک ظرف مناسب و با اندازه کافی تهیه کنید.
 2. همه مواد بالا بجز رنگ را درون ظرف ریخته با دست به خوبی آنها را هم بزنید.
 3. سپس ظرف را با همین مواد روی حرارت مستقیم و ملایم اجاق گاز بگذارید.
 4. به مواد اجازه بدهید تا به حالت خمیری در بیایند و بعد از خمیری شدن آنها را از روی گاز بردارید.
 5. بعد از اینکه مواد به قدر کافی سرد شد باید آنها را با دست به خوبی ترکیب نمایید.
 6. در این مرحله می‌توانید رنگ‌های خوراکی را نیز برای خوش رنگ کردن خمیر بازی خود استفاده نمایید.

به همین راحتی شما توانسته‌اید چالش چگونه خمیر بازی درست کنیم را پشت سر بگذارید. سعی کنید در طی این فرایند درست کردن خمیر از کودکان و نوجوانان نیز کمک بگیرید و آنها را نیز در این امر شریک کنید.

تهیه خمیر بازی آماده

خمیر بازی

علاوه بر روشی که در بالا برای درست کردن خمیر بازی و حل چالش چگونه خمیر بازی درست کنیم مرور کردیم شما می‌توانید به راحتی با تهیه خمیرهای بازی آماده، مجموعه‌ای از این خمیرها را در اختیار داشته باشید. خمیرهای آماده دارای رنگ‌بندی مختلفی هستند و در ظروف بسته‌بندی شیک عرضه می‌شوند که می‌توانید آنها را در همین ظروف نگهداری نمایید تا مانع از خراب شدن آنها شوید. از نظر هزینه و قیمت تمام شده به نظر در هر دو حالت شرایط یکسان خواهد بود؛ اما با تهیه خمیر بازی آماده دیگر زحمت درست کردن آن را در خانه نخواهید داشت.

بهترین و باکیفیت‌ترین خمیرهای بازی را از اینجا بخرید

نتیجه‌گیری

خمیر بازی امروزه تبدیل به یکی از وسایل بازی بسیار پرطرفدار شده است که نه فقط کودکان بلکه بزرگسالان نیز گاها از آن استفاده می‌نمایند. در این مقاله سعی کردیم روش درست کردن خمیر بازی در خانه را به شما بیاموزیم. با تهیه وسایل مورد نیاز برای درست کردن خمیر بازی و انجام مراحل بالا شما می‌توانید خمیرهای بازی با رنگ‌های مختلف را در منزل تهیه نموده و استفاده کنید. از این گذشته می‌توانید خمیرهای آماده را نیز از بازار تهیه کرده و بی‌نیاز از درست کردن آنها، یک مجموعه کامل از خمیرهای بازی را در اختیار داشته باشید.

حتما بخوانید  چگونه ژل اسلایم درست کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.