چگونه رب درست کنیم؟

چگونه رب درست کنیم

درست کردن رب در خانه نیاز به ترفندهای خاصی دارد. احتمالاً خیلی از ما به این فکر افتاده‌ایم که به جای تهیه رب‌های آماده، در منزل رب درست کنیم؛ اما سؤال اینجاست که چگونه رب گوجه درست کنیم؟ ترفندهای زیادی برای درست کردن رب گوجه در خانه وجود دارد که بسیاری از آنها در نهایت نتیجه مطلوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت. در این مقاله قصد داریم تا به دقت به بررسی مراحل درست کردن رب گوجه بپردازیم و نکات مربوط به آن را نیز مرور کنیم. از این پس با استفاده از این روش شما می‌توانید رب‌های گوجه خوشمزه و خوش طعمی در خانه درست کرده و برای خوش طعم کردن غذاها از آن استفاده نمایید. برای درست کردن رب گوجه اگر تجربه کافی هم نداشته باشید تنها با رعایت کلیت این ترفند می‌توانید از پس آن بربیایید.

انتخاب گوجه‌فرنگی

انتخاب گوجه فرنگی برای پخت رب

گوجه‌فرنگی‌های موجود در بازار انواع مختلف دارند؛ برخی از آنها بسیار آبدار بوده و بعد از بریدن دانه‌های گوجه کاملاً نمایان می‌شود و برخی از آنها نیز خیلی آب ندارند و به اصطلاح گوجه‌های گوشتی هستند. استفاده از این گوجه‌ها برای درست کردن رب گوجه نتیجه مطلوب‌تری به دنبال خواهد داشت. چراکه درنهایت شما برای درست کردن رب به قسمت گوشتی گوجه‌فرنگی نیاز خواهید داشت و آب گوجه در هنگام پخت تبخیر می‌شود و به همین دلیل گوجه‌های آبدار رب گوجه کمتری به شما خواهند داد.

آماده سازی گوجه‌ها

برای اینکه در نهایت رب گوجه خوش طعمی داشته و باشید و با کمترین میزان مصرف انرژی، چالش چگونه رب گوجه درست کنیم را حل کنید، بایستی اقدامات اولیه را به شرح زیر انجام دهید:

  • تمام گوجه‌ها را به صورت کامل بشویید. برای این کار ابتدا آنها را برای چند ساعت در آب قرار داده و سپس یکی یکی تمیز کنید.
  • در قدم بعدی گوجه‌فرنگی‌ها را یکی پس از دیگری به ۲ الی ۴ قسمت بسته به اندازه‌ها آنها خرد کنید.
  • گوجه‌فرنگی‌های خرد شده را مقدار کمی نمک زده و درون یک ظرف در بسته به مدت ۲۴ ساعت قرار دهید.
  • حتماً دقت نمایید که برای این منظور از گوجه‌های رسیده استفاده نمایید.
حتما بخوانید  چگونه میوه خشک کنیم؟

له کردن گوجه‌فرنگی

قدم بعدی در حل چالش چگونه رب گوجه درست کنیم، له کردن گوجه‌ها است. گوجه‌هایی که ۲۴ ساعت در یک ظرف دربسته باقیمانده‌اند کاملاً نرم شده و آماده له شدن هستند. در این مرحله باید راه حل مناسبی برای له کردن گوجه‌ها به کار ببندید. اگر عجله دارید و نمی‌توانید ۲۴ ساعت صبر کنید می‌توانید از دستگاه‌های آبمیوه گیری هم برای له کردن گوجه‌ها استفاده نمایید. همچنین با دست هم می‌توانید گوجه‌فرنگی‌های نرم شده را له کنید. در این مرحله از درست کردن رب گوجه‌فرنگی باید دو نکته مهم را مورد توجه قرار دهید. در درجه اول باید سعی کنید پوست گوجه‌ها را جدا کنید و در درجه بعد آب گوجه‌ها را با آبکش و صافی جدا نموده تا بهترین مواد برای درست کردن رب گوجه‌فرنگی را فراهم آورید.

پخت رب

پخت رب

در آخرین قدم از حل چالش چگونه رب گوجه درست کنیم، بایستی گوجه‌فرنگی‌های له شده را روی اجاق گاز بگذارید. برای این کار ابتدا اطراف دیگ و قابلمه‌ها را کمی روغن بزنید تا گوجه‌ها نسوزد. سپس مواد را داخل قابلمه ریخته و برحسب مقدار مواد به آنها نمک بزنید. همچنین برای خوش طعم کردن رب گوجه‌فرنگی می‌توانید مقداری فلفل را نیز در آن خرد کنید. البته در استفاده از فلفل زیاده روی نکنید.

رب گوجه‌فرنگی‌های آماده

به بررسی راه‌های درست کردن رب گوجه‌فرنگی پرداختیم و چالش چگونه رب گوجه درست کنیم را با ترفندهای کاربردی حل کردیم. اگر فرصت کافی برای درست کردن رب گوجه‌فرنگی را در منزل ندارید می‌توانید از رب گوجه‌فرنگی آماده استفاده نمایید. خوبی استفاده از رب‌های آماده در این است که می‌توانید بسته به مقدار مورد نیاز خود رب تهیه کرده و از این گذشته در تاریخ مشخصی رب‌ها را استفاده نمایید.

انواع رب گوجه فرنگی تازه و خوش رنگ را از اینجا بخرید

نتیجه‌گیری

برای درست کردن رب گوجه‌فرنگی در منزل می‌توانید از ترفندهای و راه حل‌های ذکر شده در این مقاله استفاده نمایید. البته به خاطر داشته باشید که برای این کار حتماً از گوجه‌فرنگی‌های تازه استفاده نمایید. گوجه‌های ربی را می‌توانید در اوایل فصل پاییز در میوه فروشی‌ها تهیه کنید. در غیر این صورت و بسته به نیاز خود می‌توانید رب گوجه‌فرنگی آماده را تهیه کرده و برای خوش طعم کردن غذا از آنها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.