چگونه ژله درست کنیم؟

چگونه ژله درست کنیم

احتمالاً در حین آشپزی این سؤال برای شما هم پیش آمده است که چگونه ژله درست کنیم؟ ژله درست کردن هر چند در نگاه اول بسیار ساده بوده و نیاز به ترفندهای خاصی ندارد، اما سفره‌های خانم‌های هنرمند در آشپزی همیشه پر از ژله‌های زیبا و تزئین شده‌ای است که چشم هر بیننده را به خوردن آنها ترغیب می‌نماید. از این رو ژله درست کردن را نیز نباید ساده بپنداریم. درست کردن ژله به دو طریق امکان‌پذیر است. هم می‌توانید از پودرهای آماده ژله برای این منظور استفاده کنید و هم خودتان دست به کار شده و از میوه‌های شیرین و آبدار ژله تهیه نمایید. در ادامه قصد داریم تا هم شما را با مراحل درست کردن ژله آشنا نماییم و هم ابزارهای لازم را برای این منظور معرفی کنیم. برای داشتن ژله‌های خوشمزه همراه ما باشید.

چگونه با کتاب ژله درست کنیم

طرز صحیح و ایدئال درست کردن ژله مانند سایر غذاها را می‌توان در منابع آموزشی آشپزی پیدا کرد. شاید با همین یک خط تصور کنید که نیازی به استفاده از این کتاب‌ها برای درست کردن ژله نداشته باشید، اما با مطالعه اولین کتاب نظرتان در این باره عوض خواهد شد. پاسخ سؤال چگونه ژله درست کنیم می‌تواند بسیار گسترده باشد. روش‌ها و ترفندهای بی‌شماری برای درست کردن ژله‌های خوشمزه وجود دارد که حتماً شما به تعداد زیادی از آنها آشنایی نداشته و اطلاعی از این روش‌ها ندارید؛ اما با استفاده از این ترفندها می‌توانید خانواده و مهمان‌های خود را غافلگیر نمایید.

ژله درست کردن یکی از هنرهای آشپزی است که با ایجاد ظاهری زیبا در سفره، اشتهای افراد را بالا می‌برد. ژله‌ها در کنار مواد مغذی که دارند در این امر بسیار عالی عمل می‌نمایند. درست کردن ژله‌های تکراری می‌تواند خلاقیت را از شما دور کند. در حالی که با آموزش ترفندهای مختلف و متنوع درست کردن ژله در منابع آموزشی می‌توانید در هر وعده غذایی برای خانواده خود مزه‌های دل چسبی به وجود بیاورید.

حتما بخوانید  چگونه کنسرو درست کنیم؟

مراحل درست کردن ژله در آشپزخانه

مراحل درست کردن ژله در آشپزخانه

درست کردن ژله به صورت کلی دو روش عمده دارد. یا می‌توانید با استفاده از آب میوه تازه در منزل اقدام به این کار کنید و یا پودرهای آماده ژله را تهیه نموده و ژله‌های خوشمزه درست کنید. البته انتخاب برند پودر ژله نیز می‌تواند در مزه نهایی آن تأثیر مستقیمی داشته باشد.

طرز تهیه ژله خانگی خوشمزه

در اولین بخش از روش‌های درست کردن ژله، در مقاله چگونه ژله درست کنیم قصد داریم روش تهیه ژله خانگی را برای شما باز گو کنیم. مواد لازم برای درست کردن ژله خانگی عبارت‌اند از:

 • آبمیوه طبیعی گرفته شده از میوه‌های تازه به مقدار لازم
 • ژلاتین خریداری شده
 • آب داغ
 • خرده میوه‌های تازه
 • عسل و شکر

برای درست کردن ژله خانگی با استفاده از مواد بالا مطابق با برنامه زیر عمل نمایید:

 1. ابتدا آبمیوه طبیعی را با آب داغ و پودر ژلاتین به قدر کافی مخلوط کنید.
 2. در قدم بعدی خرده‌های میوه را نیز به این ترکیب اضافه نمایید.
 3. مرحله بعدی عسل یا شکر را برای طعم دار کردن ژله به آن اضافه نموده و دوباره ترکیب را کاملاً هم بزنید.
 4. در نهایت مایع آماده شده را در یخچال بگذارید تا به خوبی سفت شود.
 5. بعد از ۳ تا ۴ ساعت ژله خوشمزه شما آماده شده است.

درست کردن ژله با پودر ژله

اگر طی کردن مراحل بالا برای شما سخت است؛ برای درست کردن ژله‌های خوشمزه می‌توانید از پودر ژله‌های آماده استفاده نمایید. این پودر ژله‌ها با طعم میوه‌های مختلفی موجود می‌باشند که شما می‌توانید برای ایجاد تنوع انواع میوه‌های مختلف آنها را تهیه کرده و از آن استفاده نمایید.

برای درست کردن ژله با استفاده از پودر ژله مطابق با روند زیر اقدام کنید:

 1. ابتدا پودر ژله را با یک لیوان آب داغ مخلوط کرده و مخلوط حاصل را به قدر کافی هم بزنید.
 2. سپس یک لیوان آب سرد به این ترکیب اضافه نمایید.
 3. ترکیب آماده شده را در ظرف تزئینی خود قرار دهید. می‌توانید در این مرحله مواد تزئینی خود را نیز به ژله خوشمزه خود اضافه کنید.
 4. در قدم بعدی باید ظرف ژله را در یخچال به مدت ۳ تا ۴ ساعت نگهداری کنید تا ژله شما کاملاً آماده شود.
حتما بخوانید  چگونه ذرت مکزیکی درست کنیم؟

طی کردن این مراحل می‌تواند پاسخ مناسبی برای سؤال چگونه ژله درست کنیم برای شما باشد.

خرید پودر ژله آماده

امکانات لازم برای درست کردن ژله

امکانات لازم برای درست کردن ژله

ژله درست کردن نیز مانند سایر موارد آشپزی در خانه تحت تأثیر تجهیزات آشپزی می‌تواند شکل و شمایل مختلفی به خود بگیرد. برای ژله درست کردن می‌توان با استفاده از قالب‌های مخصوص ژله و سایر تجهیزات، تزئینات عالی به وجود آورد. تزئین کردن ژله هدف شما را از درست کردن آن درخشان‌تر خواهد کرد.

 • اگر به دنبال غافلگیر کردن اطرافیان خود هستید.
 • اگر به دنبال درست کردن ژله‌هایی خاص و منحصر به فرد برای خود می‌باشید.
 • اگر قرار است ژله‌های دست ساز شما اشتهای اطرافیان را در سفره باز کند.
 • اگر یک دسر کامل و ایدئال را جویا هستید.

استفاده از تجهیزات و قالب‌های ژله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بی‌نهایت قالب جذاب ژله را اینجا ببینید

نتیجه‌گیری

با ترفندها و مراحل درست کردن ژله آشنا شدیم. استفاده از این ترفندها می‌توانید کیفیت آشپزی شما را افزایش داده و وعده‌های غذایی خوشمزه‌تری را برای شما به دنبال داشته باشد. برای اینکه بهتر متوجه شوید به چه لوازم و موادی برای پاسخ به چالش چگونه ژله درست کنیم نیاز داریم، یکبار دیگر مراحل اولیه آن را با هم مرور می‌کنیم:

 • استفاده از منابع آموزشی برای درست کردن ژله.
 • استفاده از آب میوه‌های تازه برای درست کردن ژله.
 • استفاده از پودر ژله و سایر مواد غذایی برای درست کردن ژله در منزل.
 • استفاده از تجهیزات و قالب‌های آماده ژله برای زیبایی در آشپزی.

با استفاده از این مراحل شما می‌توانید علاوه بر اینکه کیفیت آشپزی خود را چند برابر می‌کنید، با درست کردن ژله‌های عالی دست پخت و هنر خود را در آشپزی به دیگران نشان دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.