چگونه فلافل درست کنیم؟

چگونه فلافل درست کنیم

چگونه فلافل درست کنیم؟ فلافل یک غذای خوشمزه است که اتفاقاً خیلی سریع هم آماده می‌شود. این غذا به قدری در میان کاربران ایرانی محبوب بوده که حتی بسیاری از مغازه‌های ساندویچ فروشی را با نام فلافلی می‌شناسند؛ اما شما فلافل‌های خود را از کجا تهیه می‌کنید؟ تا کنون به این فکر بوده‌اید که به جای خرید از رستوران، خودتان در منزل فلافل را آماده کنید. درست کردن فلافل چند مزیت عمده برای شما به دنبال خواهد داشت. در کنار این که شما از کیفیت مواد داخل فلافل اطمینان خواهید داشت، می‌توانید با اضافه کردن مواد مختلف به آن هم ایده‌های جدیدی در این باره داشته باشید و مزه فلافلی متفاوت و ویژه را زیر زبان خود حس کنید.

با این حساب آموختن نحوه درست کردن فلافل می‌تواند یک گزینه عالی برای آشپزی شما عزیزان در خانه باشد؛ اما برای اینکه بدانیم، چگونه فلافل درست کنیم، هم باید با وسایل لازم برای آن آشنا باشیم و هم مواد لازم برای تهیه فلافل را در اختیار داشته باشیم. در این مقاله همراه با آموزش نحوه درست کردن فلافل سعی داریم تا نیازمندی‌های آن را نیز به شما معرفی کنیم. همراه ما بمانید.

نیازمندی‌های درست کردن فلافل در منزل

قبل از پرداختن به موضوع چگونه فلافل درست کنیم ابتدا باید مواد لازم برای آن را تهیه کنیم. مواد لازم برای تهیه کردن فلافل به سه دسته تقسیم می‌شود. دسته اول ابزارهای لازم، دسته دوم خود مواد و دسته سوم هم استفاده از منابعی است که باعث می‌شود فلافل‌های خوشمزه‌های درست کنید. با هم همه این موارد را مرور می‌کنیم.

کتاب آشپزی

هرچند فلافل یک غذای خوشمزه ساده است اما درست کردن آن می‌تواند تنوع بسیار بالایی داشته باشد. برای مثال اضافه کردن جعفری یکی از ایده‌های درست کردن آن است. یا اضافه کردن سیر رنده شده نیز می‌تواند مزه فلافل شما را دست خوش تغییراتی ویژه نماید. از این دست ایده‌ها برای درست کردن فلافل زیاد هستند. شما می‌توانید در کنار ایده‌های که خودتان دارید، از کتاب آشپزی نیز کمک بگیرید. در کتاب‌های آشپزی، آشپزهای با تجربه ایده‌های خود را برای درست کردن فلافل گرد آورده‌اند که از این طریق شما هم می‌توانید از ایده‌های آنها برای درست کردن فلافل استفاده نمایید و هم خلاقیت‌های خود را به این ایده‌ها اضافه نمایید. در هر صورت استفاده از کتاب آشپزی می‌تواند یک ترفند عالی برای حل چالش چگونه فلافل درست کنیم باشد.

حتما بخوانید  چگونه همبرگر درست کنیم؟

دستور پخت هیجان انگیزترین غذاها را در این کتاب بخوانید

لوازم مخصوص برای درست کردن فلافل

برای درست کردن فلافل معمولاً نیاز به یک میکسر یا چرخ گوشت خواهید داشت. مواد فلافل برای اینکه راحت‌تر و سریعتر پخته شوند و مزه دلچسبی داشته باشند باید به خوبی خرد شوند. برای این کار می‌توانید از میکسرهای مخصوص و یا چرخ گوشت استفاده نمایید.

مراحل درست کردن فلافل

مراحل درست کردن فلافل

مواد مورد نیاز برای درست کردن فلافل عبارتند از:

 • نخود به مقدار لازم
 • آرد نخودچی
 • سیر
 • پیاز
 • جعفری
 • تخم مرغ
 • زردچوبه
 • نمک
 • فلفل سیاه
 • گشنیز خرد شده

مواد اولیه فلافل را از اینجا تهیه کنید

برای درست کردن فلافل مطابق با دستورالعمل زیر اقدام نمایید:

 1. بعد از اینکه نخودها به قدر کافی در آب خیس خوردند، آنها را همراه با پیاز و سیر داخل میکسر ریخته و خرد کنید.
 2. در مراحل بعدی سایر مواد اعم از ادویه‌ها و جعفری و گشنیز را نیز به این مواد اضافه کنید و آنها را خوب هم بزنید. در ریختن ادویه دقت لازم را داشته باشید. زردچوبه را نیز به قدر کافی بریزید.
 3. در قدم بعدی تخم مرغ را هم به مقدار کافی به ترکیب خود اضافه نموده و گلوله‌های فلافل خود را در دمای ۲۰۰ درجه فر قرار دهید. از این طریق دیگر نیازی به استفاده زیاد از روغن سرخ کردنی هم نخواهید داشت.
 4. وقتی همه اطراف فلافل به خوبی پخته شد، می‌توانید آنها را از فر درآورده و نوش جان کنید.

یک راه حل ساده

در کنار این راه حل برای پاسخ به سؤال چگونه فلافل درست کنیم، شما همچنین می‌توانید از مواد آماده شده فلافل نیز استفاده نمایید. با تهیه این مواد هر وقت که اراده کردید به تعداد مورد نیاز از آنها را آماده کرده و میل کنید.

فلافل آماده برای شما که وقت کمی دارید

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی مراحل آماده کردن فلافل پرداختیم و ترفندهایی را هم برای هر چه بهتر کردن مزه آن برشمردیم. شما می‌توانید:

 • با استفاده از کتاب‌های آشپزی ایده‌های جدیدی برای درست کردن فلافل داشته باشید.
 • با تهیه تجهیزات لازم مانند میکسر یا مولینکس راحت‌تر مواد فلافل را در خانه آماده کنید.
 • یا از مواد آماده برای درست کردن فلافل کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.