چگونه کنسرو درست کنیم؟

چگونه کنسرو درست کنیم

اینکه چگونه کنسرو درست کنیم هر چند تبدیل به یک چالش بزرگ برای کاربران امروزی شده است اما با یادگیری مراحل درست کردن کنسرو می‌توانید این چالش را به یک فرصت تبدیل نمایید. در این مقاله سعی داریم نحوه درست کردن کنسروهای مختلف را به شما آموزش دهیم.

معمول‌ترین روش درست کردن کنسرو

معمول‌ترین روش درست کردن کنسرو

در یک روش معمول برای درست کردن کنسرو و حل چالش چگونه کنسرو درست کنیم، شما می‌توانید از تکنیک بخار آب برای کنسرو کردن استفاده نمایید. در این تکنیک بعد از اینکه مواد غذایی را بر حسب نوع جوشانده و آماده کنسرو کردن نمودید، آنها را تحت فشار در یک ظرف مناسب تمیز و البته نو که هیچ آلودگی نداشته باشد، بریزید. سپس ظرف را با بخار حرارت بدهید تا کاملاً استرلیزه شوند. همچنین در برخی موارد به جای حرارت دادن با بخار می‌توانید آنها را در یک قابلمه پر از آب حرارت بدهید.

البته تهیه کنسرو غذاهای آماده را هم می‌توانید در دستور کار قرار دهید تا در مواقع لازم از این غذاهای آماده استفاده نمایید.

درست کردن کنسرو گوجه‌فرنگی و رب

یکی از کنسروهای بسیار پرکاربرد برای کاربران کنسرو رب گوجه‌فرنگی است. استفاده از ترفند کنسرو کردن رب گوجه‌فرنگی باعث می‌شود تا بتوانیم رب‌های خانگی را به مدت بسیار طولانی نگهداری نماییم. برای این کار بعد از رب شدن گوجه‌ها کمی به آنها فرصت دهید تا آب آنها کم شود (وجود آب در رب باعث می‌شود تا زودتر کپک‌ها سراغ آن بیایند). بعد آنها را در ظروف مخصوص کنسرو استریل و تمیز ریخته و قوطی‌ها را در آب جوش در حدود نیم ساعت حرارت دهید. همچنین می‌توانید از این روش برای کنسرو کردن گوجه نیز استفاده نمایید.

البته تهیه رب گوجه‌فرنگی آماد کنسرو شده نیز راهکاری مطمئن برای نگهداری طولانی مدت رب‌ها در خانه است.

انواع رب و کنسرو خوش رنگ گوجه فرنگی

مراحل درست کردن کنسرو ذرت و سبزیجات

برای حل چالش چگونه کنسرو درست کنیم، در تهیه کنسرو سبزیجات و ذرت یک راه بسیار ساده وجود دارد. برای این کار بایستی ابتدا سبزیجات و ذرت خود را به خوبی آب پز نمایید. بعد از اینکه به میزان کافی آب پز شدند، آنها را با هم مخلوط کرده و مقداری هویج نگینی هم به آنها اضافه نمایید. یک قاشق نمک و اندکی سرکه به ترکیب سبزیجات یا ذرت اضافه کرده و آنها را در یک شیشه کنسروی بریزید. درب شیشه را به خوبی ببندید و آن را در یک ظرف پر از آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه حرارت دهید.

حتما بخوانید  چگونه ژله درست کنیم؟

همچنین می‌توانید از کنسروهای آماده سبزیجات و ذرت نیز استفاده کنید.

تازه‌های کنسرو ذرت و سبزیجات

درست کردن کنسرو لوبیاچیتی و حبوبات

درست کردن کنسرو لوبیاچیتی و حبوبات

برای حل چالش چگونه کنسرو درست کنیم، در کنسرو کردن لوبیاچیتی و سایر حبوبات هم می‌توانید بسته به ذوق و سلیقه خود در آشپزی عمل کنید. برای این کار بعد از اینکه لوبیاها را به اندازه کافی در آب خیساندید، آنها را روی اجاق گاز بگذارید تا به خوبی بپزید. همزمان مقداری پیاز تفت داده و کمی رب نیز به پیازهای تفت داده شده اضافه نمایید. همچنین می‌توانید از سیب زمینی‌های کوچک نگینی هم برای خوش طعم کردن کنسرو خود استفاده کنید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و در ظروف شیشه‌ای بریزید. ظرف کنسرو را به مدت نیم ساعت در آب جوش حرارت دهید تا کاملاً استرلیزه شود.

برای حفظ سلامتی خود و راحتی کار می‌توانید از کنسروهای آماده حبوبات و لوبیا استفاده کنید که تاریخ انقضاء مشخصی هم روی آنها وجود دارد.

پرفروش‌های کنسرو لوبیا

کنسروهای آماده

در حال حاضر یکی از بهترین اره حل‌ها برای حل چالش چگونه کنسرو درست کنیم، استفاده از کنسروهای آماده است. در حال حاضر کنسروهای آماده در تنوع فوق‌العاده زیادی در بازار وجود دارند که می‌تواند منبع عظیمی از مواد مغذی را برای بدن شما فراهم نمایند. با توجه به راحتی پخت این کنسروها می‌توانید به راحتی و در چند دقیقه یک غذای خوشمزه با آنها درست کرده و نوش جان نمایید. کنسروهایی مانند کنسروهای تن ماهی، مواد غذایی و حبوبات و میوه‌ها به دلیل اینکه ممکن است در طول زمان خراب شوند، دقت به سلامتی آنها بسیار مهم است. از این رو استفاده از کنسروهای آماده باعث می‌شود تا قبل از تاریخ انقضاء آنها را استفاده نماییم.

خوشمزه‌ترین کنسروها و غذاهای آماده را از اینجا تهیه کنید

نتیجه‌گیری

به نحوه درست کردن کنسروهای مختلف در این مقاله پرداختیم و نکاتی را هم برای استفاده از کنسروها در رژیم غذایی با هم مرور کردیم. با استفاده از محتوای این مقاله می‌توانید به راحتی کنسروهای لذیذی در خانه درست نموده و نوش جان نمایید. همچنین برای تهیه کنسروهای آماده‌ای مانند:

  • کنسرو تن ماهی
  • کنسرو رب گوجه‌فرنگی
  • کنسرو سبزیجات
  • کنسرو حبوبات
  • کنسرو ذرت
  • کنسرو میوه‌ها و کمپوت‌ها
حتما بخوانید  چگونه رب درست کنیم؟

و مواردی از این دست حتماً به تاریخ تولید و انقضای محصول دقت کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.