چگونه پی دی اف درست کنیم؟

چگونه پی دی اف درست کنیم

پی دی اف یکی از پسوندهای ارائه فایل‌های کامپیوتری است که به دلیل مشخصات و ویژگی‌هایی که دارد در کانون توجهات قرار گرفته است؛ اما چگونه پی دی اف درست کنیم؟ اگر این سؤال برای شما هم پیش آمده است در این مقاله همراه ما بمانید؛ زیرا قرار است آموزش‌های لازم در این زمینه را به شما ارائه نماییم. ترفندهای درست کردن پی دی اف در فایل‌های کامپیوتری امروزه بسیار زیاد بوده و شما می‌تواند هر فایلی را به پی دی اف تبدیل کنید. فایل‌های اینترنتی، ورد، عکس‌ها و هر فایل نوشتاری و یا عکسی که در کامپیوتر وجود دارد، قابلیت تبدیل به پی دی اف را دارا می‌باشند. با آموزش ترفندهای چگونه پی دی اف درست کنیم می‌توانید از این پس خودتان و بدون نیاز به کمک، این ترفندها را اجرا نمایید.

ترفند شماره یک ورد را به پی دی اف تبدیل کنید

اگر با نرم‌افزار ورد آشنایی ندارید، بهتر است هر چه سریعتر نسبت به دریافت فایل‌های آموزشی آن اقدام و این نرم‌افزار فوق کاربردی کامپیوتری را بیاموزید. بدون ورد ورود به دنیای کامپیوتر و کار کردن با آن تقریباً غیر ممکن است. این نرم‌افزار کاربردی مایکروسافت دنیای بسیار گسترده‌ای دارد و یادگیری همه امکانات و ابزارهای آن به این راحتی‌ها مقدور نیست. همین الان که ما در حال تایپ این مقاله برای شما هستیم، در حال استفاده از امکانات بی‌نظیر این نرم‌افزار دوست داشتنی می‌باشیم. با این حال شما می‌توانید با صرف وقت بسیار کمی این نرم‌افزار دوست داشتنی را بیاموزید و از آن برای تایپ کردن و البته درست کردن فایل‌های پی دی اف خود بهره ببرید.

نرم‌افزار ورد یک قابلیت ویژه نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. در این نرم‌افزار شما می‌توانید فایل نهایی خود را در فرمت پی دی اف ذخیره نمایید. برای این کار وقتی متن شما آماده شد روی گزینه Save As کلیک کنید، بعد از انتخاب محل ذخیره سازی در نوار ابزار پایین پنجره‌ای که برای شما باز شده است، می‌توانید فرمت فایل ذخیره شده را انتخاب نمایید. با کلیک روی گزینه کشویی انبوهی از فرمت‌ها را مشاهده خواهید کرد که یکی از آنها همین پی دی اف خودمان است. روی آن کلیک کرده و فایل ورد خود را در قالب پی دی اف ذخیره نمایید.

حتما بخوانید  چگونه خلافی ماشین بگیریم؟

ترفند شماره دو پی دی اف کردن سایر فایل‌ها

یک ورد را به پی دی اف تبدیل کنید

برای پاسخ به سؤال چگونه پی دی اف درست کنیم، اگر در نرم‌افزارهای مایکروسافت دنبال پاسخ آن هستید، راه حل بسیار ساده است. سایر نرم‌افزارهای مایکروسافت مانند پاورپوینت نیز این قابلیت را دارند که فایل شما را به شکل پی دی اف در اختیار شما قرار دهند. در صورتی که با نرم‌افزار پاورپوینت آشنا هستید و یا آموزش‌های پاورپوینت را پشت سر گذاشته‌اید می‌توانید از این نرم‌افزار به صورت مستقیم مطابق با روش بالا فایل‌های خود را در فرمت پی دی اف ذخیره کنید.

سایر نرم‌افزارهای آفیس شرکت مایکروسافت مانند اکسل، اکسس و … نیز امکان پشتیبان گیری پی دی افی از فایل را برای شما در نظر گرفته‌اند. البته برای کار با این نرم‌افزارها باید دوره ICDL دیده باشید و یا منابع آموزشی ICDL و نرم‌افزارهای آفیس را پشت سر گذاشته باشید.

جدیدترین آموزش‌های ICDL

همه چیز را پی دی اف کنید

در انتها و آخرین ترفند تبدیل فایل‌ها به پی دی اف می‌خواهیم یک پیشنهاد جذاب به شما ارائه نماییم. با استفاده از یک پکیج آموزشی ساده می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن همه روش‌های تبدیل فایل‌ها به پی دی اف را بدانید. در این پکیج شما می‌توانید از تبدیل فایل‌های اینترنتی به پی دی اف تا عکس‌ها و نرم‌افزارهای آفیس را به راحتی آموخته و از این پس بی‌نیاز از کمک بقیه فایل‌های خود را در فرمت پی دی اف ذخیره کنید.

نتیجه‌گیری

به ترفندهایی برای حل چالش چگونه پی دی اف درست کنیم پرداختیم و روش‌هایی از آن را با هم مرور کردیم. در انتها داشتن یک فایل آموزشی روش‌ها و ترفندهای پی دی اف می‌تواند همه این نکات و بسیار بیشتر از آن را برای همیشه در دسترس شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.