چگونه شمع درست کنیم؟

چگونه شمع درست کنیم

یکی از وسایل پرکاربرد در تزئین خانه و زیباسازی آن شمع‌ها هستند. استفاده از شمع‌ها می‌توانند روحیه افراد را نیز تحت تأثیر قرار دهد. در این مقاله قصد داریم تا برای حل چالش چگونه شمع درست کنیم، ترفندهای عالی ارائه نماییم. درست کردن شمع مانند استفاده از آن می‌تواند برای کاربران لذت‌بخش باشد. از این رو می‌توانید با استفاده از روش‌های بیان شده در این مقاله، در کنار این که شمع‌های زیبا برای خود تهیه می‌نمایید، لذت درست کردن شمع در خانه را نیز حس کنید. درست کردن شمع البته نیاز به نکات احتیاطی نیز دارد. پارافین موجود در شمع می‌تواند خطراتی برای سلامتی کودکان خردسال داشته باشد. از این رو کودکان خود را در هنگام کار با پارافین دور نگهدارید.

مواد مورد نیاز برای درست کردن شمع

مواد مورد نیاز برای درست کردن شمع

قدم اول قبل از پرداختن به ترفندهای حل چالش چگونه شمع درست کنیم، بررسی مواد مورد نیاز برای آن می‌باشد. در این ترفندها شما ابزارهای به خصوصی لازم خواهید داشت.

  • پارافین بسته به تعداد شمع مورد نیاز
  • قالب شیشه‌ای یا قالب‌های آماده
  • فتیله شمع
  • ظرف مخصوص برای آب کردن پارافین
  • کتری یا سماور

مراحل درست کردن شمع در خانه

با تهیه ابزارها و لوازم مورد نیاز برای درست کردن شمع، حالا نوبت به اجرای مرحله به مرحله آن می‌رسد. برای اینکه چالش چگونه شمع درست کنیم را به خوبی و بدون هیچ مشکلی حل کنید، بهتر است در هنگام اجرای این مراحل، نکات احتیاطی را نیز رعایت نمایید. در حین متن به این نکات نیز اشاره خواهیم کرد.

  1. در قدم اول از درست کردن شمع باید پارافین مات یا جامدی که تهیه کرده‌اید را روی حرارت غیرمستقیم آب کنید. دقت کنید که استفاده از حرارت مستقیم برای آب کردن پارافین می‌تواند تمام خاصیت آن را از بین ببرد. از این رو حتماً باید از حرارت غیرمستقیم برای این منظور استفاده نمایید. همچنین پارافین را در ظرفی آب کنید که در آشپزی و یا … استفاده‌ای از آن ندارید.
  2. برای درست کردن شمع می‌توانید هم از قالب‌های پلاستیکی و هم از قالب‌های شیشه‌ای استفاده نمایید. قالب‌های پلاستیکی نایلونی بعد از اتمام مراحل، دیگر کاربرد ندارند. از این رو برای درست کردن شمع‌های زیبا بهترین ترفند استفاده از قالب‌های شیشه‌ای در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف است. در این قدم از حل چالش چگونه شمع درست کنیم، ابتدا قالب را به صورت کامل شسته و آن را تمیز نمایید.
  3. سپس فتیله را دو برابر ارتفاع آن ببرید. فتیله را باید در وسط قالب از بالا و پایین فیکس کنید. برای این کار می‌تواند یک تکه آهن به قسمت پایین آن ببندید و برای قسمت بالایی نیز از یک چوب بستی برای فیکس کردن فتیله در وسط قالب استفاده نمایید.
  4. در آخرین قدم از حل چالش چگونه شمع درست کنیم، پارافین ذوب شده را قبل از اینکه سرد و سفت شود، در قالب بریزید. در هنگام ریختن پارافین در قالب باید مراقب باشید که فتیله از جای خود تکان نخورد.
  5. در انتها مقدار اضافی فتیله را ببرید.
حتما بخوانید  چگونه خمیر بازی درست کنیم؟

شمع شما در این مرحله آماده است و می‌توانید از آن برای تزئین خانه استفاده نمایید. البته همچنین می‌توانید شمع را با سایر مواد تزئینی مانند نخ‌های کنفی تزئین نموده و زیبایی آن را چند برابر کنید.

استفاده از شمع‌های آماده

استفاده از شمع‌های آماده

همچنین برای تزئین منزل و حل چالش چگونه شمع درست کنیم، می‌توانید از شمع‌های آماده زیبا و تزئین شده موجود در بازار نیز استفاده نمایید. این شمع‌ها در قالب‌های مختلف و شکل‌ها و اندازه‌های مختلف می‌توانند یک تزئین بسیار زیبا برای دکوراسیون منزل شما باشند. همچنین برای مراسمات مختلف اعم از جشن تولدها و جشن‌های سالگرد ازدواج خود نیز می‌توانید از شمع‌های به شکل قلب و گل استفاده نمایید.

انواع شمع تزئینی را از اینجا بخرید

نتیجه‌گیری

به بررسی مراحل درست کردن شمع در منزل اشاره کردیم. استفاده از این مراحل برای درست کردن شمع در خانه کاملاً کاربردی می‌باشد. برای اینکه این مراحل را بدون هیچ مشکلی انجام دهید بایستی نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید. فراموش نکنید کار کردن با پارافین به دلیل مواد شیمیایی موجود در آن نیاز به احتیاط زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.