چگونه بفهمیم بارداریم؟

چگونه بفهمیم بارداریم

همانطور که حادثه خبر نمی‌کند، گاها بارداری هم خبر نمی‌کند. اما از کجا و چگونه بفهمیم بارداریم؟ مانند سایر حوادث که بعد از بروز نشانه‌هایی دارند و ما را از وقوع خود با خبر می‌کنند، بارداری نیز دارای نشانه‌هایی است که با دیدن آنها می‌توانید متوجه آن شوید. قبل از اینکه به بیان روش‌های تشخیص بارداری و اینکه چگونه بفهمیم بارداریم بپردازیم، لازم است پیشاپیش در صورت مثبت بودن نتایج این اتفاق میمون و مبارک را به شما و خانواده محترم تبریک بگوییم. خوب اما اصل مطلب. چگونه بفهمیم بارداریم؟ احتمالاً شما هم با روش‌های معمول برای این موضوع آشنا هستید. در این مقاله سعی داریم تا همه روش‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. زیرا انجام یک روش معمولاً می‌تواند نتایج گمراه کننده‌ای در پیش داشته باشد. همراه ما بمانید.

تست بارداری با بی بی چک

تست بارداری با بی بی چک

در حال حاضر ابزارها و تجهیزات پزشکی به قدری پیشرفته شده‌اند که شما بتوانید با استفاده از آنها در منزل اقدام به تست بارداری نمایید. انجام این تست‌ها و استفاده از این وسایل برای تشخیص بارداری بسیار ساده و ابتدایی است. نوار تست بارداری یک نوار نازک کشیده است که در یک سر خود دارای یک محفظه مستطیلی به شکل یک صفحه نمایش بسیار کوچک می‌باشد. این قسمت محل ورود نمونه برای انجام تست بارداری است. اما با این وسیله چگونه بفهمیم بارداریم؟ برای این کار مراحل زیر را یکی پس از دیگری انجام دهید.

 1. در قدم اول باید بدانید که برای کسب نتیجه مطلوب از این آزمایش باید آن را ناشتا و قبل از نوش جان کردن هیچ خوراکی  و یا نوشیدنی در صبح انجام دهید.
 2. همراه با بسته‌های به اصطلاح بی‌بی چک یا همان نوار تست بارداری، یک قطره چکان کوچک نیز وجود دارد.
 3. با استفاده از این قطره چکان باید چند قطره از ادرار خود را روی صفحه نمایش نوار تست بریزید.
 4. صفحه نمایش نوار تست دارای سلول‌های تشخیص بارداری از روی ادرار فرد می‌باشند.
 5. بعد از چند لحظه روی نوار شاهد تغییراتی خواهید بود.
 6. دو نوار کوچک رنگی روی بی‌بی چک ظاهر می‌شوند.
 7. اگر همزمان دو نوار رنگی ظاهر شدند نشان از مثبت بودن تست بارداری شما دارد.
 8. در صورتی که یک خط رنگی ظاهر شد، نتیجه تست شما منفی است.
 9. در شرایط غیر از این دو آزمایش شما نتیجه‌ای در برنداشته و باید دوباره با یک بی‌بی چک دیگر امتحان نمایید.
حتما بخوانید  چگونه سیاهی زیر چشم را از بین بریم؟

دقت کنید که حالت آخر نه به معنی مثبت بودن جواب تست است و نه معنی منفی بودن این تست را به شما ابلاغ می‌نماید. تنها راه حل این معما انجام تست دوباره می‌باشد.

خرید بی بی چک استاندارد

روش دوم برای اینکه بفهمیم بارداریم

تست بارداری

هر چند بی‌بی چک‌های امروزی با دقت فوق‌العاده بالا جواب تست بارداری را به شما ابلاغ می‌نمایند، اما گاها و در مواقع بسیار نادری شاهد اشتباه بودن تست آنها نیز هستیم. از این رو اگر خیلی به باردار بودن خود شک دارید می‌توانید از روش دوم تست بارداری یعنی انجام آزمایش استفاده نمایید. در این روش شما می‌توانید از آزمایشگاه‌های مجاز برای انجام تست بارداری اقدام نمایید. آزمایشگاه با تست ادرار و خون شما نتیجه تست را در کمتر از چند ساعت در اختیار شما قرار خواهند داد.

این روش مطمئن‌ترین روش برای تشخیص بارداری است و در صورت مثبت بودن آن معمولاً نیازی به انجام تست‌های دیگر نخواهید داشت.

یک نکته مهم برای اینکه چگونه بفهمیم بارداریم

قبل از اینکه از خدمات آزمایشگاه برای انجام تست بارداری استفاده کنید، می‌توانید دو الی سه مرتبه تست بارداری خانگی را با بی‌بی چک انجام دهید. با این نکته در صورت مثبت بودن پاسخ همه این تست‌ها شما می‌توانید به درست بودن نتیجه آزمایش اطمینان داشته باشید.

نتیجه‌گیری

دو روش اصلی برای تشخیص بارداری یعنی:

 • استفاده از نوار تست بارداری خانگی
 • استفاده از خدمات آزمایشگاه‌های مجاز تست بارداری

را به شما معرفی کردیم. این روش‌ها باید به ترتیب مورد استفاده قرار گیرد. از این رو می‌توانید برای انجام تست ابتدا بی‌بی چک تهیه کنید و سپس از خدمات آزمایشگاه بارداری استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.