چگونه تبلیغات هدفمندی داشته باشیم؟

چگونه تبلیغات هدفمندی داشته باشیم

قدرت تبلیغات به هدفمند بودن آن است. تبلیغات در دنیای امروز مخصوصاً در فضای اینترنت ابعاد بسیار پیچیده‌ای دارد. در تجزیه و تحلیل آمارهای مربوط به تبلیغات از فرمولاسیون‌های خاصی استفاده می‌شود تا بهینه‌ترین و عالی‌ترین نتیجه از آن به دست آید. متأسفانه بسیاری از کاربران هیچ شناختی از روش‌های هدفمند کردن تبلیغات ندارند، همین امر باعث می‌شود تا آنها نتیجه مورد نظر و مطلوبی از تبلیغات خود در پلتفرم‌های مختلف کسب نکنند. در این میان برخی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی‌های لازم دلشان به همان نتیجه‌های سطحی خوش و از قدرت واقعی تبلیغات برای کسب و کار خود غافل می‌مانند. برخی از کاربران نیز به دلیل عدم استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های درست و عدم کسب نتیجه بهینه از تبلیغات، این عامل را در کسب و کار خود بی‌نتیجه می‌پندارند.

واقعیت این است که بدون هدفمند سازی تبلیغات، به اجرا درآوردن روش‌ها و تکنیک‌های مختلف آن دقیقاً مانند دور ریختن پول است. پس اگر برای هزینه‌ای که برای تبلیغات می‌پردازید ارزش قائل بوده و به دنبال کسب بهترین نتیجه در آن می‌باشید، لازم است تا با روش‌های هدفمند سازی تبلیغات که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، آشنا شوید. همچنین در ادامه مدرن‌ترین پلتفرم تبلیغات اینترنتی ایران را نیز به شما معرفی خواهیم کرد تا از این پس بدون داشتن هیچ دغدغه‌ای تمام نیازمندی‌های خود را برای تبلیغات هدفمند به گروهی متخصص و کارکشته سپرده باشید.

مفهوم تبلیغات را بشناسید

پلتفرم تبلیغاتی یکتانت

اولین قدم برای داشتن تبلیغات هدفمند آشنایی با مفهوم آن است. در واقع شما باید بدانید که هدف شما از تبلیغ چیست؟ آیا به دنبال افزایش تعداد بازدیدهای سایت خود هستید؟ یا فروش محصول؟ تبلیغات ممکن است دارای اهداف چندگانه بوده و برخلاف ظاهر ساده‌ای که دارد، اهداف متعدد و پیچیده‌ای در پشت آن پنهان شده باشد. بعنوان مثال برای اینکه شما بتوانید تعداد مشتریان بالقوه یک سایت فروشگاهی را افزایش دهید، نیازی به معرفی مستقیم خود فروشگاه ندارید. معرفی یک محصول بسیار پرفروش و محبوب در تبلیغات می‌تواند نتیجه بسیار مطلوب‌تری برای شما به دنبال داشته باشد؛ اما چگونه بایستی برای هدفمندی تبلیغات، چنین مفهومی را برای سایت خود تعریف کنیم؟

حتما بخوانید  چگونه از مشاغل خانگی کسب درآمد کنیم؟

بهترین راه برای داشتن تبلیغات هدفمند و البته تأثیرگذار استفاده از تجربیات متخصصین و افرادی است که با استفاده از تکنیک‌های خاص بهینه‌ترین شرایط را برای شما رقم می‌زنند. شما به راحتی می‌توانید با مقایسه نتایج کمپین‌های تبلیغاتی شرکت‌های مختلف به تأثیرگذاری استفاده از این تکنیک‌ها پی ببرید. پلتفرم تبلیغاتی یکتانت در حال حاضر در ایران به عنوان بهترین و بروزترین پلتفرم تبلیغاتی با استفاده از نرم‌افزارهای خاص اقدام به تجزیه و تحلیل شرایط لازم برای تبلیغات سایت شما می‌نماید.

با بهترین پلتفرم تبلیغاتی کشور آشنا شوید

انواع روش‌های تبلیغات در اینترنت آشنا باشید و از آنها استفاده کنید

تبلیغات کلیکی، تبلیغات همسان، تبلیغات بنری، تبلیغات در اپلیکیشن‌ها، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات موضوعی، تبلیغات در گوگل و هزاران روش تبلیغاتی دیگر همگی به نوعی یک ترفند تبلیغاتی محسوب می‌شوند که امکان استفاده از آنها برای همه کاربران اینترنت فراهم است؛ اما کدام یک از این روش‌های تبلیغاتی می‌تواند بهترین گزینه برای کسب و کار شما باشد و بهترین و مطلوب‌ترین نتیجه را نیز برای شما به دنبال داشته باشد؟ احتمالاً پاسخ این سؤال می‌تواند تبدیل به یک انقلاب بزرگ در کسب و کار شما شود. آشنایی با روش‌های تبلیغاتی در اینترنت قدم بزرگی است که شما بایستی برای داشتن تبلیغات هدفمند در کسب و کار خود به آن برسید. در مرحله بعدی انتخاب میان یک یا چند نمونه از این روش‌ها برای استفاده در امر تبلیغات است. آیا به آمار ناشی از نتایج هرکدام از این روش‌های تبلیغی برای سایت خود دسترسی دارید؟

فرض کنید این مهم برای شما فراهم باشد تا بتوانید از قبل، نتایج حاصل از هرکدام از این روش‌های تبلیغاتی را برای کسب و کار خود را در اختیار داشته باشید. در این مواقع این انتخاب می‌تواند بسیار جذاب و شیرین باشد. با استفاده از خدمات یکتانت قبل از اینکه اقدام به پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی خود کنید، بسته به اینکه چه کسب و کاری دارید، تمام این روش‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و آمار ناشی از آنها در اختیار شما قرار می‌گیرد. این جذاب‌ترین پیشنهادی است که می‌توان برای داشتن تبلیغات هدفمند از آن استفاده کرد.

حتما بخوانید  چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

با عضویت در یکتانت از مشاوره رایگان بهرمند شوید

استراتژی دقیق تبلیغاتی داشته باشید

نشان دادن تبلیغات درست در زمان درست و به مخاطب درست، تمام آن چیزی است که شما برای داشتن تبلیغات هدفمند نیاز دارید. همین امر در تبلیغات می‌تواند بهترین نتایج را برای کسب و کار شما به دنبال داشته باشد. با استفاده از یک استراتژی دقیق تبلیغاتی و تحلیل داده‌های مربوط به استفاده از استراتژی‌های مختلف شما می‌توانید نتایج زیر را در اختیار داشته باشید:

  1. بهترین مکان برای تبلیغات کسب و کار شما کجاست؟
  2. بهترین روش تبلیغاتی برای کسب و کار شما کدام است؟
  3. بهترین زمان برای نمایش تبلیغات، چه زمانی است؟
  4. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟

رسیدن به پاسخ این ۴ سؤال می‌تواند یک موفقیت بسیار بزرگ و عظیم در کسب و کار شما ایجاد کند. هزینه کردن برای تبلیغاتی که چهار ویژگی بالا را داشته باشد، نتایج چند صد برابری نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی برای شما به دنبال خواهد داشت. البته این امر نیاز به داشتن یک دیتابیس اطلاعاتی بسیار بزرگ دارد که به این راحتی‌ها در دسترس همه قرار ندارد. نگران نباشید زیرا یکتانت این دیتابیس اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.

با آمار و اطلاعات به صورت دائم تبلیغات خود را بهینه کنید

با آمار و اطلاعات به صورت دائم تبلیغات خود را بهینه کنید

متأسفانه بسیاری از کاربران اینترنتی بدون هیچ تجزیه و تحلیلی تنها با یک شناخت معمولی اقدام به تبلیغات در سطح اینترنت می‌نمایند. استفاده از تبلیغات اینترنتی بدون تجزیه و تحلیل آمار و اطلاعات دقیقاً مانند پرتاب تیری در تاریکی است. با استفاده از روش‌های مختلف تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از تبلیغات شما بایستی برای داشتن تبلیغات هدفمند دائماً در حال بهینه سازی شرایط مختلف باشید. از انتخاب بهترین مکان برای تبلیغات گرفته تا زمان نمایش و محتوای تبلیغاتی، همگی بایستی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و برای کسب نتایج مطلوب‌تر بهینه شوند.

اهمیت محتوای تبلیغ

برای داشتن تبلیغات هدفمند بایستی اهمیت ویژه‌ای برای محتوای تبلیغات خود نیز قائل شوید. محتوای تبلیغات شما اولین چیزی است که چشم بیننده را به خود درگیر می‌کند. هرگونه اشتباه در تولید محتوای تبلیغات می‌تواند نتایج کمپین تبلیغاتی شما را زیر سؤال ببرد. از این رو حتماً بایستی از تجربیات افراد کارکشته و کار بلد در این امر استفاده کنید. اگر شما در گوشه و کنار اینترنت مجذوب برخی از محتواهای تبلیغی می‌شوید، نشان از اهتمامی است که فرد تبلیغ کننده روی محتوای تبلیغات خود داشته است. جالب است بدانید که در تجزیه و تحلیل تبلیغات خود بایستی دقت زیادی روی محتوای آن نیز داشته باشید.

حتما بخوانید  چگونه کار با نرم افزارهای گرافیکی را یاد بگیریم؟

قبل از هر تبلیغی خود را آماده کنید

شروع برای تبلیغات هدفمند نیازمند پیش زمینه‌هایی است. دعوت از کاربران برای حضور در فضایی که ساختارهای لازم برای ارائه خدمات به آنها را نداشته باشد، تنها منجر به پرداخت هزینه‌های گزاف تبلیغات شده و همچنین ممکن است برای سایت شما نیز تأثیرات منفی به دنبال داشته باشد.

در تبلیغات چکی را امضاء نکنید که قادر به پاس کردن آن نباشید

استفاده از تکنیک محتوای دروغ یکی از تکنیک‌های رایجی است که بسیاری از کاربران از آن برای ترغیب مشتریان و بیننده‌ها برای حضور در سایت خود استفاده می‌کنند؛ اما تجربه نشان داده که چنین تبلیغاتی علاوه بر این که نتایج مطلوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت بلکه می‌تواند منجر به از بین رفتن اعتماد کاربران نسبت به سایت شما شده و نتایج معکوسی برای شما به دنبال داشته باشد.

اهمیت تقسیم‌بندی بازار در تبلیغات هدفمند (Market Segmentation)

اهمیت تقسیم‌بندی بازار در تبلیغات هدفمند (Market Segmentation)

پارامترهای جغرافیایی، مردم‌شناسی، رفتاری و روان‌شناسانه، ۴ پارامتر مهم و اساسی هستند که بایستی برای بخش‌بندی بازار و تعیین مخاطبین هدف به کار گرفته شوند. بعنوان مثال تبلیغات خدمات بهترین آرایشگاه مردانه تهران در پلتفرم‌های تبلیغاتی سایر شهرها هیچ نتیجه‌ای برای شما به دنبال ندارد. یا تبلیغات دندان مصنوعی در سایت‌هایی که بیشتر مخاطبین آن افراد نوجوان و جوان هستند هم هیچ نقطه مثبتی در سایت اینترنتی شما به وجود نخواهد آورد. پس برای داشتن تبلیغات هدفمند شناخت چنین پارامترهایی یکی از اولویت‌های اصلی است.

نتیجه‌گیری

واقعیت این است که شما به عنوان یک کاربر اینترنتی هرچقدر هم در کسب و کار خود تخصص داشته باشید، برای داشتن تبلیغات هدفمند نیازمند استفاده از مشاور و همچنین پلتفرم‌های قدرتمند تبلیغاتی هستید. همه ما می‌دانیم که یک تبلیغات درست و بهینه شده می‌تواند در مدت زمانی بسیار کوتاه چندین برابر هزینه خود را برای ما به ارمغان بیاورد. با این حساب چرا باید کسب و کار خود را با استفاده از روش‌های تبلیغاتی نادرست و بهینه نشده زیر سؤال ببریم؟

حتما بخوانید  چگونه استارتاپ خود را راه اندازی کنیم؟

یکتانت در زمینه تبلیغات اینترنتی اکنون دارای دیتابیس کامل و جامعی از روش‌های مختلف تبلیغات اینترنتی است. تجزیه و تحلیل نتایج روش‌های مختلف تبلیغاتی برای کسب و کارهایی با موضوعات مختلف باعث شده تا اکنون روش‌های دستیابی به بهترین نتیجه برای هر کسب و کاری در این پلتفرم فراهم آید. کمپین‌های تبلیغاتی موفق این شرکت در سال‌های اخیر باعث شده تا استفاده از خدمات این شرکت تبدیل به یک برگ برنده برای کاربران باشد. پس شما هم یک بار برای همیشه چالش‌های تبلیغاتی را برای کسب و کار خود را از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.