چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم؟

چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم

داشتن کمری باریک و باسنی بزرگ می‌تواند بدنی ورزیده و خوش فرم را برای هر کدام از خانم رقم بزند. در جامعه‌ای که فست فودها جای غذاهای سالم را پر کرده و پشت میز نشستن تبدیل به یکی از شغل‌های پرطرفدار شده است، رسیدن به اندامی خوش فرم و آماده نه فقط نیاز، بلکه یک هنر است که هر کسی نمی‌تواند به آن برسد؛ اما چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم؟ پاسخ این سؤال می‌تواند رازی جذاب برای ما باشد. اگر شما هم به دنبال رسیدن به چنین بدنی هستید، بهترین پیشنهادها را برای شما آماده کردیم.

بهترین ورزش‌ها برای داشتن کمری باریک و باسنی بزرگ

بهترین ورزش‌ها برای داشتن کمری باریک و باسنی بزرگ

اولین گزینه برای ایجاد چنین بدنی ورزش کردن است اما نه هر ورزشی، ورزش‌هایی که می‌تواند چنین بدنی برای شما ایجاد نماید را در ادامه با هم مرور می‌کنیم:

 • اسکات

اسکات یکی از ورزش‌های عالی برای داشتن بدنی ورزیده و خوش فرم است. اسکات زدن باعث می‌شود تا چربی‌های پهلوها آب شده و کمر باریک و باریک‌تر شود. از طرفی به دلیل نوع حرکات این ورزش، باسن نیز بزرگ شده و فرمی ورزشکارانه به خود می‌گیرد. اگر بدن افرادی که از اسکات در تمرینات خود زیاد استفاده می‌نمایند را ببینید، متوجه تأثیر این نوع ورزش در بدن آنها خواهید شد. برای استفاده از این ورزش می‌توانید دو سبک مختلف را در پیش بگیرید.

 1. اسکات با وزنه
 2. اسکات با دمبل

با هر دو این ابزارها می‌توانید این ورزش را با تأثیر زیاد انجام دهید.

انواع دنبل خانگی را اینجا تهیه کنید

 • حرکات پل و دراز نشست

دومین حرکت ورزشی که می‌توان از آن برای پاسخ به سؤال چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم استفاده نمود، حرکات پل و دراز نشست می‌باشد. این حرکات به صورت مستقیم باسن و کمر شما را درگیر کرده و باعث خوش فرم شدن آنها می‌شود. برای استفاده از این ورزش‌ها در منزل نیاز به زیرانداز ورزشی خواهید داشت. زیر انداز ورزشی باعث می‌شود تا در حین انجام این ورزش‌ها بهداشت و سلامتی شما نیز تأمین گردد.

 • دویدن

یکی دیگر از ورزش‌های مفید برای کمر و باسن، دویدن است. البته گاها برخی از افراد بعد از دویدن با مشکلاتی روبرو می‌شوند. یکی از این مشکلات نیز به درد آمدن پاها است. برای دویدن اولین و مهمترین ابزار، کفش مناسب است. نداشتن کفش مناسب می‌تواند تأثیر سوء دویدن را چند برابر بیشتر از فواید آن نماید.

حتما بخوانید  چگونه دندان را سفید کنیم؟

بهترین تردمیل‌ها از بهترین برندهای ایران و جهان

بهترین غذاها برای پاسخ به سؤال چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم

بهترین غذاها برای پاسخ به سؤال چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم

علاوه بر ورزش کردن، استفاده از برخی مواد غذایی در رژیم‌های غذایی روزانه نیز می‌تواند در داشتن اندامی مناسب تأثیرگذار باشد. در ادامه این مواد غذایی را با هم مرور می‌کنیم:

 • پروتئین‌ها

پروتئین‌ها بهترین مواد غذایی برای بزرگ کردن باسن هستند. پروتئینی‌ها نه فقط مفید بلکه برای داشتن چنین اندامی ضروری می‌باشند. عدم توجه به این نکته می‌تواند این مسیر را برای شما بسیار سخت و دور از دسترس نماید. با تهیه بهترین مواد پروتئینی در منزل آنها را به صورت روزانه و در وعده‌هایی کم حجم مصرف نمایید.

تازه‌های پروتئینی را حالا سفارش دهید

 • کربوهیدرات‌ها

کربوهیدرات‌ها نیز از جمله مواد غذایی هستند که می‌توان از آن برای پاسخ به سؤال چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم استفاده نمود. کربوهیدرات‌ها در مواد غذایی مانند غلات، نان، سیب‌زمینی، برنج و … یافت می‌شود. البته نباید در مصرف این مواد افراط داشته باشید و از این گذشته این وعده‌ها زمان مناسب برای استفاده دارند که باید به این مهم نیز توجه داشته باشید.

 • سبزیجات تازه

یکی دیگر از مواد غذایی مفید و عالی برای پاسخ دادن به سؤال چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم، استفاده از سبزیجات تازه است. سبزیجات به دلیل داشتن فیبر بالا، ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای تقویت عضله‌ها، هم باعث لاغر شدن شکم و پهلوها شده و هم می‌تواند عاملی برای تقویت عضله‌های باسن باشد.

میوه و سبزیجات را روزانه تهیه کنید

استفاده از خدمات پزشکی

استفاده از خدمات پزشکی

آخرین راهی که برای پاسخ به سؤال چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم، به آن می‌پردازیم، استفاده از خدمات پزشکی است. استفاده از خدمات پزشکی برای پیکر تراشی و بزرگ کردن باسن می‌تواند در کوتاه مدت و بدون دردسر و سختی زیاد، بدنی خوش فرم برای شما نتیجه بدهد.

حتما بخوانید  چگونه از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

نتیجه‌گیری

به بررسی عوامل مؤثر برای باریک کردن کمر و بزرگ کردن باسن به شرح زیر پرداختیم:

استفاده از تمرین‌های ورزشی مانند:

 • اسکات زدن با وزنه
 • اسکات زدن با دمبل
 • حرکات ورزشی پل و دراز و نشست

استفاده از مواد غذایی مانند:

 • پروتئین‌ها
 • سبزیجات تازه
 • مواد غذایی کربوهیدرات

و استفاده از خدمات پزشکی و جراحی‌های زیبایی

با استفاده از این ترفندها می‌توانید بدنی ورزیده برای خود ایجاد نموده و خود را از چنگال چربی‌ها نجات دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.