چگونه جای جوش را از بین ببریم؟

چگونه جای جوش را از بین ببریم

جوش‌ها یکی از بزرگترین معضلات پوستی در صورت ما هستند. بروز این جوش‌ها می‌توانند زیبایی صورت ما را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو همیشه به دنبال راه حل‌هایی برای از بین بردن آنها و جای آنها هستیم؛ اما چگونه جای جوش را از بین ببریم؟ در این مقاله قصد داریم برای بررسی این موضوع بهترین ترفندها را مرور کرده و نکاتی طلایی برای از بین بردن جای جوش‌ها را مرور کنیم. همچنین سعی کرده‌ایم هم از روش‌های طبیعی و دراز مدت نام ببریم و هم روش‌های سریع برای از بین بردن جای جوش‌ها را معرفی نماییم.

لوازم آرایشی برای از بین بردن جای جوش

لوازم آرایشی برای از بین بردن جای جوش

ترفند استفاده از لوازم آرایشی برای حل چالش چگونه جای جوش را از بین ببریم، یکی از راه‌های عالی و پرکاربرد می‌باشد. لوازم آرایشی مختلفی را می‌توان برای این کار مورد استفاده قرار داد که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم:

 • استفاده از کرم‌های ضد جوش

کرم‌های ضد جوش با تأثیر آنی و لحظه‌ای می‌توانند جای جوش را مخفی کرده و در یک بازه زمانی کوتاه مدت تقریباً همه آنها را از بین ببرند. اکثر برندهای معروف تولید کننده کرم‌های از بین برنده جای جوش کیفیت مناسبی دارند که می‌توانید از آنها برای این منظور استفاده نمایید.

بروزترین کرم‌ها و ژل‌های ضد جوش را از اینجا تهیه کنید

 • استفاده از رژ گونه برای از بین بردن جای جوش

برای جوش‌هایی که روی گونه‌ها و نزدیک بینی قرار گرفته است می‌توانید از رژ گونه استفاده کنید. البته برای این منظور باید به خوبی رژ گونه را روی پوست محو کنید تا اثر زیادی از آن در محل جوش باقی نماند. کشیدن یک لایه رژ گونه برای این منظور کافی خواهد بود. هر چند می‌توانید از لوازم آرایشی زیرسازی نیز قبل از رژ گونه استفاده نمایید.

 • استفاده از مواد همرنگ پوست برای از بین بردن جای جوش

یکی دیگر از روش‌های حل چالش چگونه جای جوش را از بین ببریم استفاده از مواد آرایشی همرنگ پوست می‌باشد. با استفاده از پنکک‌های همرنگ پوست و یا سایر کرم‌ها می‌توانید جای جوش‌های باقیمانده روی صورت خود را محو کنید. این روش نیز از جمله روش‌های سریع و گذرا است. البته استفاده از این روش می‌تواند تا مدت‌ها بر حسب کیفیت مواد به کار رفته مانع از دیدن جای جوش روی صورت شما شود.

 • استفاده از پرایمر

با استفاده از پرایمر می‌توانید به صورت کاملاً طبیعی نسبت به از بین بردن جای جوش‌های خود اقدام کنید. استفاده از پرایمر برای حل چالش چگونه جای جوش را از بین ببریم می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. البته استفاده از پرایمر را باید با دقت بالا و ظرافت خاصی انجام دهید. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

 • کانسیلر بکشید

کانسیلر کشیدن نیز می‌تواند یکی از مؤثرترین روش‌های حل چالش چگونه جای جوش را از بین ببریم باشد. کشیدن کانسیلر یکی از نکات آرایشی مهم است. استفاده از این وسیله در درجه اول می‌تواند آرایش ماندگار و بادوامی را برای شما رقم بزند. در درجه بعدی هم اگر جای جوشی روی صورت شما باقی مانده است می‌توانید با استفاده از این وسیله آن را برطرف نمایید. دقت کنید که کانسیلر را به خوبی بکشید تا هیچ تفاوت رنگی در قسمت جای جوش با بقیه قسمت‌ها مشاهده نشود.

حتما بخوانید  چگونه لاک را پاک کنیم؟

پرفروشترین کانسیلرها را ببینید

 • کرم پودر و از بین رفتن جای جوش

یکی دیگر از لوازم آرایشی فوق‌العاده برای از بین بردن جای جوش استفاده از کرم پودرهای هم رنگ پوست صورت است. البته باید به اندازه کافی کرم پودر را با پوست خود یکنواخت نمایید تا هیچ ردی از لکه‌ها و جای جوش‌ها باقی نمایند.

ماسک صورت

از بین بردن جای جوش با ماسک صورت

استفاده از ماسک‌های صورت نیز می‌تواند روشی عالی برای حل چالش چگونه جای جوش را از بین ببریم باشد. ماسک‌هایی طبیعی که نمونه‌های آماده آنها نیز در بازار وجود دارد بهترین انتخاب برای چنین مواردی هستند.

 • ماسک آبلیمو

یکی از بهترین ماسک‌های صورت برای از بین بردن جای جوش در کمترین زمان، ماسک صورت آبلیمو است. بعد از استفاده از این ماسک اجازه بدهید تا اثر آن کاملاً روی پوست صورت شما خشک شود چراکه ویتامین‌های موجود در آب لیمو به عنوان یکی از قوی‌ترین ترمیم کننده‌ها پوست شناخته می‌شوند.

 • ماسک آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای مغذی‌ترین مواد برای پوست صورت است. می‌توانید برای تغذیه پوست صورت خود از این ماده استفاده نمایید. ماسک آلوئه ورا نیز برای اثر گذاری باید به صورت کامل روی پوست صورت شما خشک شود. می‌توانید از ماسک‌های تجاری آلوئه ورا نیز برای این منظور استفاده کنید.

 • ماسک عسل

عسل نیز یکی از مواد عالی است که به عنوان ماسک صورت برای از بین بردن جوش صورت استفاده می‌شود. برای حل چالش چگونه جای جوش را از بین ببریم می‌توانید چند بار در هفته از این ماسک روی صورت خود استفاده نمایید. فراموش نکنید که عسل یک لایه بردار قوی برای پوست صورت است.

انواع ماسک پوست و صورت را از اینجا بخرید

خدمات پزشکی و لیزر جای جوش

علاوه بر روش‌های مذکور شما می‌توانید با استفاده از خدمات پزشکی و لیزر نیز جای جوش‌های روی صورت خود را به صورت کامل از بین ببرید. روش‌هایی مانند:

 • لیزر PDL
 • انواع ترفندهای پیلینگ
 • لایه برداری مکانیکی در خدمات پزشکی
حتما بخوانید  چگونه آرایش کنیم؟

و سایر ترفندهای پزشکی در کمترین زمان جای جوش‌های روی صورت شما را محو خواهد کرد. استفاده از تجهیزات و خدمات پزشکی برای از بین بردن جای جوش، خال و سایر موارد در سال‌های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است. برای این منظور می‌توانید از بهترین پزشکان و با امکانات‌ترین کلینیک‌های پزشکی کمک بگیرید تا مشکلی از بابت حفظ سلامت برای شما پیش نیاید.

نتیجه‌گیری

جای جوش روی صورت واقعاً می‌تواند یک فاجعه برای زیبایی باشد. از این رو آشنایی با ترفندهای مختلف برای از بین بردن جای جوش‌ها می‌تواند به درد هر کسی بخورد. مخصوصاً خانم‌ها که نسبت به این مسائل بسیار حساس هستند. در این مقاله روش‌هایی مانند:

 • استفاده از مواد آرایشی برای محو کردن جای جوش
 • انواع ماسک‌های طبیعی برای از بین بردن جای جوش و تقویت سلول‌های پوستی
 • استفاده از خدمات پزشکی و انواع ترفندهای لیزر درمانی

را برای از بین بردن جای جوش با هم مرور کردیم. می‌توانید از این ترفندها استفاده کرده و زیبایی پوست صورت خود را به آن برگردانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.