چگونه به خدا نزدیک شویم؟

چگونه به خدا نزدیک شویم

راه‌های رسیدن به خدا به تعداد آدم‌های روی زمین است. شناخت این راه‌ها می‌تواند پلی زیبا و عالی در زندگی ما باشد. در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر درباره اینکه چگونه به خدا نزدیک شویم با هم گپ بزنیم. البته نزدیک شدن به خدا در وجود هر کسی یک حس درونی است که هیچ فرد غریبه‌ای در این حس راهی ندارد؛ اما فرایضی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان پل میان قلب‌ها و خدا را استوارتر و سریع‌تر بنا نمود.

ما انسان‌ها احساسات عجیبی داریم. در مواقعی که همه چیز خوش و خرم است هیچ اثری از خدا در دل خود زنده نمی‌کنیم اما به محض بروز اولین مصیبت با همه وجود دنبال خدا هستیم و دل خود را صاف و ساده در اختیار وی قرار می‌دهیم. البته خداوندی که ما شناخته‌ایم بسیار با عظمت‌تر و مهربان‌تر از آن است که به دلیل این غفلت‌ها دست محبت خود را از روی ما بردارد، اما در دیزی باز است، حیای گربه کجا رفته.

در این مقاله به بررسی موضوع چگونه به خدا نزدیک شویم می‌پردازیم تا بتوانیم قدمی بسیار کوچک در مسیر نزدیک‌تر کردن دل‌های بندگان خدا با خدای خود برداشته باشیم. اوقات خوش آن بود که با دوست به سر شد، باقی همه بی‌حاصلی و بی‌خبری بود. همراه ما بمانید.

هر سخن از دل برآید لاجرم بر دل نشیند

هر سخن از دل برآید لاجرم بر دل نشیند

یکی از موهبت‌هایی که ما در زندگی با آن روبرو هستیم و می‌توانیم از این موهبت برای ارتقای رابطه خود با خدای خود استفاده کنیم، کتاب است. البته نه هر کتابی. کتابی که نویسنده، خود نیز به حرف‌هایش ایمان داشته باشد و تمام محتویات کتاب از دل وی بیرون آمده باشد می‌تواند روی احساسات عرفانی و درونی ما نیز تأثیر مستقیم بگذارد. تأثیری که سال‌ها دوری و بی‌اثری از خداوند را در دل خواهد شست. کتاب‌های عرفانی و مذهبی گاها تجربیات عرفانی افرادی هستند که هر دم با خدای خود بوده و این حس را در نوشته‌های خود نیز برای ما به یادگار گذاشته‌اند. ورق زدن این کتاب‌های ارزشمند، خود حالتی دلربا برای هر خواننده ایجاد می‌کند.

حتما بخوانید  چگونه غسل کنیم؟

البته در آن سوی سکه هم کتاب‌هایی هستند که نویسنده تنها برای چندرغاز درآمد و پول، محتویاتی نامربوط را به هم بافته است و ذهن مخاطبین و افرادی که این کتاب‌ها را مطالعه می‌نمایند به شدت گمراه می‌کند و می‌تواند آنها را سال‌ها در مسیرهای اشتباه نگه دارد. از این رو انتخاب کتاب برای حل چالش چگونه به خدا نزدیک شویم یکی از نکات بسیار مهمی است که حتماً باید به آن دقت شود. به خاطر داشته باشید که وقتی یک ایدئولوژی در ذهن کسی رسوب کرده و در آن تثبیت می‌شود، امکان تغییر دادن آن بسیار سخت خواهد بود. از این رو است که به این بخش اصرار زیادی داریم تا کاربران دچار اشتباه در انتخاب نشوند.

کتاب‌های ادعیه بهترین راهکار برای نزدیکی بیشتر با خدا

نتیجه‌گیری

نزدیک‌تر شدن به خدا آرزوی همه ماست. این مهم البته بیشتر به دلیل منفعت طلبی است که همه ما انسان‌ها در ذات خود داریم. نزدیک شدن به خدا برای خود ما منفعت خواهد داشت نه خدا. همه بندگان خدا در این راه با هم برابر هستند. فرقی نمی‌کند گناهکار یا پاک و منزه. بی‌توجه به مقام و منزلتی که در دنیا نصیب ما شده در مسیر نزدیک‌تر شدن به خدا هیچ بند و ماده قانونی نمی‌تواند جلودار ما باشد؛ اما برای مخلص کردن نیت خود در این مسیر باید کمی بیشتر بیاموزیم. کتاب‌ها می‌توانند راهنما و چراغی روشن برای ما باشند.

پس اگر به دنبال راه‌هایی برای حل پرسش چگونه به خدا نزدیک شویم هستید، می‌توانید از کتاب‌ها شروع کنید. کتاب‌ها همیشه داستان‌هایی دارند که ممکن است ما را شگفت زده کنند. در این منابع با راه‌هایی که بقیه برای رسیدن و نزدیک‌تر شدن به خدا استفاده کرده‌اند آشنا خواهید شد تا بتوانید راه خود را نیز در این مسیر پیدا کنید. در انتهای مسیر ما را از دعای خیر خود فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.