چگونه خلافی ماشین بگیریم؟

چگونه خلافی ماشین بگیریم

چگونه خلافی ماشین بگیریم؟ این یکی از چالش‌هایی است اکثراً رانندگان همیشه با آن سر و کار دارند. مالکین خودرو گاها برای خرید و فروش و یا پرداخت جرائم خود نیاز به دانستن راه‌حل‌های این چالش دارند تا از این طریق هم خود را از جریمه‌های دیرکرد رها کنند و هم خودرو خود را نیز از خلافی‌های آن آزاد نمایند. همچنین در صورتی که در حال خرید یک خودرو جدید هستید می‌توانید از این روش‌ها برای استعلام خلافی نیز اقدام نمایید. هر یک از این روش‌ها نیازمند کد مخصوصی است که در پشت کارت خودرو شما درج شده و از آن طریق می‌توانید به راحتی نسبت به حل این چالش اقدام نمایید.

دریافت خلافی ماشین با کد VIN خودرو و اس ام اس

دریافت خلافی ماشین با کد VIN خودرو و اس ام اس

یکی از ترفندهای بسیار ساده برای پاسخ به سؤال چگونه خلافی ماشین بگیریم، استفاده از کد VIN خودرو است. این کد، یک شماره ۱۷ رقمی است که در پشت کارت‌های قدیمی خودرو و به صورت عمودی درج شده است. برای اینکه با استفاده از این کد بتوانید خلافی خودرو را بگیرید، می‌توانید از شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ استفاده نمایید. با ارسال این کد به تنهایی، خلافی خودرو شما برای شما ارسال خواهد شد و در صورتی که در انتهای این کد علامت ستاره قرار دهید علاوه بر خلافی خودرو، شناسه و شماره قبض پرداخت را نیز دریافت خواهید کرد.

دریافت خلافی ماشین با بارکد پستی خودرو و اس ام اس

علاوه بر روش بالا برای حل چالش چگونه خلافی ماشین بگیریم، یک ترفند دیگر نیز برای دریافت خلافی ماشین با استفاده از اس ام اس وجود دارد. در این ترفند می‌توانید بارکد پستی ۸ رقمی خودرو را که در پشت کارت‌های جدید خودرو درج شده به شماره پیامک راهنمایی و رانندگی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال نمایید. در این ترفند قبل از کد ۸ رقمی علامت ستاره قرار دهید و در انتها نیز علامت مربع را درج نمایید. این روش کاملاً مورد تائید راهنمایی و رانندگی بوده و خود این مرکز آن را برای استعلام خلافی خودرو معرفی نموده است.

حتما بخوانید  چگونه یک فایل را فشرده کنیم؟

دریافت خلافی خودرو از سایت راهنمایی و رانندگی

دریافت خلافی خودرو از سایت راهنمایی و رانندگی

همچنین می‌توانید با استفاده از کد پستی ۸ رقمی کارت خودرو خود از طریق سایت راهنمایی و رانندگی برای دریافت خلافی آن اقدام کنید. برای این کار با ورود به سایت Rahvar120.ir در قسمت استعلام میزان تخلفات رانندگی و درج شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو نسبت به استعلام میزان خلافی ماشین خود اقدام نمایید. البته در این سایت امکانات دیگری نیز برای کاربران و مالکین خودرو وجود دارد که از آنها نیز می‌توانید برای سایر نیازهای خود کمک بگیرید. بعنوان مثال برای دریافت و استعلام نمره منفی گواهینامه، پرداخت الکترونیکی جرائم، پیگیری کارت سوخت هوشمند، وضعیت پلاک فک شده، استعلام تصادفات رانندگی، خودروهای کشف شده و اصلاح اطلاعات مالکین خودروها می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

سایر روش‌های استعلام خلافی خودرو

علاوه بر روش‌هایی که برای حل چالش چگونه خلافی ماشین بگیریم، با هم برشمردیم، روش‌های دیگری نیز برای استعلام این خلافی وجود دارند که البته خیلی اعتبار بالایی ندارند. اپلیکیشن‌ها و سایت‌های اینترنتی زیادی نیز در همان جستجوی اولیه برای استعلام خلافی خودرو راه‌اندازی شده‌اند که استفاده از آنها نیز یکی از راه‌حل‌های این اقدام است؛ اما سعی کنید با استفاده از ترفندهایی که خود راهنمایی و رانندگی اعلام کرده برای این منظور اقدام کنید تا هم اطمینان کاملی داشته باشید و هم از قرار دادن اطلاعات شخصی خود در اختیار سایرین خودداری کرده باشید.

نتیجه‌گیری

با هم روش‌های مختلف استعلام خلافی خودرو را مرور کردیم. هر یک از این روش‌ها را می‌توانید برای رفع نیاز خود استفاده نموده و با خیال راحت نسبت به خرید خودرو یا پرداخت خلافی‌ها و جرائم آن اقدام نمایید. روش‌هایی که برای دریافت خلافی خودرو با هم مرور کردیم:

  • استفاده از سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ با ارسال کد ۱۷ رقمی VIN مندرج در پشت کارت‌های قدیمی خودرو که به صورت عمودی در آن درج شده است.
  • استفاده از سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ با ارسال کد ۸ رقمی پستی مندرج در پشت کارت‌های جدید خودرو و ارسال آن با دستور # کد پستی ۸ رقمی * به این سامانه.
  • استفاده از سایت اینترنتی Rahvar120.ir که متعلق به راهنمایی و رانندگی بوده و امکانات دیگری را نیز برای شما فراهم می‌آورد.
حتما بخوانید  چگونه عکس بگیریم؟

فراموش نکنید که برای استفاده از هر کدام از این روش‌ها نیاز به کد پستی یا کد VIN کارت خودرو خود خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.