چگونه وزن اضافه کنیم؟

چگونه وزن اضافه کنیم

اضافه وزن و کمبود وزن هر دو از جمله شرایط بد بدنی هستند که در جامعه امروز گریبان گیر افراد جامعه شده است. بدن برای سلامتی بایستی در وزن مناسب قرار بگیرد. خارج شدن وزن از یک محدوده مشخص چه بالاتر و چه پایین‌تر از آن می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کند. از این رو در هر دو این مواقع کاربران بایستی با استفاده از ترفندهایی نسبت به تغییرات وزن خود اقدام نمایند. بارها و بارها و در سایت‌های مختلف به روش‌های کاهش وزن اشاره شده و در مقالات گذشته، ما هم به تفصیل در این باره صحبت کرده‌ایم. در این مقاله اما به روش‌ها و ترفندهای مفید برای افزایش وزن خواهیم پرداخت و حل چالش چگونه وزن اضافه کنیم را برای کاربران در دستور کار قرار داده‌ایم. در ادامه مقاله همراه ما بمانید.

رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی مناسب

یکی از اصلی‌ترین ترفندها برای حل چالش چگونه وزن اضافه کنیم، استفاده از یک رژیم غذایی مناسب است. این رژیم غذایی تنها به نوع غذاها محدود نشده و حتی زمانبندی مناسبی را هم از سوی کاربران می‌طلبد. برای این منظور می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

 • حتماً فاصله بین وعده‌های غذایی را کم کنید.
 • بین وعده‌های غذایی از چاشت استفاده کنید.
 • همزمان از تنوع مواد غذایی در وعده‌های خود استفاده کنید.
 • غذاهای حجیم مصرف کنید. غلات و حبوبات و نان از این جمله غذاها هستند.
 • از مواد غذایی دارای کربوهیدرات و نشاسته بیشتر استفاده کنید. برنج می‌توانید بهترین گزینه برای این امر باشد.
 • در بین وعده‌های غذایی میوه‌های خشک نوش جان نمایید.
 • در وعده‌های غذایی خود بیشتر از غذاهای مایع و خورشتی استفاده کنید تا دیرتر سیر شوید.
 • آخرین وعده غذایی را به ساعات پایانی شب انتقال دهید.
 • ورزش کردن می‌تواند منجر به گرسنگی بیشتر شود.
 • سیب‌زمینی را هم در وعده‌های غذایی خود قرار دهید.

تازه‌ترین مواد غذایی مناسب برای رژیم خود را از اینجا تهیه کنید

حتما بخوانید  چگونه بفهمیم بارداریم؟

وزنه بزنید و چاق شوید

ورزش کردن در خانه می‌تواند بهترین گزینه برای چاق شدن باشد. کسانی که دائماً در طول روز در حال ورزش کردن هستند نیاز به مواد غذایی بیشتری هم خواهند داشت. البته انجام همه حرکات ورزشی برای این مقصود مناسب نخواهد بود. استفاده از حرکات مربوط به وزنه که می‌توانید آنها را در منزل به راحتی انجام دهید، یکی از بهترین ترفندها برای افزایش وزن است. از این رو برای حل چالش چگونه وزن اضافه کنیم این روش را نیز در طول روز به اجرا در آورید.

پرفروشترین لوازم ورزشی ایده‌آل برای ورزش در منزل

مکمل‌های غذایی

مکمل‌های غذایی

یکی دیگر از روش‌های حل چالش چگونه وزن اضافه کنیم، استفاده از مکمل‌های غذایی است. با استفاده از این مکمل‌ها می‌توانید در مدت کوتاهی به وزن دلخواه خود برسید. البته یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از مکمل‌هایی غذایی در این است که می‌توانید از آنها برای افزایش حجم عضله‌های خود نیز استفاده نمایید. برخلاف تصور برخی که این مکمل‌ها را ساخته شده از مواد شیمایی می‌دانند، مکمل‌های غذایی که در هر سنی می‌توانید از آنها بهره ببرید، مواد مغذی و مفید و انواع ویتامین‌ها و پروتئین‌های لازم و ضروری برای بدن هستند که به صورت متراکم درآمده‌اند و در یک وعده می‌توانند حجم عظیمی از این مواد را برای جذب در اختیار بدن قرار دهند.

خدمات پزشکی برای اضافه کردن وزن

همچنین از خدمات پزشکی نیز می‌توانید برای حل چالش چگونه وزن اضافه کنیم، استفاده کنید. مراجعه به کلینیک‌های چاقی و لاغری می‌توان در کوتاه مدت بهینه‌ترین وزن را برای شما به ارمغان بیاورد. استفاده از ترفندهای و برنامه‌های رژیمی ارائه شدن توسط دکتر تغذیه می‌تواند علاوه بر چاقی، بدنی سالم نیز برای شما به وجود آورد. روغن‌ها و کربوهیدرات‌ها از مواد غذایی لازم برای اضافه کردن وزن می‌باشند؛ اما مقدار و نوع مصرف آنها را می‌توانید از دکتر تغذیه بپرسید. پزشک تغذیه با ارائه زمان‌های دقیق برای مصرف این مواد می‌تواند بدنی سالم برای شما نیز به ارمغان بیاورد.

حتما بخوانید  چگونه حس بویایی خود را برگردانیم؟

نتیجه‌گیری

هر چند بسیاری از افراد جامعه به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند، اما اضافه کردن وزن چالش‌های پیچیده‌تری نسبت به لاغری دارد. از این رو داشتن یک برنامه دقیق و اجرای آن از سوی کاربر برای این منظور لازم و ضروری است. در این مقاله به بررسی ترفندهای لازم برای اضافه کردن وزن پرداختیم:

 • استفاده از برنامه غذایی مناسب هم از نظر نوع مواد غذایی و هم حجم و زمان وعده‌ها
 • استفاده از مکمل‌های غذایی برای چاقی
 • و استفاده از خدمات پزشکی برای اضافه کردن وزن

برای کسب نتیجه مطلوب و بهینه می‌توانید از ترکیبی از این روش‌ها نیز استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.