چگونه وارد بورس شویم؟

چگونه وارد بورس شویم

چگونه وارد بورس شویم؟ بازار بورس یکی از فرصت‌های سرمایه گذاری عالی در ایران و همه کشورهای جهان است که کاربران می‌توانند با ورود به این بازار به کسب درآمد و سرمایه گذاری در آن بپردازند. ورود به بازار بورس و سرمایه گذاری در آن نیاز به دانش سرمایه گذاری دارد. اگر از گوشه و کنار متوجه می‌شوید که افراد دائماً در حال ضرر کردن در این بازار هستند، بیشتر به دلیل نداشتن دانش کافی برای سرمایه گذاری و کپی کردن از روی دست دیگران است. سرمایه گذاری به صورت کلی یک مقوله پیچیده است و نیاز به داشتن اطلاعات کافی در هر بازاری دارد. عدم دقت به این موضوع نه فقط در بازار بورس بلکه در هر بازار دیگری می‌تواند ضررهای هنگفتی برای کاربران به دنبال داشته باشد. از این رو بهتر است با دانش‌های لازم برای حضور در هر بازاری آشنا شوید.

ورود به بازار بورس

ورود به بازار بورس

اولین قدم برای اینکه چالش چگونه وارد بورس شویم را حل کنید، استفاده از خدمات یک کارگزاری معتبر و ارائه دهنده خدمات بورسی است. این شرکت‌ها با ارائه پلتفرم‌های معاملاتی، دوره‌های آموزشی، آموزش‌های آنلاین، مسابقه‌های بورسی و خدماتی از این دست این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورند تا بتوانند از این طریق با اطمینان بیشتری در بازار بورس معامله نمایند. معامله در بازار بورس نیاز به دو دسته ابزار دارد. در دسته اول، ابزارهای لازم برای معامله در بورس هستند که همه کارگزاری‌ها این خدمات را برای کاربران خود ارائه می‌نمایند. دسته دوم نیز ابزارهای آموزش معامله در این بازار هستند که در هر کارگزاری نمی‌توانید آنها را بیابید.

کارگزاری آگاه با ارئه کلاس‌های آموزشی با استفاده از با استعدادترین و مشهورترین اساتید در زمینه آموزش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی این فضا را برای کاربران خود فراهم آورده است تا بتوانند با استفاده از این آموزش‌ها با اطمینان بیشتری دست به معاملات خود بزنند. از این گذشته در این کارگزاری خدمات دیگری نیز برای افزایش اطمینان معامله‌ها در نظر گرفته شده است. کاربران حتی می‌توانند با خرید سهام صندوق سرمایه گذاری آگاه بعد از عضویت در این کارگزاری بدون هیچ دانشی هم در معاملات بازار بورس سود کنند؛ اما قبل از استفاده از خدمات این شرکت بایستی چالش چگونه وارد بورس شویم را برای خود حل کنیم.

حتما بخوانید  چگونه استارتاپ خود را راه اندازی کنیم؟

دریافت کد بورسی

قدم بعدی برای حل چالش چگونه وارد بورس شویم، دریافت کد بورسی است. بعد از انتخاب کارگزاری حالا بایستی مشخصات شناسنامه‌ای با مدارک مورد نیاز را در سایت کارگزاری آگاه ثبت کرده و کد بورسی خود را دریافت نمایید. دریافت این کد بورسی کاملاً رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای برای شما به دنبال نخواهد داشت. از این گذشته کارگزاری آگاه شرایطی را هم فراهم آورده است تا از این طریق بتوانید بدون حضور در دفتر کارگزاری و به صورت آنلاین با ثبت مشخصات و مدارک خود، برای دریافت کد بورسی ثبت نام کنید؛ اما کد بورسی چیست؟ کد بورسی یک کد منحصر به فرد برای هر کاربر حقیقی یا حقوقی است که با داشتن آن شما می‌توانید وارد سامانه معاملات آنلاین بورس شده و از این پس اقدام به خرید و فروش سهام‌های بورسی کنید.

برای ورود به بازار بورس به چه مدارکی نیاز خواهید داشت؟

اگر احساس می‌کنید که آماده ورود به بازار بورس شده‌اید و اکنون پاسخ مناسبی برای چگونه وارد بورس شویم، یافته‌اید، برای ثبت نام در این بازار نیاز به مدارک زیر خواهید داشت:

  • کپی صفحات اصلی شناسنامه و کارت ملی
  • کپی آخرین مدرک تحصیلی
  • شماره حساب بانکی و کد شبا
  • و فرم‌های لازم برای ثبت نام در بازار بورس

بعد از اینکه مراحل ثبت نام اینترنتی در سایت کارگزاری آگاه را به پایان رساندید، با در دست داشتن این مدارک بایستی سراغ مراکز پلیس +۱۰ بروید. در این مراکز فرم‌های لازم برای دریافت کد سجام و کد بورسی به شما تحویل داده خواهد شد.

کی می‌توانیم معامله کنیم؟

کی می‌توانیم در بورس معامله کنیم؟

اکثر افراد برای معامله در بازار بورس عجله دارند. ورود به بورس، ممکن است تا حدود دو هفته زمان بر باشد. بعد از این دو هفته کد بورسی و کد آنلاین شما صادر شده و کارگزاری آگاه این کدها را از طریق اس ام اس و ایمیل برای شما ارسال خواهد کرد. با داشتن این کدها دیگر هیچ پیش نیاز دیگری نخواهد داشت و می‌توانید به صورت اینترنتی از هر گوشه‌ای از جهان برای معاملات در بازار بورس اقدام نمایید.

حتما بخوانید  چگونه چت آنلاین سایت خود را راه اندازی کنیم؟

نتیجه‌گیری

با هم مدارک و موارد مورد نیاز برای ورود به بازار بورس و معامله در این بازار را مرور کردیم. کارگزاری آگاه در خدماتی نوین بعد از ثبت نام اولیه همه این مراحل را نیز به صورت کامل برای شما انجام داده و تنها یک بار مراجعه به مراکز دفتر پیشخوان دولت برای پر کردن فرم‌های مورد نیاز، شما را وارد دنیای بازار بورس خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.