چگونه مو را رنگ کنیم؟

چگونه مو را رنگ کنیم

چگونه مو را رنگ کنیم؟ این یکی از چالش‌هایی است که هم آقایان و هم خانم‌ها دائماً با آن درگیر هستند. خانم‌ها برای داشتن موهایی زیبا و آقایان برای جوان‌تر نشان دادن چهره خود و پنهان کردن موهای سفید روی سر، دنبال ترفندهایی برای رنگ کردن مو هستند. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و نکاتی مهم درباره آن را بیان کنیم. با استفاده از این ترفندها و نکات، می‌توانید با کیفیت بالاتر به رنگ کردن موهای خود بپردازید.

انتخاب رنگ موی مناسب

انتخاب رنگ موی مناسب

اولین قدم برای رنگ کردن مو در خانه و حل چالش چگونه مو را رنگ کنیم، انتخاب رنگ موی مناسب است. از برند و مارک رنگ مو گرفته تا شماره و نوع آن، این انتخاب را سخت‌تر می‌کنند. از این گذشته انتخاب رنگ موی مناسب برای موها نیز خودش داستان مفصلی دارد. از این رو می‌توان گفت رنگ‌های روشن برای پوست‌های سبزه و تیره‌تر مناسب هستند و از رنگ‌های تیره مانند بادمجانی، شرابی، پرکلاغی و مشکی هم می‌توانید برای رنگ پوست‌های روشن بهره ببرید. رنگ مو را همچنین می‌توانید برحسب مدل موی خود انتخاب کنید. رنگ‌های قهوه‌ای، قهوه‌ای تیره یا روشن و یا استفاده از سبک‌های جدید چند رنگی نیز می‌تواند از گزینه‌های این انتخاب باشد.

جدیدترین و جذابترین رنگ موهای سال را فقط از اینجا تهیه کنید

قبل از رنگ کردن، موهای خود را بشویید

یکی دیگر از مواردی که برای حل چالش چگونه مو را رنگ کنیم باید به آن بپردازید، شستن موها است. شستن موها قبل از رنگ کردن باعث می‌شود تا چربی‌ها و کثیفی‌های آن از بین رفته و موها بهتر و راحت‌تر رنگ را بپذیرند.

برای شستن موها می‌توانید از شامپوهای مخصوص استفاده کنید. انتخاب شامپو مناسب یکی از نکات بسیار مهم در حفظ کیفیت مو و رنگ مو است؛ به همین جهت، هم برای شستن موها قبل از رنگ کردن و هم برای شستن معمول باید از شامپوهایی مناسب با میزان چربی و نوع مو استفاده نمایید. همچنین اگر موخوره دارید، یا موهای شما شکسته شده، شامپوهایی مناسب برای بازگرداندن موها به حالت طبیعی وجود دارند که با یک کلیک می‌توانید آنها را تهیه کنید.

حتما بخوانید  چگونه مو را فر کنیم؟

نوک گیری موها

نوک گیری موها

برای بهتر شدن کیفیت رنگ مو روی موها می‌بایست قبل از رنگ کردن اقدام به نوک گیری آنها نمایید. برای نوک گیری موها نیاز به لوازم آرایشی بسیار ساده‌ای دارید. قیچی‌های مخصوصی برای این کار وجود دارند که هم ماندگاری بسیار بالایی دارند و هم با توجه به اندازه و نوع ساختار مو، نوک موهای شما را به راحتی می‌گیرند.

نیازمندی‌های رنگ مو

در این قدم از حل چالش چگونه مو را رنگ کنیم نیاز دارید تا رنگ مو را آماده نمایید. برای آماده کردن رنگ مو نیاز به لوازمی خاص خواهید داشت. بسیاری از افراد بدون توجه به نوع مواد به کار رفته در این رنگ موها، از وسایل معمول آشپزی در خانه استفاده کرده و رنگ موها را در آنها ترکیب می‌نمایند؛ اما این مسئله می‌تواند مشکلاتی برای سلامتی افراد خانواده ایجاد نماید. برای درست کردن رنگ مو در خانه نیاز به مواد و وسایلی مانند:

 • اکسیدان مناسب برحسب میزان روشنایی مورد نیاز برای رنگ موها
 • کاسه رنگ مو
 • قلم رنگ
 • تیوب خالی کن برای استفاده از رنگ مو تا آخرین قطره
 • برس رنگ مو
 • کلاه رنگ مو
 • کلاه مش

و مواردی از این دست خواهید داشت؛ که باید یک بار برای همیشه همه این وسایل را تهیه نموده و در خانه داشته باشید تا دیگر نیازی به استفاده از وسایل و ظروف آشپزخانه نداشته باشید.

کلیه ابزار و وسایل رنگ مو را از اینجا تهیه کنید

خشک کردن موها

اگر قبل از شروع به رنگ کردن، موهایتان خیلی مرطوب است باید کمی آنها را خشک کنید. مرطوب بودن زیاد موها ممکن است باعث شود تا رنگ مو به خوبی روی آنها نشیند. برای این کار می‌توانید از سشوار استفاده نمایید.

چرب کردن موهای خیلی خشک

در صورتی که موهای خیلی خشکی دارید می‌توانید از روغن‌های گیاهی استفاده نموده و قبل از رنگ کردن موها را کمی چرب کنید. البته چرب کردن زیاد هم اصلاً خوب نیست و باید نسبت به استفاده از روغن‌ها کمی دقت داشته باشید.

حتما بخوانید  چگونه آرایش کنیم؟

پوست صورت خود را چرب کنید

رنگ‌ها معمولاً سرشار از مواد شیمیایی هستند. برخورد رنگ‌ها با پوست صورت می‌تواند برای پوست مضر باشد و نباید اجازه بدهید رنگ مو روی پوست صورت و پوست سر شما بچسبد. از این رو می‌توانید با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و یا وازلین پوست صورت و پیشانی خود را چرب کنید.

دسته‌بندی کردن موها

برای اینکه بهتر بتوانید رنگ را به همه قسمت‌های موهای خود برسانید و چالش چگونه مو را رنگ کنیم را به نحو احسنت حل کنید باید موهای خود را قبل از رنگ کردن دسته‌بندی نمایید. برای دسته‌بندی کردن موها نیز می‌توانید از ابزارهای مختلفی استفاده نمایید. استفاده از کلیپس‌های مخصوص می‌تواند بهترین گزینه برای آن باشد.

حالا نوبت به رنگ کردن موها می‌رسد

رنگ کردن مو

در نهایت برای حل چالش چگونه مو را رنگ کنیم باید دست به کار شوید. برای رنگ کردن موها هم باید وسیله داشته باشید و هم باید آنها را به صورت مرتب رنگ کنید.

 1. با استفاده از قلمو و برس رنگ مو، دسته‌های مو را به صورت جداگانه رنگ کنید.
 2. سعی کنید برای رنگ کردن موها از قسمت‌های پشت سر شروع کنید. ابتدا پشت سر، سپس اطراف و در نهایت جلوی موها را رنگ کنید و تا تمام نشدن یک قسمت هم، سراغ قسمت بعدی نروید.
 3. برای بهتر شدن رنگ نیز موها را از سمت ریشه به سمت نوک آنها رنگ کنید و باید مراقب باشید رنگ را خیلی روی پوست سر خود قرار ندهید و به خوبی رنگ را به همه قسمت‌های آن برسانید.
 4. برای بهتر شدن رنگ‌ها تا چند ساعت آنها را شستشو ندهید و در مرحله اول شستشو نیز از شامپوهای شیمایی استفاده نکنید. برای دفعات بعدی هم می‌توانید از شامپوهای مخصوص رنگ مو کمک بگیرید. این شامپوها طول عمر رنگ موهای شما را بیشتر می‌نمایند.
 5. اگر در مرحله اول رنگ به خوبی روی موها قرار نگرفت می‌توانید عملیات را دوباره تکرار کنید.
 6. میزان رنگ مورد استفاده برای رنگ زدن موها در نهایت روی شفافیت و تیرگی موها تأثیر خواهد داشت از این رو حتماً نسبت به این موضوع دقت کافی را داشته باشید.
حتما بخوانید  چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

انواع شامپو، کرم و اسپری نگهداری از رنگ مو را اینجا تهیه کنید

خدمات آرایشگری

در کنار رنگ کردن مو، شما می‌توانید برای حل چالش چگونه مو را رنگ کنیم از خدمات آرایشگری هم استفاده نمایید. با استفاده از این خدمات دیگر حتی نیاز به تهیه رنگ مو نخواهید داشت و می‌توانید از متخصص این کار برای انتخاب رنگ موی مناسب نیز استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

در نهایت شما برای اینکه بهترین کیفیت را برای رنگ کردن موهای خود ایجاد کنید باید از ابزارهای مناسب در منزل کمک بگیرید.

 • رنگ موی مناسب تهیه کنید.
 • لوازم درست کردن و استفاده از رنگ مو را تهیه نمایید.
 • از شامپوهای تقویتی استفاده کنید.
 • از کرم‌های مرطوب کننده و وازلین روی پوست خود کمک بگیرید.
 • مراحل رنگ کردن، مو را مرحله به مرحله انجام دهید.

در صورت لزوم نیز می‌توانید از خدمات آرایشگری برای رنگ کردن موهای خود کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.