چگونه میوه خشک کنیم؟

چگونه میوه خشک کنیم

داشتن میوه‌های خوشمزه هر فصل در فصل‌های دیگر یکی از حسرت‌هایی است که ما گاها با آن روبرو هستیم. در حال حاضر استفاده از میوه‌های شیرین و خوشمزه با استفاده از ترفند خشک کردن میوه در سایر فصول نیز امکان‌پذیر شده است؛ اما چگونه میوه خشک کنیم؟ اگر شما هم این سؤال را در ذهن دارید در ادامه با ترفندهای آن آشنا شوید.

روش‌ها و ترفندهای مختلفی برای خشک کردن میوه‌ها وجود دارد. استفاده از برخی از آنها راحت‌تر اما نیاز به وسایل خواهد داشت و استفاده از برخی دیگر دارای مراحل پیچیده‌تر و طولانی‌تری بوده اما هزینه‌های کمتری برای ما به دنبال دارد. در این مقاله علاوه بر معرفی این ترفندها قصد داریم تا ابزارهای لازم برای هر یک را نیز با هم مرور کنیم.

خشک کردن میوه در فر

خشک کردن میوه در فر

فر دستگاهی است که امروزه در هر خانه‌ای وجود دارد. استفاده از این وسیله یکی از راه‌های عالی برای حل چالش چگونه میوه خشک کنیم می‌باشد. برای این منظور می‌توانید از روند زیر استفاده نمایید:

  1. ابتدا میوه‌ها را به خوبی بشویید.
  2. میوه‌های تازه خود را در اندازه‌های کوچکتر خرد کنید. مراقب باشید که انداز آنها خیلی ریز نشود احتمالاً اگر قبلاً از میوه‌های خشک شده استفاده کرده باشید می‌توانید اندازه آنها را چشمی اندازه‌گیری کنید.
  3. میوه‌ها را آبکشی کرده و اجازه دهید خشک شوند.
  4. سپس آنها را در فواصل مناسب و منظم در سینی فر قرار داده و داخل فر بگذارید.
  5. بسته به نوع میوه ممکن است نیاز به ۵ تا ۷ ساعت زمان برای این مرحله داشته باشید.
  6. سپس میوه‌های خشک شده را بسته‌بندی کرده و نوش جان نمایید.

میوه خشک کن

یکی از اصلی‌ترین ترفندهای حل چالش چگونه میوه خشک کنیم استفاده از دستگاه‌های مدرن میوه خشک کن می‌باشد که کم کم در حال تبدیل شدن به یک وسیله خانگی پر طرفدار است و هر روز به تعداد کاربران این دستگاه افزوده می‌شود. با استفاده از میوه خشک کن به راحتی می‌توانید بدون هیچ دردسری میوه‌های خشک و خوشمزه‌ای در اختیار داشته باشید. خوبی استفاده از این وسیله در راحتی استفاده از آن است. کارکرد این دستگاه دقیقاً مانند فر است. داخل دستگاه سینی‌های توری شکل قرار دارند که محل قرارگیری میوه‌ها می‌باشند. میوه‌ها را خرد کرده و آنها را در فاصله‌های منظم روی این سینی‌ها بچینید. به دستگاه زمان بدهید تا میوه‌ها را به صورت کامل خشک شوند. حالا می‌توانید از میوه‌های خشک شده و خوشمزه استفاده نمایید.

حتما بخوانید  چگونه همبرگر درست کنیم؟

پرفروشترین‌های میوه خشک کن را اینجا بخرید

سینی‌های و توری‌های مخصوص برای خشک کردن میوه‌ها

اگر قصد دارید در منزل اقدام به خشک کردن میوه‌ها و حل چالش چگونه میوه خشک کنیم، نمایید احتمالاً نیاز به سینی‌ها مخصوص خواهید داشت. این سینی‌ها را نیز به راحتی می‌توانید برای خود تهیه کنید. استفاده از سینی‌های مخصوص خشک کردن میوه‌ها باعث می‌شود تا هم از نظر بهداشتی و هم از نظر سرعت بتوانید بهتر عمل کنید. در واقع این وسیله‌های ابتدایی که هزینه بسیار زیادی روی دست شما باقی نخواهند گذاشت، می‌توانند از جمله ابتدایی‌ترین وسیله‌ها برای این کار باشد.

خشک کردن میوه‌ها در آفتاب

خشک کردن میوه‌ها در آفتاب

آخرین ترفندی که قصد داریم برای حل چالش چگونه میوه خشک کنیم، به آن اشاره کنیم، خشک کردن میوه‌ها با آفتاب در منزل است. شما حتی می‌توانید از فضای بالکن منزل نیز برای این منظور استفاده نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که برای این منظور باید میوه‌ها را در ضخامت‌های کمتری نسبت به حالت‌های قبلی خرد کنید. آنها را در سینی‌های مخصوص چیده و در معرض آفتاب قرار دهید.

نتیجه‌گیری

مهمترین و اصلی‌ترین ترفندهای خشک کردن میوه‌ها را به قرار زیر با هم مرور کردیم:

  • استفاده از فر برای خشک کردن میوه‌ها
  • استفاده از دستگاه میوه خشک کن
  • استفاده از سینی‌های مخصوص و خشک کردن میوه‌ها جلوی آفتاب

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید به جای خرید میوه‌های خشک آنها را در منزل خشک کرده و همیشه همراه خود داشته باشید. البته تهیه بسته‌های آماده میوه خشک شده نیز می‌تواند ترفندی خوب برای در اختیار داشتن آنها باشد.

میوه‌های خشک شده با کیفیت را آماده بخرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.