چگونه مو را فر کنیم؟

چگونه مو را فر کنیم

یکی از چالش‌هایی که خانم‌های خیلی با آن روبرو می‌شوند، فر کردن موها است. برای حل چالش چگونه مو را فر کنیم هر آرایشگری ترفندهای خاص خود را دارد. ابزارهای مختلفی نیز برای این امر در میان آرایشگران مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی ابزارهای لازم برای این کار بپردازیم. اگر از امتحان کردن روش‌های فر کردن موهای خود خسته شده‌اید، این ابزارها می‌توانند شرایط لازم را برای فر کردن موها شما فراهم بیاورند.

سشوار و فر کردن مو

سشوار و فر کردن مو

یکی از ابزارهایی که با کمی خلاقیت می‌توانید از آن برای فر کردن موهای خود استفاده نمایید سشوار است. گرمای سشوار می‌تواند راه حلی برای حل چالش چگونه مو را فر کنیم باشد. با استفاده از سشوار و یک شانه مخصوص می‌توانید موهای فری برای خود ایجاد نمایید. فر کردن موها با استفاده از این وسیله شاید در وهله اول کمی وقت‌گیر به نظر برسد اما می‌تواند ماندگاری بالایی برای موهای فر شما فراهم آورد.

انواع سشوار حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای

بیگودی

بیگودی‌ها در انواع بسیار مختلف می‌توانند یکی از مؤثرترین و بهترین وسیله‌ها برای فر کردن موها باشند. با استفاده از بیگودی می‌توانید در مدت زمان کوتاهی موهای فر داشته باشید. استفاده از بیگودی برای حل چالش چگونه مو را فر کنیم بسیار ساده خواهد بود. برای این منظور مراحل و نکات زیر می‌تواند شرایط بهتری را برای شما فراهم آورد:

 • ابتدا با استفاده از تقویت کننده‌ها و نرم کننده‌های مخصوص فر کردن، موهای خود را نرم و حالت پذیر نمایید.
 • سپس بیگودی‌ها را با مواد فر آغشته نمایید.
 • بعد موهای خود را در جهت دلخواه بپیچانید.
 • در انتها باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به بیگودی‌ها زمان بدهید تا موهای فری برای شما ایجاد نمایند.

فر کردن موها با اتو مو

اتو مو نیز یکی از لوازمی است که هم برای صاف کردن موها و هم برای فر کردن مو می‌توانید از آن بهره برد. فر کردن موها با اتو مو بعد از چند بار استفاده بسیار ساده خواهد شد. برای استفاده از اتو مو و حل چالش چگونه مو را فر کنیم تنها کافی است با آنها مو را به صورت مارپیچ حالت دهید. با این کار موها به همین حالت فر باقی میمانند.

حتما بخوانید  چگونه لاک را پاک کنیم؟

فر کننده مو

فر کننده‌های مو نیز می‌توانند برای فر کردن مو مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از این فر کننده‌ها خیلی سخت نبوده و قلق خاصی هم نخواهد داشت. تنها کافی است کمی دقت داشته باشید و موهای خود را در دسته‌های هم اندازه با استفاده از این ابزار فر کنید.

بابیلیس

بابیلیس

بابیلیس نیز یکی از وسیله‌هایی است که تکنولوژی آن را برای ما به ارمغان آورده است. با استفاده از بابیلیس می‌توانید در زمان کوتاهی موهای خود را فر کنید. برای این کار بهتر است از قسمت عقب موها شروع کنید. موها را دور بابیلیس بپیچانید و با استفاده از گرما آنها را در همین حالت ماندگار کنید.

جدیدترین محصولات فر کننده، بیگودی و بابیلیس را ببینید

استفاده از خدمات آرایشگاه

در کنار ابزارهایی که برای فر کردن مو برشمردیم، می‌توانید از خدمات آرایشگری نیز برای این کار استفاده نمایید. آرایشگران نیز با استفاده از همین وسایل اقدام به حل چالش چگونه مو را فر کنیم برای شما خواهند کرد. آرایشگران به دلیل استفاده زیاد با این وسایل، به خوبی با آنها آشنایی داشته و می‌توانند به بهترین حالت، موهای شما را فر کنند. فر کردن مو با استفاده از خدمات آرایشگری چند مزیت بزرگ برای شما به همراه خواهد داشت:

 • در درجه اول وقت کمتری از شما خواهد گرفت؛ زیرا شما به دلیل نا وارد بودن برای فر کردن مو احتمالاً نیاز به زمان زیادی دارید اما آرایشگران این زمان را برای شما کوتاه خواهند کرد.
 • استفاده از خدمات آرایشگری برای فر کردن مو باعث می‌شود تا ماندگاری موهای فر شما طولانی شود. البته اگر خودتان قصد صاف کردن دوباره آنها را نداشته باشید.
 • یکی دیگر از مزیت‌هایی که در استفاده از خدمات آرایشگری به آن دسترسی خواهید داشت، امکان استفاده از مدل‌های مختلف است. شما همزمان می‌توانید موهای کوتاه خود را فر کرده و یا موهای بلند خود را فر کنید.
حتما بخوانید  چگونه موهای خود را کوتاه کنیم؟

نتیجه‌گیری

برای فر کردن مو راه‌های زیادی پیش رو خواهید دارید. می‌توانید در خانه و با استفاده از وسایلی مانند:

 • بابیلیس
 • اتو مو
 • سشوار
 • فر کننده مو
 • بیگودی

دست به این کار بشید و یا با حضور در آرایشگاه و استفاده از خدمات آرایشگری نسبت به این موضوع اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.