چگونه یک فایل را فشرده کنیم؟

چگونه یک فایل را فشرده کنیم

چگونه یک فایل را فشرده کنیم؟ درست کردن فایل فشرده در کامپیوتر یکی از آموزش‌هایی است که این روزها به دلیل انتقال فایل در نرم افزارها و شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان کاملاً لازم است. استفاده از فشرده سازی فایل‌ها باعث می‌شود تا حجم آنها از اندازه‌های بزرگ کاهش یافته و به حجم خای کوچکتری برسد که بتوان به راحتی آنها را ارسال نمود. برای مثال در پیام‌رسان واتس‌آپ نهایت حجم فایل برای انتقال ۶۰ مگابایت است. یا در ایمیل تنها می‌توانید فایل‌های ۲۵ مگابایتی را بفرستید؛ اما در حال حاضر تنها چند فیلم کوتاه که با دوربین گوشی گرفته باشیم دارای حجم‌های بیشتری هستند تا چه رسد به فایل‌های حرفه‌ای؛ اما چگونه باید این مشکل را برطرف کنیم؟ در ادامه به بررسی ترفندهای فشرده سازی فایل در کامپیوتر می‌پردازیم و آموزش‌های لازم را برای آن مرور می‌کنیم.

استفاده از نرم افزار WinRaR برای فشرده سازی فایل‌ها

استفاده از نرم افزار WinRaR برای فشرده سازی فایل‌ها

پرکاربردترین نرم افزار تحت ویندوز برای فشرده سازی فایل‌ها و پاسخ به سؤال چگونه یک فایل را فشرده کنیم، نرم افزار WinRAR است. این نرم افزار که سابقه بسیار طولانی دارد، به راحتی این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد. با استفاده از این نرم افزار در کمتر از چند ثانیه می‌توانید فایل‌های مختلف را فشرده سازی نمایید. برای استفاده از وین رر برای فشرده سازی مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

  • در قدم اول فایل‌هایی که قرار است در یک فایل زیپ قرار گیرند را انتخاب نمایید.
  • روی آنها کلیک راست کرده و گزینه Add to Archive … را از منوی باز شده انتخاب کنید.
  • با انتخاب این گزینه یک پنجره برای شما باز خواهد شد که بایستی تنظیمات آن را درست کنید.
  • در قسمت بالایی می‌توانید نام فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • در قسمت‌هایی پایین نیز بسته به اندازه فایل‌ها دو راه برای فشرده سازی آنها خواهید داشت. در راه حل اول با تعیین حدودی حجم مورد نظر، نرم افزار بهینه‌ترین حالت را برای رسیدن به این حجم اعمال می‌نماید؛ و در راه حل دوم می‌توانید یک فایل خیلی بزرگ را با استفاده از این نرم افزار به چند فایل تفکیک شده درآورید.
حتما بخوانید  چگونه خلافی ماشین بگیریم؟

فشرده سازی فایل‌ها با استفاده از نرم افزار ۷-zip

از این نرم افزار هم می‌توانید برای پاسخ به سؤال چگونه یک فایل را فشرده کنیم، استفاده نمایید. کارکرد این نرم افزار دقیقاً مشابه با نرم افزار WinRAR است. اگر به وین رر دسترسی ندارید از این نرم افزار در همه سیستم عامل‌های کامپیوتری می‌توانید بهره ببرید.

فشرده کردن فایل‌ها در ویندوز بدون نرم افزار

فشرده کردن فایل‌ها در ویندوز بدون نرم افزار

همچنین در صورت نداشتن هیچ نرم افزار جانبی هم راهی برای پاسخ به سؤال چگونه یک فایل را فشرده کنیم، در کامپیوتر خود خواهید داشت. خود ویندوز قابلیتی دارد که با استفاده از آن می‌توانید فایل‌های خود را در این سیستم عامل فشرده نمایید. با کلیک راست کردن روی فایل مورد نظر و انتخاب گزینه Send To در پنجره جدید باز شده گزینه Compressed را انتخاب نمایید. این قابلیت ویندوز به راحتی این امکان را برای شما فراهم آورده تا فایل‌های مورد نظر خود را در این سیستم عامل فشرده نموده و از آنها استفاده نمایید.

آموزش کامپیوتر برای فشرده سازی فایل‌ها

به راه حل‌های اصلی و رایج برای فشرده سازی فایل‌ها و پاسخ به سؤال چگونه یک فایل را فشرده کنیم، در کامپیوتر پرداختیم. همچنین شما با استفاده از پکیج‌های آموزشی کامپیوتر می‌توانید تمام ترفندهای لازم برای موارد مختلف را یاد بگیرید و خود را از آموزش‌های جانبی بی‌نیاز کنید. استفاده از این آموزش‌ها می‌تواند باعث تجربه راحت‌تر شدن کار با کامپیوتر شده و عاملی برای ارتقاء شغلی و حرفه‌ای شما نیز باشد.

بروزترین آموزش‌های کامپیوتر را اینجا تهیه کنید

نتیجه‌گیری

برای فشرده سازی فایل‌ها در کامپیوتر روش‌های

  • استفاده از WinRAR
  • استفاده از ۷-Zip
  • و استفاده از خود ویندوز

را مرور کردیم. برای اینکه هم با روش‌های بیشتر آشنا شوید و هم در سایر آموزش‌های کامپیوتر نیز تسلط کافی داشته باشید می‌توانید از آموزش‌های جامع برای این منظور استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.