چگونه موش بگیریم؟

چگونه موش بگیریم

چگونه موش بگیریم و از شر این حیوان موذی راحت شویم؟ وجود موش در آپارتمان‌های امروزی یک معضل بسیار بزرگ است و کاربران نیز با چالش بزرگی برای گرفتن این موش‌ها روبرو هستند. جدای از آسیب‌هایی که موش‌ها به وسایل چوبی منزل و دیوارها می‌رسانند، به دلیل ارتباط آنها با فاضلاب و محیط‌های آلوده، احتمال ابتلا آنها به بیماری‌ها و ویروس‌های مختلف نیز وجود دارد که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است این بیماری‌ها به انسان نیز منتقل شود. از این گذشته به جا ماندن فضولات موش‌ها در گوشه و کنار خانه اصلاً شرایط خوبی نبوده و می‌تواند روی کیفیت زندگی افراد خانه نیز تأثیر منفی داشته باشد. در این مقاله بر آن شدیم تا برخی از نکات مهم درباره گرفتن موش‌ها در خانه‌های آپارتمانی امروزی را با هم مرور نماییم.

از کجا بفهمیم که خانه موش دارد؟

قبل از اینکه به بررسی حل چالش چگونه موش بگیریم، بپردازیم، ابتدا باید مطمئن شویم که این حیوان موذی در خانه وجود دارد. موش‌ها برای حضور خود نشانه‌هایی دارند. برخلاف پشه‌ها که نمی‌دانیم روزها کجا می‌روند، موش‌ها برای تغذیه دائماً مجبور هستند از لانه خود خارج شوند. به جا ماندن فضولات موش در کنار دیوار و گوشه و کنار خانه یکی از نشانه‌های وجود آنها در منزل است. همچنین جویده شدن مواد غذایی و چوب‌ها نیز می‌تواند نشانه این موضوع باشد. البته برخلاف سایر حیوانات موذی خانگی، موش‌ها در حین خوردن و جویدن سر و صدا هم ایجاد می‌نمایند. شنیدن این صداها نیز نشان از وجود موش در خانه است.

گرفتن موش در خانه به روش سنتی

گرفتن موش در خانه به روش سنتی

در قدیم و در خانه‌های روستایی مرسوم بوده که خانواده‌ها به همراه خود یک گربه نگهداری می‌کردند. این گربه در که به نوعی حیوان خانگی محسوب می‌شود، وظیفه گرفتن موش‌های انباری‌ها و سایر قسمت‌های خانه را نیز به عهده داشت؛ اما امروزه استفاده از گربه برای این کار کمی مشکل است. از این گذشته گربه‌های امروزی هم خیلی تمایلی به موش گرفتن ندارند و غذای آماده را ترجیح می‌دهند. از این رو بایستی برای حل چالش چگونه موش بگیریم، فکر چاره دیگری باشیم.

حتما بخوانید  چگونه کراوات ببندیم؟

گرفتن موش‌ها با سم پاشی و دارو

اولین روشی که در مواقع دیدن موش در خانه، به فکر اعضای خانه می‌افتد استفاده از داروی مرگ موش و یا سم پاشی خانه است. هر چند این روش کاملاً مؤثر بوده و می‌تواند باعث از بین رفتن این حیوانات موذی شود، اما مشکلاتی هم بر سر مسیر استفاده از این مواد شیمیایی وجود دارد. این مواد شیمیایی خطراتی هم برای سلامتی اعضای خانواده به دنبال دارند. از این رو استفاده از آنها برای خانه‌هایی که در حال سکونت هستید و امکان ترک خانه برای چند روز وجود ندارد، توصیه نمی‌شود. با این حال این هم یکی از راه حل‌ها است.

گرفتن موش با تله موش

گرفتن موش با تله موش

اصلی‌ترین راه حل چالش چگونه موش بگیریم، استفاده از تله موش می‌باشد. افرادی که خیلی تمایلی به کشتن موش‌ها ندارند می‌توانند از این حربه برای به دام انداختن آنها استفاده کرده و سپس آنها را در محیط‌های آزاد رها کنند. تله موش‌ها در انواع مختلف در بازار موجود است که همگی آنها یک کارکرد مشابه دارند؛ در این تله‌ها با استفاده از طعمه، موش را به داخل تله کشیده و سپس در این محیط به دام می‌اندازند.

هم چنین برای اینکه موش‌ها را زودتر به دام بیندازید می‌توانید از حربه‌های دیگری همراه با تله موش استفاده نمایید. حربه‌هایی مانند پاشیدن مقداری نمک برای کشاندن موش‌ها به بیرون؛ در این روش موش‌ها بوی نمک را از دور حس کرده و برای نوش جان کردن یک وعده خوشمزه به دام شما خواهند افتاد. تله موش‌های قدیمی امروزه با سبک و سیاق جدید دوباره طراحی شده و استفاده از آنها بسیار راحت شده است. برای خرید بهترین تله‌ها می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کنید.

پرفروشترین تله موش‌ها را از اینجا بخرید

نتیجه‌گیری

استفاده از ترفندهای مختلف برای به دام انداختن موش‌ها باعث می‌شود تا آرامش دوباره به خانه شما بازگردد. در این میان هر کس بسته به شرایط می‌تواند از این روش‌ها استفاده نماید. البته گاها شاهد هستیم که برخی از کاربران اقدام به درست کردن تله موش‌های دستی می‌کنند. این روش ممکن است کمی زمان‌گیر و البته با خطای زیادی همراه باشد. اگر تعداد موش‌ها خیلی زیاد نیست بهترین روش برای به دام انداختن آنها می‌تواند استفاده از تله موش‌های آماده باشد؛ اما در مواقعی هم اگر تعداد موش‌ها خیلی زیاد شد، چاره‌ای جز استفاده از سم پاشی و داروهای مرگ موش نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.