چگونه زعفران دم کنیم؟

چگونه زعفران دم کنیم

چگونه زعفران دم کنیم و استفاده از چای زعفران چه فوایدی برای ما دارد؟ در این مقاله قصد داریم شما را با پاسخ این پرسش‌ها و البته روش‌های دم کردن زعفران در منزل آشنا نماییم. زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌ها در جهان است که اتفاقاً ایران یکی از بزرگترین تولید کننده‌های آن در جهان می‌باشد؛ اما از آنجایی که همیشه کوزه‌گر از کوزه شکسته آب می‌خورد، ایرانی‌ها در بسیاری از موارد با روش‌های دم کردن زعفران و استفاده از آن برای طعم دار کردن غذاهای مختلف آشنا نیستند. در این مقاله با آموزش این روش‌ها سعی داریم تا فرهنگ استفاده از این ادویه مقوی و عالی را بیشتر نموده و کاربران را نسبت به استفاده از این ماده شادی‌آور ترغیب نماییم. استفاده از زعفران در پخت انواع غذا هم آنها را خوش طعم خواهد کرد و هم برای بدن بسیار مقوی خواهد بود.

مواد لازم برای دم کردن زعفران

گل زعفران یا زعفران خشک شده

قبل از اینکه به بررسی پاسخ سؤال چگونه زعفران دم کنیم، برسیم ابتدا باید ابزارهای لازم برای این کار را با هم مرور نماییم. مواد مورد نیاز برای دم کردن زعفران به شرح زیر است:

  • گل زعفران یا زعفران خشک شده

شما می‌توانید برای دم کردن زعفران، از زعفران خشک شده با بسته‌بندی آماده استفاده نمایید و یا به صورت مستقیم گل زعفران را تهیه کنید. اگر تجربه کافی در استفاده از زعفران تازه ندارید باید بدانید که گل زعفران در عرض چند روز کاملاً می‌پوسد؛ از این رو هر چه سریع‌تر باید زعفران‌های آن را جدا نمایید. شاخک‌های طلایی شکل زعفران دو قسمت دارد، یک قسمت سرخ مایل به طلایی و یک قسمت زرد رنگ. برای داشتن زعفرانی با کیفیت و درجه یک تنها باید قسمت‌های سرخ طلایی را استفاده نمایید. البته برای مقرون به صرفه‌تر کردن خرید خود قسمت‌های زرد را نیز می‌توانید استفاده کنید.

زعفران خشک شده درجه یک ایرانی را از اینجا بخرید

  • هاون مخصوص کوبیدن زعفران

زعفران‌های تهیه شده به صورت خشک و یا تهیه شده از گل زعفران که ابتدا خشکانده شده‌اند را باید در هاون بکوبید. در این مرحله حتماً باید دقت کنید که زعفران کامل کوبیده شده باشند و با صبر و حوصله این مرحله را انجام دهید.

حتما بخوانید  چگونه ژله بستنی درست کنیم؟

دم کردن زعفران با آب جوش

در اولین روش برای پاسخ به سؤال چگونه زعفران دم کنیم، قصد داریم روش دم کردن زعفران را با آب جوش شرح دهیم. بعد از کوبیدن زعفران‌ها در هاون آنها را به یک ظرف مناسب انتقال داده و مقداری آب جوش روی آنها بریزید. سپس درب ظرف را بگذارید تا زعفران‌ها کاملاً دم بکشند. حتی می‌توانید برای بهتر دم کشیدن زعفران‌ها آنها را روی شعله و حرارت غیرمستقیم مانند سماور یا کتری قرار دهید. این روش معمول‌ترین روش دم کردن زعفران است.

دم کردن زعفران با یخ

در روش دومی که برای حل چالش چگونه زعفران دم کنیم، ارائه می‌نماییم نیاز به چند قالب یخ خواهید داشت. در این روش بعد از کوبیدن زعفران‌ها آنها را در یک ظرف نسبتاً کوچک ریخته و روی زعفران‌ها دو چند قالب یخ بسته به میزان زعفران‌ها بریزید سپس درب روی ظرف را بگذارید تا زعفران شما دم بکشد. استفاده از تکنیک یخ برای دم کردن زعفران‌ها باعث می‌شود تا عطر بوی بیشتری از آنها خارج شود و تأثیر بیشتری روی مزه غذاها داشته باشد. همچنین اگر عجله دارید می‌توانید از این روش برای دم کردن زعفران‌ها استفاده نمایید.

زعفران یا پودر زعفران؟

زعفران یا پودر زعفران

گاها کاربران برای حل چالش چگونه زعفران دم کنیم، به دنبال خرید پودرهای آماده زعفران می‌روند. کیفیت این پودرها واقعاً به این راحتی‌ها قابل تشخیص نیست و افراد عادی نمی‌توانند میزان خلوص آن را متوجه شوند. از این رو توصیه می‌کنیم که برای دم کردن زعفران حتماً از خود زعفران خشک شده استفاده کنید و سراغ پودرهای آماده زعفران نروید. این پودرها گاها با رنگ‌های خوراکی ساخته می‌شوند و درصد بالایی از آنها نیز همین رنگ‌ها است. خاصیت زعفران طبیعی در آنها وجود نداشته و طعم و بوی واقعی زعفران را نیز نخواهند داشت.

زعفران خالص و درجه یک ایرانی را از اینجا بخرید

نتیجه‌گیری

در این مقال به بررسی دو روش اصلی و مهم برای دم کردن زعفران پرداختیم. با استفاده از این دو روش کاربران می‌توانند نسبت به دم کردن زعفران در منزل اقدام نمایند. در هر دو روش نیز شما می‌توانید زعفران‌های دم کرده را در یخچال نگهداری نموده تا در شرایط اضطراری از آنها برای پخت و پز استفاده کنید. همچنین برای درست کردن چای زعفران و نوشیدن این چای خوشمزه نیز می‌توانید از زعفران‌های دم کرده خود بهره ببرید.

حتما بخوانید  چگونه ذرت مکزیکی درست کنیم؟

چالش اصلی در پاسخ به سؤال چگونه زعفران دم کنیم؛ تهیه زعفران مرغوب و درجه یک است. با توجه به اینکه حجم بالایی از این ادویه برای پخت و پز نیاز ندارید و همان مقدار کم می‌تواند برای چندین وعده مورد استفاده قرار گیرد، حتماً از زعفران درجه یک استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.