چگونه بازیگر شویم؟

چگونه بازیگر شویم

چگونه بازیگر شویم؟ آیا استعداد بازیگری دارید؟ یکی از سؤالات رایجی که معمولاً ذهن همه ما را به خود درگیر کرده است، استعدادهایی است که در وجود ما نهفته و فرصتی برای بروز و شکوفایی آنها نداشته‌ایم. البته روی صحبت با کسانی است که واقعاً دارای استعداد و علاقه ذاتی هستند نه کسانی که با اعتماد به نفس کاذب به خیال خود قرار است برد پیت شوند؛ اما واقعیت این است که تبدیل شدن به برد پیت و برد پیت‌ها نیاز به طی کردن یک مسیر مشخص دارد. بازیگری هنری است که از کنار هم قرار گرفتن ویژگی‌های مختلف ساخته شده است.

  • نداشتن استرس جلوی دوربین
  • امکان بروز واقعی احساسات
  • توانایی بازی با صورت و اندام بدون کلام
  • امکان ارتباط با بیننده با حرکات دست‌وپا
  • خلاقیت‌های کلامی و رفتاری

و از این قبیل نیازمندی‌ها که حتی با استعدادترین افراد نیز در همان بدو ورود به دنیای بازیگری آنها را نداشته‌اند. اگر زندگی بازیگران موفق دنیا را بخوانید متوجه خواهید شد که آنها بارها و بارها در مسیرهای بازیگر شدن شکست خورده و حتی تا آستانه خروج از دنیای بازیگری نیز رفته‌اند. پس اگر فکر می‌کنید که بدون تلاش و طی کردن مسیرهایی که بقیه نیز آنها را رفته‌اند می‌توانید یک بازیگر موفق شوید، سخت در اشتباهید. خوب با این تفاسیر چاره کار کجاست و چگونه بازیگر شویم؟ نگران نباشید. اگر در بازیگری استعداد دارید، راه برای شکوفا کردن آنها زیاد است. همراه ما بمانید.

اول هر مسیر سختی از آموزش می‌گذرد

با آموزش بازیگر شویم

بزرگترین سرمایه‌داران جهان و آنهایی که در رأس شرکت‌های بزرگ و غول آسای دنیا قرار دارند، بر این باورند که در هر سال بایستی حدود ۱۰ درصد از درآمد کسب شده را برای آموزش خود اختصاص دهند. ۱۰ درصد درآمد این افراد می‌تواند بودجه یک ساله یک کشور باشد پس این باور از اهمیت آموزش در دنیای امروز پرده برمی‌دارد. بدون آموزش شما همه راه‌ها را باید دو یا چند بار طی کنید و در آخر نیز دوباره از آموزش شروع نمایید. البته منظور ما از آموزش، درس‌ها و واحدهای دانشگاهی نیست. آموزش کاربردی که در آن شما با گوشت و پوست خود بازیگری را حس کنید. استاد در این آموزش‌ها شیره استعداد شما را بیرون خواهد کشید و برای هر قدم اشتباهی که در گذشته برداشته‌اید، صد تمرین تازه روبروی شما خواهد گذاشت.

حتما بخوانید  چگونه کتاب بنویسیم؟

از این رو اولین راه برای تبدیل شدن به یک بازیگر و حل چالش چگونه بازیگر شویم، استفاده از آموزش بازیگری است. کلاس‌ها و دوره‌های زیادی برای آموزش دوره بازیگری وجود دارد که می‌توانید در آنها ثبت نام کرده و توانایی‌های خود را در معرض آزمایش بگذارید. البته در این مقطع احتمالاً با یک چالش جدید نیز روبرو خواهید بود. آن هم انتخاب بهترین آموزش بازیگری و بازیگر شدن است. برای حل این مشکل نیز یک پیشنهاد جذاب برای شما داریم.

آموزش آنلاین بازیگری

بله درست شنیدید. در دنیای که پیشرفت تکنولوژی به حدی رسیده که بشر به فکر زندگی بر روی مریخ است، آموزش آنلاین بازیگری نیز با امکانات به روز برای کاربران فراهم شده است. از این طریق شما می‌توانید با هزینه‌های کم همان آموزش‌هایی که بهترین بازیگران پشت سر گذاشته‌اند را در اختیار داشته باشید. برای اینکه بدانیم چگونه بازیگر شویم، تنها کافی است در یک جلسه از این کلاس‌ها ثبت نام کرده و دوره را شروع کنید. بعد از آن مسیر برای شما روشن شده و خود روند کلاس‌ها شما را در قدم گاه بازیگری قرار خواهد داد. بهترین آموزشگاه‌های بازیگری زیر نظر اساتید برجسته و شناخته شده، به روزترین متدهای بازیگری را برای شما در قالب آموزش‌های آنلاین و غیرحضوری فراهم آورده‌اند تا هم آموزش ببینید و هم به راحتی در منزل تمرین کنید. استفاده از این آموزش‌ها چند مزیت عمده برای کاربر به دنبال خواهد داشت:

  • در درجه اول تمام مزیت‌های آموزش آنلاین اعم از عدم نیاز به حضور در محل آموزشگاه و … را در دسترس خواهید داشت.
  • در قدم دوم با تشکیل ارتباط آنلاین می‌توانید در ساعات غیر آموزشی نیز از مشاوره‌های اساتید استفاده نمایید.
  • همچنین این امکان برای شما وجود خواهد داشت که با خیال راحتی در منزل به تمرین دروس بپردازید.
  • می‌توانید ویدئوی جلسات را در اختیار داشته و هر بار که نیاز شد دوباره آنها را مرور کنید.
حتما بخوانید  چگونه نقاشی کنیم؟

با استفاده از این آموزش‌ها به قول قدیمی‌ها ابر و باد و مه خورشید و فلک در کارند تا ما راه چگونه بازیگر شویم را خیلی ساده بیاموزیم و از آن استفاده کنیم. پس اگر چند درصد هم می‌دانید که در بازیگری استعداد دارید و یا حتی بدون استعداد به این حرفه علاقه وافری دارید، می‌توانید در این آموزش‌ها خود را محک زده و سطح توانایی‌های خود را بسنجید.

به منابع آموزشی وصل شوید

آموزش آنلاین بازیگری

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آموزش آنلاین بازیگری که در بند قبل به آن اشاره نکردیم، اتصال شما به مجموعه‌ای از منابع آموزشی معتبر و گسترده است. با این مزیت استاد علاوه بر تدریس مهارت بازیگری از طریق راهنمایی، شما را به منبعی از آموزش‌های رایج در این باره دعوت می‌کند. با معرفی نکات مهم فیلم‌ها از شما می‌خواهد که برای دست‌یابی به کیفیت بالا، حرکات بازیگران را تمرین نموده و خود را با مهارت بالا وارد عرصه بازیگری نمایید. این چرخه در نهایت بعد از اتمام دوره آموزشی آنلاین بازیگری، شما را فردی آماده برای حضور در نقش‌های اولیه خواهد کرد و به مرور تمرین و ادامه آموزش این مهارت‌ها نیز از شما یک بازیگر حرفه‌ای خواهد ساخت.

نتیجه‌گیری

بازیگری قبل از اینکه یک حرفه باشد، یک هنر است. دقیقاً به همین دلیل است که هر کسی نمی‌تواند به این راحتی‌ها وارد آن شده و در آن بدرخشد. بازیگرانی که بدون آموزش و یادگیری مهارت‌های لازم وارد دنیای بازیگری شده‌اند، بعد از مدت کوتاهی از لیست بازیگران خارج شده و در حال حاضر خبری از آنها نیست. اگر شما دنباله رو این دوستان نیستید، بایستی بازیگری را به صورت اصولی و از پایه بیاموزید. استفاده از خدمات آموزش آنلاین بازیگری می‌تواند از بهترین گزینه‌ها برای شروع باشد تا از این طریق هم استعداد خود را بروز دهید و هم مهارت‌های حرفه‌ای برای بازیگری را بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.