چگونه خواننده شویم؟

چگونه خواننده شویم

چگونه خواننده شویم؟ رؤیایی که بسیاری، از سنین نوجوانی آن را در دل و ذهن دارند. ژن ایرانی‌ها از دیرباز به گونه‌ای بوده که صدای زیبایی دارند و با کمی تمرین و البته آموزش اصول خوانندگی می‌توانند استعدادهای خود را در امر خوانندگی شکوفا کنند؛ اما از کجا باید شروع کرد؟ داشتن استعداد تنها برای تبدیل شدن به یک خواننده خوش صدا کافی نیست. برای شکوفا نمودن آن نیاز به ابزارهایی دارید و باید از روش‌های مشخص مسیر خود را طی کنید. در ادامه شما را با راز خواننده شدن آشنا می‌کنیم و به نکاتی مهم در این باره می‌پردازیم.

قبل از هر چیز باید آموزش ببینید

اولین قدم برای خواننده شدن و رسیدن به پاسخ سؤال چگونه خواننده شویم، پشت سر گذاشتن آموزش‌های لازم در این باره است. هر چند ممکن است استعداد خوانندگی در هر کسی وجود داشته باشد، اما کشف صحیح این استعداد کمک زیادی به آینده فرد خواهد کرد. از این رو بسیار مهم است که شما بدانید در چه سبکی از خوانندگی و موسیقی استعداد کافی دارید. برای این کار نیاز به آموزش‌هایی خواهید داشت. اینکه هر کلمه‌ای را چگونه باید ادا کنیم و صدای خود را در کجای متن ترانه کم و زیاد نماید و بسیاری نکات دیگر جز با آموزش به دست نخواهد آمد. محصولات آموزشی خوانندگی زیادی برای این موضوع وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید. دسترسی به این محصولات با بهترین کیفیت در حال حاضر برای کاربران فراهم آمده است.

با سازها و سبک‌های موسیقی آشنا شوید

با آموزش خواننده شویم

بهتر است این عنوان را با این جمله که شما باید یک خواننده آگاه و با سواد باشید، عوض کنیم. امروزه دیگر خوانندگی داشتن یک صدای زیبا نیست. شما برای تبدیل شدن به یک خواننده خوب بایستی با این حرفه از نظر تخصصی هم آشنا شوید. آشنایی با انواع موسیقی و سازهای موجود می‌تواند شما را در انتخاب مناسب‌ترین سبک یاری سازد. از این رو لازم است درباره انواع موسیقی نیز کتاب بخوانید. شاید کل مطالب مورد نیاز برای رسیدن به یک سطح آگاهی اولیه برای خوانندگی بیش از چند هفته از شما زمان نگیرد، اما در صورت استفاده از این نکته در شروع خوانندگی، در آینده می‌توانید قله‌های موفقیت را ساده‌تر طی کنید.

حتما بخوانید  چگونه کتاب دانلود کنیم؟

سازهای موسیقی

موسیقی تخصصی آموزش ببینید

گاها برخی از افراد تصور می‌نمایند که برای خوانندگی و حل چالش چگونه خواننده شویم؟ در وجود خود بایستی اقدام به آموزش سازهای مختلف از جمله گیتار و پیانو و … نمایند. هر چند یادگیری این سازها می‌تواند سطح شما را در خوانندگی بالاتر ببرند، اما آموزش‌های دیگری نیز وجود دارد که شما برای خوانندگی باید آنها را در دستور کار قرار دهید. با نت‌های موسیقی آشنا شوید، معنی اصطلاحات خوانندگی را بدانید، برای خود سبک تعریف کنید و از این نکات در خوانندگی استفاده کنید.

فیلم ببینید!

البته قرار نیست برای رسیدن به پاسخ سؤال چگونه خواننده شویم دنبال فیلم‌های هیپ‌هاپ بروید و ادای خواننده‌های آنها را در بیاورید، خیر. فیلم‌های آموزشی مخصوصی برای خوانندگی وجود دارد که توسط اساتید بسیار بزرگ و با دانش در این عرصه تهیه شده است. در این فیلم‌ها شما از سیر تا پیاز خوانندگی را خواهید آموخت. بسیاری از خواننده‌های امروزی از همین درجه شروع کرده و مراحل و قدم‌های خوانندگی را یکی پس از دیگری طی کرده‌اند. در این فیلم‌ها شما خواهید آموخت:

 • تنفس خود را در خوانندگی درست کنید و محل مناسب در حین خواندن برای آن، در نظر بگیرید.
 • محل خروج صدای خود را بدانید.
 • با انواع آوازهای ایرانی و سبک‌های خوانندگی آشنا شوید.
 • تمرین‌های تحریر و ظرافت‌های خوانندگی را دنبال کنید.
 • با قافیه و وزن آهنگ در خوانندگی آشنا شوید.
 • و هزاران نکته مفید درباره خوانندگی را یاد بگیرید.

وسایل و تجهیزات خوانندگی را در اختیار داشته باشید

با بزار و تجهیزات مناسب خواننده شویم

یکی دیگر از ملزومات خوانندگی و رسیدن به پاسخ چالش چگونه خواننده شویم، دسترسی به وسایل ضروری در این باره است. البته نیازی نیست که در همان بدو شروع، شما یک استودیو کاملاً مجهز با هزینه‌های سرسام آورد در اختیار بگیرید. برای شروع تجهیزاتی وجود دارند که کم از استودیوها نبوده و می‌توانند شرایط لازم برای ضبط صدای شما را با کیفیت عالی در اختیار شما قرار دهند. کیفیت بالای این تجهیزات باعث شده تا بسیاری از خواننده‌ها در شروع کار روی به استفاده از آنها بیاورند. برای اینکه خواننده شوید و در خانه یک استودیو خوانندگی داشته باشید بایستی:

 • یک کامپیوتر مناسب در اختیار داشته باشید.
 • نرم‌افزارهای موجود و مناسب برای ضبط و ویرایش صدا را داشته باشید و آنها را بیاموزید.
 • میکروفون مناسب برای خوانندگی تهیه کنید.
 • هدفون و اسپیکر مناسب داشته باشید.
 • و اگر در آپارتمان سکونت دارید از وسایل آکوستیک برای عایق صوتی اتاق خود کمک بگیرید.
حتما بخوانید  چگونه بازیگر شویم؟

شما می‌توانید این محصولات را با کیفیت بالا تهیه کرده و با استفاده از آنها خانه خود را تبدیل به یک استودیو مجهز کنید.

تجهیزات کاربردی خوانندگی

نتیجه‌گیری

در این مقاله با هم موارد مورد نیاز برای خوانندگی را برشمردیم و نکاتی مهم در این باره را مرور کردیم. همچنین آدرس‌هایی برای دستیابی به تجهیزات و لوازم اولیه مناسب برای خوانندگی را نیز بررسی کردیم. استفاده از این نکات می‌تواند شروعی عالی خوانندگی برای شما به دنبال داشته باشد. پس فراموش نکنید که برای تبدیل شدن به یک خواننده خوب:

 • باید ابتدا آموزش‌های اولیه خوانندگی را ببینید.
 • سپس آموزش‌های تخصصی خوانندگی را پشت سر بگذارید.
 • همواره اطلاعات خود را در زمینه خوانندگی افزایش دهید.
 • و نکات مهم و اصولی را در این باره تمرین کنید.
 • همچنین تجهیزات و وسایل لازم برای خوانندگی را در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.