چگونه خوشتیپ باشیم؟

چگونه خوشتیپ باشیم

خوشتیپ بودن در دنیای امروز نه فقط یک سلیقه بلکه کم کم تبدیل به یک هنر شده است و مانند سایر استعدادها و آموزش‌های اکتسابی می‌توانید این حس را نیز در وجود خود تقویت نمایید. برای اینکه خوشتیپ باشید بایستی به موارد مختلفی اهمیت دهید. بخشی از چالش چگونه خوشتیپ باشیم، به طرز لباس پوشیدن و نحوه انتخاب لباس‌ها برمی‌گردد؛ اما بخش اعظمی از آن نیز به سبک زندگی افراد، شرایط بدنی و مراقبت‌هایی است که وی از پوست و موی خود دارد. بدون توجه به همه این نکات خوشتیپ بودن را باید فراموش کنید؛ اما سؤال اینجا است که ترفندهای فراهم نمودن چنین شرایطی برای کاربران کدام‌ها هستند؟ برای اینکه خوشتیپ باشید همراه ما بمانید.

انتخاب لباس برای خوشتیپ بودن

انتخاب لباس برای خوشتیپ بودن

در بخش اول مقاله چگونه خوشتیپ باشیم، به بررسی انتخاب لباس‌های مختلف برای خانم‌ها و آقایان می‌پردازیم. دقت کنید که در هر بخش پیشنهادهای جذابی را نیز برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید از آنها برای خرید گزینه‌های بهتر استفاده نمایید.

 • انتخاب پیراهن مردانه

هر چند انتخاب لباس در بخش‌های مختلف به یکدیگر وابسته است و خوشتیپ بودن را باید در پکیج لباس‌های یک فرد ملاحظه نمود، اما با این حال در حین بررسی تک به تک اجزای لباس‌ها سعی داریم پیشنهادهایی را نیز برای ایجاد هارمونی بین آنها نیز مطرح کنیم. انتخاب پیراهن مردانه تأثیر بسیار زیادی روی کل فرم تیپ شما دارد. برای این انتخاب بایستی رنگ‌های شلوار، کفش و کت خود را نیز در نظر بگیرید. استفاده از پیراهن‌های رنگ روشن در جامعه امروز طرفداران بیشتری دارد؛ اما این موضوع را نباید به همه اوقات خود تعمیم بدهید. برای لباس‌های رسمی و سرکار خود سعی کنید از پیراهن‌های رنگ روشن و شلوارهای تیره رنگ در کنار یکدیگر استفاده کنید؛ اما برای جمع‌های دوستانه یا مسافرت‌های دورهمی می‌توانید از پیراهن‌های رنگ تیره نیز بهره ببرید.

شیک‌ترین پیراهن از معتبرترین برندها را اینجا انتخاب کنید

 • انتخاب شلوار مردانه

شلوار مردانه علاوه بر رنگ در جنس نیز یک چالش مهم محسوب می‌شود. برای گذر از چالش چگونه خوشتیپ باشیم، در این مرحله انتخاب سختی خواهید داشت. شلوارها در یک دید کلی به دو دسته پارچه‌ای و جین تقسیم می‌شوند. البته شلوارهای کتان و جنس‌هایی از این قبیل نیز در میانه این دو قرار دارند. باز برای حضور در مهمانی‌های رسمی و عروسی‌ها انتخاب شلوار پارچه‌ای به همراه کت و پیراهن می‌تواند بهترین انتخاب باشد. رنگ‌های تیره در این شرایط نیز تیپ بهتری برای شما ایجاد می‌کنند. به عنوان لباس روزانه می‌توانید از شلوارهای کتان استفاده کنید که هم راحت‌تر هستند و هم ظاهر شیکی برای شما می‌سازند.

از شلوارهای جین هم می‌توانید در مهمانی‌های غیررسمی و دورهمی‌های خود استفاده نمایید. البته گستره شلوارهای جین امروزه بسیار وسیع شده است و می‌توان از برخی از مدل‌های آنها حتی برای قرارهای رسمی نیز استفاده کرد. پوشیدن یک شلوار جین تیره رنگ به همراه تیشرت‌های رنگ روشن و شاد برای سنین جوان و میانسالی می‌توانید در تیپ ظاهری شما یک ایده جذاب باشد.

حتما بخوانید  چگونه همسر خوبی باشیم؟

پرطرفدارترین‌های شلوار جین

 • انتخاب کت و شلوار مردانه

چالش بعدی که در مقاله چگونه خوشتیپ باشیم، به دنبال رفع آن هستیم، انتخاب کت و شلوار مناسب برای مردان است. با وجود آنکه استفاده از کت و شلوار رنگ مشکی در میان کاربران از سال‌های دور رواج دارد، اما هنوز هم این رنگ اولین انتخاب کاربران است. از این رو طرح کت‌های مشکی نیز نسبت به سایر رنگ‌ها بیشتر است؛ اما نباید خود را محدود به استفاده از رنگ مشکی نمایید. برای مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه می‌توانید از کت و شلوارهای رنگ شاد نیز استفاده کنید. رنگ‌های قهوه‌ای، سرمه‌ای، آبی، طوسی و حتی برخی از طیف‌های سبز می‌تواند انتخاب ایدئالی برای مردان باشد.

همچنین علاوه بر کت و شلوار، مردان می‌توانند از کت‌های تک اسپرت به همراه لباس‌های اسپرت خود استفاده نماید. البته این انتخاب بسته به سن افراد می‌تواند کمی متفاوت باشد.

پرفروش‌های کت و شلوارهای مردانه

 • انتخاب نیم تنه بالایی مردانه

علاوه بر لباس‌های بالا در فصول مختلف مردان می‌توانند از نیم تنه‌ها نیز برای جذابیت بخشیدن به ظاهر خود و حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، استفاده نمایند. نیم تنه‌هایی مانند انواع سویشرت‌ها، انواع تیشرت‌های خوش رنگ در مدل‌های مدرن، ژیله‌های مردانه، پلیورها و بافت‌های مردانه و اورکت و کاپشن مردانه از این دست انتخاب‌ها هستند. برای خوشتیپ بودن شما نباید محدود به فصل خاصی و مهمانی و مراسم خاصی باشید. اگر خوشتیپ بودن را تنها برای این مراسمات بخواهید، کار بسیار ساده است؛ اما کسانی که به دنبال خوش پوش بودن در هر شرایطی هستند می‌بایست در انتخاب‌های جزئی‌تر مانند موارد ذکر شده در این بند نیز دقت بالایی داشته باشند. امروزه انواع نیم تنه‌های مردانه به شدت در میان مردان رواج پیدا کرده و شما نیز می‌توانید با استفاده از رنگ‌های جذاب و طرح‌های مختلف آنها از این نیم تنه‌ها استفاده کنید.

البته برای پوشیدن نیم تنه‌های مردانه معمولاً چالش‌هایی هم در پیش رو آقایان قرار دارد. برای مثال خیلی‌ها هنوز در یقه گرد بودن و یا یقه هفت بودن پلیورها یا تیشرت‌ها و یا لبه‌های پایین آنها مردد هستند. البته همه این انتخاب‌ها خوبی‌های خود را دارد. بعنوان مثال اگر پیراهن مردانه در زیر پلیور خود استفاده می‌کنید بهتر است از یقه هفت‌ها استفاده کنید. انتخاب کاپشن‌های مردانه نیز حساسیت بسیار زیادی دارد. این کاپشن‌ها هم باید به اندازه کافی گرم باشند و هم کلیت پوشش شما را به هم نزنند. به خاطر داشته باشید که هرگز تنها به دلیل مد شدن یک لباس دست روی آن نگذارید. این ظاهر و خوشتیپ بودن شما است که می‌تواند یک لباس را تبدیل به مد روز نماید.

انواع تیشرت و پولوشرت مردانه را از اینجا تهیه کنید

 • انتخاب کفش مردانه

جالب است بدانید که کفش‌ها می‌توانند تأثیر فوق‌العاده زیادی روی حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، داشته باشند. بهترین لباس‌ها نیز بدون یک انتخاب مناسب در کفش با شکست مواجه شده و فرم خوبی برای شما ایجاد نخواهد کرد. کفش‌های مردانه را می‌توانید برای مهمانی‌های رسمی و انواع اسپرت را برای دورهمی‌های دوستانه استفاده نمایید. این انتخاب می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد زیرا هم تنوع بسیار زیادی را در این رده مشاهده خواهید کرد و هم در زنگ بندی آن باید کمی دقت کنید. سفید، مشکی، سرمه‌ای و طوسی پرطرفدارترین رنگ‌بندی برای کفش‌ها می‌باشند. سعی کنید خیلی در رنگ کفش‌ها ماجراجویی نداشته باشید. چنین ریسک‌هایی معمولاً نتیجه مطلوبی نخواهند داشت.

حتما بخوانید  چگونه استرس خود را کاهش دهیم؟

 • انتخاب مانتو زنانه

انتخاب مانتو زنانه

یکی از مهمترین بخش‌های مقاله چگونه خوشتیپ باشیم، برای خانم‌ها در انتخاب مانتو زنانه است. نه فقط رنگ و مدل بلکه اندازه این مانتوها و حتی دکمه‌های روی آنها نیز این انتخاب را تحت تأثیر قرار می‌دهد. فارغ از هر سلیقه‌ای که دارید، سعی کنید کمی از رنگ مشکی برای انتخاب مانتو فاصله بگیرید و رنگ‌های شادتر را امتحان کنید. برای هر فصل مانتوهای مخصوصی وجود دارد که منقش به طرح‌های مربوط به فصل‌ها است. می‌توانید از این مانتوها به عنوان یک خلاقیت دوست داشتنی در انتخاب مانتو خود کمک بگیرید.

بهترین‌های مانتو و پانچو را بخرید

 • انتخاب شلوار زنانه

زنان نیز مانند مردان در انتخاب شلوار ابتدا باید در جنس آنها به نتیجه نهایی برسند؛ اما برخلاف مردان که در انتخاب شلوار با رنگ‌های محدودی روبرو بوده و خیلی نمی‌توانند در آن ماجراجویی داشته باشند، زنان غال با می‌توانند با رنگ‌های بسیار مختلفی چالش چگونه خوشتیپ باشیم را برای خود حل کنند. پس با توجه به اینکه یک مانتو را می‌توان با رنگ‌های مختلف شلوار ست کرد، سعی کنید در این انتخاب کمی شجاعانه تصمیم بگیرید.

جدیدترین شلوارهای زنانه

 • انتخاب کفش زنانه

کفش زنانه در دسته‌های مختلفی وجود دارد. نمونه‌های پاشنه بلند برای مراسمات رسمی و کفش‌های اسپرت تر و راحتی برای دورهمی‌ها و مسافرت‌ها. سعی کنید برای انتخاب کفش روزمره خیلی سراغ پاشنه‌های بلند نروید. البته کمی پاشنه ظریف در این انتخاب می‌تواند حس زنانگی شما را بیشتر از قبل به نمایش بگذارد.

جذابترین کفش‌های زنانه

 • انتخاب تیشرت و نیم تنه‌های زنانه

زنان در انتخاب تیشرت‌ها و نیم تنه‌ها مخصوصاً برای فصول سرد با چالش شیرینی روبرو هستند. در این چالش شما می‌توانید تنوع بالایی از رنگ و طرح را امتحان کنید. از سفید گرفته تا رنگ‌های تیره؛ از مدل‌هایی با طرح‌های ساده و دکمه‌دار گرفته تا پلیورهایی با طرح‌های جذاب و برجسته امروزی، همگی می‌توانند قدمی عالی برای حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، برای شما باشند.

انواع تیشرت و پولوشرت زنانه را از اینجا تهیه کنید

 • انتخاب لباس مجلسی زنانه

شاید این بخش از چالش چگونه خوشتیپ باشیم برای زنان مهمترین آنها باشد. انتخاب لباس‌های مجلسی سختی‌های زیادی دارد. فرض کنید که در یک مهمانی لباس شما با یکی دیگر از بستگان مشابه هم باشد، این می‌تواند تقریباً یک فاجعه بزرگ‌تر از زلزله در زندگی زنان لقب بگیرد. از این رو در این انتخاب هم باید منحصر به فرد بودن را در دستور کار قرار دهید و هم باید به رنگ و مدل نیز دقت بیشتری کنید. دقت کنید که دست گذاشتن روی نمونه‌های خیلی کوتاه و یا باز نمی‌تواند سلیقه شما را در انتخاب لباس به اطرافیان نشان دهد. در انتخاب این لباس حتماً باید دقت کنید که انتخاب شما مورد قضاوت قرار گیرد نه خود شما.

حتما بخوانید  چگونه شاد باشیم؟

هیجان انگیزترین لباس‌های مجلسی زنانه

انتخاب اکسسوری‌های مردانه

انتخاب اکسسوری‌های مردانه

یکی دیگر از مواردی که برخلاف تصور خیلی‌ها، بسیار در چشم بوده و می‌تواند در حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، نیز مؤثر باشد، اکسسوری‌های مردانه هستند. دقت در انتخاب این اکسسوری‌ها را نیز باید در دستور کار خود قرار دهید. این انتخاب می‌تواند توازن مناسبی در تیپ ظاهری شما ایجاد نماید.

 • ساعت مردانه

یکی از مهمترین اکسسوری‌های مردانه که حتماً باید در انتخاب آن دقت بالایی داشته باشید، ساعت است. ساعت‌ها فارغ از کیفیت، در زیبایی نیز تنوع بالایی دارند. سعی کنید برای مراسمات رسمی از ساعت‌های رسمی و برای دورهمی‌های دوستانه از ساعت‌های کمی اسپرت تر استفاده کنید. البته اگر در اختصاص بودجه برای خرید دو ساعت مشکل داشتید از مدل‌های نیمه رسمی استفاده کنید که بتوان در هر دو نوع مراسم و مهمانی‌ها و یا کاربری روزانه از آنها استفاده کرد.

شکیل‌ترین ساعت‌های مردانه

 • کمربند

نداشتن کمربند، کاملاً در چشم بیننده بوده و حتی می‌تواند کلیت انتخاب‌های شما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر از لباس‌هایی استفاده می‌کنید که محل کمربند معلوم است، هرگز بدون کمربند آنها را نپوشید. از این گذشته سعی کنید میان انتخاب رنگ کمربند با کفش و شلوار نیز یک هارمونی ایجاد کنید و فراموش نکنید استفاده از کمربندهای تیره معمولاً نتیجه مطلوب‌تری برای شما به دنبال خواهد داشت.

انواع کمربند مردانه را اینجا ببینید

 • کراوات و پاپیون

پوشیدن انواع کراوات و پاپیون‌ها نیز برای مردان در مراسمات رسمی می‌تواند انتخابی شجاعانه برای حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، باشد. استفاده از کراوات به صورت مرتب نیز نشان از اهمیت بالای شما به لباس‌هایتان خواهد داشت. اگر اهل کراوات و یا پاپیون نیستید، توصیه می‌کنیم برای یک بار هم که شده آنها را تست کنید. برای شروع می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر همراه با پیراهن‌های رنگ روشن کمک بگیرید.

بهترین‌های کروات و پاپیون

اکسسوری‌های زنانه

انتخاب اکسسوری‌های زنانه اعم از طلا و زیورآلات و یا دستبندها و گردنبندهای اسپرت از جمله انتخاب‌ها مهم در چالش چگونه خوشتیپ باشیم، می‌باشند. هر چند همه اکسسوری‌ها زیبایی‌های خاص خود را دارند اما با این حال یک انتخاب منحصر به فرد می‌تواند زیبایی تیپ ظاهری شما را چند برابر کند. در انتخاب روسری و انواع شال نیز باید دقت کنید. سعی کنید از رنگ‌های ترکیبی و زیبا در آنها استفاده نمایید.

بروزترین اکسسوری‌های زنانه

لوازم آرایشی و بهداشتی

لوازم آرایشی و بهداشتی

بخش دوم از چالش چگونه خوشتیپ باشیم به استفاده از لوازم آرایشی مراقبت از پوست و مو بازمی‌گردد. برای این موضوع نیز بایستی یک برنامه درست داشته باشید. استفاده از مواد مراقبت از پوست و مو به این جهت اهمیت دارد که نداشتن ظاهری زیبا را نمی‌توانید با لباس‌های شیک و گران قیمت هم بپوشانید. از این رو برای خوشتیپ بودن شما نیاز به زمان زیاد و اهمیت بیشتری به بدن خود دارید.

حتما بخوانید  چگونه جذاب باشیم؟

بهترین‌های آرایشی و بهداشتی را اینجا بیابید

 • مراقبت‌های پوست صورت و دست‌ها

انواع کرم‌های مرطوب کننده و ماسک‌های صورت هم برای مردان و هم برای زنان باید به صورت مرتب مورد استفاده قرار گیرد. داشتن پوستی شفاف و صورتی زیبا به این سادگی‌ها برای مردان و زنان میسر نبوده و حتماً باید از این وسایل و لوازم برای این منظور استفاده شود.

انواع محصولات مراقبت از پوست

 • مراقبت از مو

بخش بعدی مراقبت‌ها هم در زنان و هم در مردان به مواد مخصوص برای مو بازمی‌گردد. انواع شامپوهای تقویت کننده و یا استفاده از رنگ موهای تیره برای مردان نیاز به دقت در سبک زندگی دارد. اگر خیلی به موهای خود اهمیت ندهید، حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، تقریباً غیرممکن خواهد بود.

محصولات ماسک و مراقبت مو را اینجا ببینید

 • آرایش صورت زنان

در آرایش کردن، زنان باید کمی تأمل بیشتری داشته باشند. برای حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، بهتر است در آرایش روزانه خیلی افراط نکنید. آرایش‌های کمتر و ساده‌تر حتی می‌توانند زیبایی صورت شما را چند برابر کرده و شما را جذاب‌تر از همیشه نشان دهند پس به دنبال استفاده از مدل‌های جذاب برای مو و آرایش صورت خود باشید.

هرآنچه برای داشتن صورتی زیبا لازم است

 • رنگ موی زنان

انتخاب رنگ مو نیز تأثیر زیادی روی تیپ ظاهری زنان دارد. البته برخلاف مردان، زنان اجباری به استفاده از رنگ موهای تیره ندارند. سعی کنید در انتخاب رنگ مو نیز بسته به آرایش خود بررسی‌های لازم را داشته باشید. رنگ مو حتی در انتخاب روسری و لباس زنانه نیز تأثیر زیادی خواهد داشت.

با کیفیت‌ترین رنگ‌های مو و ابرو

ورزش و تناسب اندام

ورزش و تناسب اندام

سومین بخش از مقاله چگونه خوشتیپ باشیم، به ورزش کردن و داشتن فرم مناسب و ورزیده بدن است. به یاد داشته باشید که لوازم آرایشی و لباس‌ها نمی‌توانند معجزه کنند. برای خوشتیپ بودن باید بدن خوش فرمی داشته باشید.

 • ورزش برای مردان و زنان

امروزه ورزش کردن زن و مرد و پیر و جوان نمی‌شناسد. با وجود وسایل ورزشی مناسب برای استفاده در خانه دیگر هیچ بهانه‌ای از این بابت برای شما وجود ندارد. به راحتی می‌توانید با استفاده از وسایل ورزشی ایدئال در خانه اقدام به انجام حرکات ورزشی کرده و در یک بازه زمانی کوتاه بدنی خوش فرم برای خود ایجاد کنید.

بهترین و کاربردی‌ترین لوازم ورزشی خانگی

نتیجه‌گیری

در بررسی صورت گرفته برای حل چالش چگونه خوشتیپ باشیم، به موارد مختلفی پرداختیم. در این مقاله به بررسی ایده‌هایی برای:

 • انتخاب پیراهن مردانه
 • انتخاب شلوار مردانه و زنانه
 • انتخاب نیم تنه‌های مردانه و زنانه
 • انتخاب اکسسوری‌های مردانه و زنانه
 • انتخاب لباس مجلسی زنانه
 • انتخاب مانتو

و داشتن بدنی خوش فرم و خوش حالت پرداختیم. با استفاده از این ترفندها می‌توانید جذابیت‌های خود را چند برابر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.