راهنمای حیرت آور خرید بهترین لباس شنا زنانه در ایران

خرید لباس شنا زنانه

لباس شنا زنانه که به آن مایو زنانه هم گفته می‌شود، لباسی خاص است که کاربرد منحصر به فرد و محدودی دارد اما با این وجود، طرفداران خودش را هم داراست. جالب است بدانید که اولین بار واژه مایو از زبان فرانسه به کشور ما وارد شد که می‌شود حدس زد مربوط به زمان حضور فرانسویان در زمان اشغال ایران بوده است. لباس شنای زنانه در اندازه‌ها و شکل‌های متنوع یعنی هم مدل‌های پوشیده هم مدل‌های غیر پوشیده تولید و عرضه می‌شود و متناسب با انواع سلیقه‌ها موجود است؛ بنابراین شما هم برای خرید این محصول، نیاز به بررسی سایتی مثل آباژور و خواندن مقاله حاضر دارید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

لباس شنا زنانه

راهنمای خرید لباس شنا زنانه

خرید پوشاک به طور کل مسئله مهم و قابل توجهی برای مردم به خصوص قشر خانم‌ها است. فرقی هم نمی‌کند که چه لباسی باشد و برای چه مصرفی دوخته شده باشد. البته بحث لباس‌هایی مانند مانتو، شلوار، شال و مواردی از این دست که در بیرون از منزل هم کاربرد فراوان دارند فرق می‌کند؛ اما لباس شنا زنانه با توجه به محدودیت کاربردش، کم‌مصرف اما ویژه است. این لباس خاص، از الیاف مصنوعی و نایلون دوخته می‌شود که البته در جنس‌های مختلف عرضه می‌شود تا تمام سلایق را راضی نگه دارد. لباس شنا زنانه در انواع متفاوتی تولید و عرضه می‌شود که شامل مواردی مانند لباس یک تیکه، دو تیکه، سه تیکه و نوع اسلامی یا پوشیده می‌باشد. هرکدام از این انواع، مطابق با نوع، سلیقه، شکل و حتی طرز تفکر، دوخته و عرضه می‌شوند که کاملاً حق انتخاب را به شما می‌دهد.

راهنمای خرید لباس شنا زنانه

خرید هر وسیله‌ای به اندازه میزان استفاده و ارزشی که دارد، می‌تواند سخت و پرکار باشد. از آنجایی که لباس شنا زنانه فقط یکبار خریداری می‌شود، پس ارزش این را دارد که برای خریدنش، حواستان را بیشتر جمع کنید و ویژگی‌هایش را مطالعه فرمایید.

  • جنس لباس شنا زنانه

حتماً قبل از خرید تلاش کنید تا جنس لباس شنا مناسب باشد. همانطور که می‌دانید بهترین جنس برای لباس شنا زنانه، جنس‌های با الیاف مصنوعی هستند که محکم‌اند و به راحتی پاره نمی‌شوند. پس نکته مهم، توجه به طول عمر لباس شنا می‌باشد. اگر خریدی کنید که بعد از چند بار پوشیدن پاره شود، مجبور به خرید مجدد لباس خواهید شد.

  • کاربرد لباس

قبل از اینکه لباس را بخرید، به فروشنده توضیح دهید که لباس شنا را برای چه هدفی می‌خواهید؟! برای شنا در دریا یا استخر به عنوان یک شخص مبتدی و تازه کار در شنا، یا برای شرکت در مسابقات شنا، به عنوان یک ورزشکار شنای حرفه‌ای. پس پیداست که نوع لباس شنا زنانه، در سرعت شنا و نحوه شنا کردنتان تأثیرگذار است.

  • مقاومت

هر لباسی را باید با در نظر گرفتن مکان مورد استفاده آن، سنجید و تهیه کرد. لباس شنا برای خانم‌ها، حتماً باید در برابر کلر و سایر مواد شیمیایی که در آب می‌زنند، مقاوم باشد. چه طور بفهمیم؟ شما می‌توانید با مطالعه بروشورهای مربوط به هر مایو و یا سؤال از فرد متخصصی که فروشنده است یا مشاوره می‌دهد، از این قضیه مطلع شوید.

  • نوع مایو

قبل از خرید لباس شنا زنانه، حواستان به آزاد یا جذب بودن لباسی که می‌خرید باشد. به این معنی که اگر شناگر مبتدی و تازه کاری هستید، سعی کنید لباس شنای آزادتر بخرید تا خیلی به بدنتان نچسبد. دلیلش این است که در ابتدای کار تا بدن شما به حرکات شنا عادت کند و قدرت مورد نیاز را به دست آورد، بهتر است که بتواند آزادانه حرکت کند و سفتی لباس مانع آن نشود؛ اما اگر شناگر ماهری هستید، این را بدانید که باید لباس جذب‌تر انتخاب کنید که برعکس حالت قبل، آزادی آن، مانع از حرکت شما نشود.

حتما بخوانید  مهمترین نکات در خرید تردمیل‌های پرفروش چیست؟

نکات مهم هنگام خرید لباس شنا زنانه

نکات مهم هنگام خرید لباس شنا زنانه

خریدن وسایل شنا برای رفتن به استخر و داشتن تفریحی سالم، به اندازه خودش حائز اهمیت است. پس با خواندن نکاتی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، از راهنمای خرید آن مطلع شوید.

  • اگر پوست حساسی دارید، دقت کنید که لباس، حاوی ترکیبات حساسیت‌زا در جنسش نباشد. در این مورد از فروشنده سؤال کنید.
  • قبل از خرید بدانید که مارک‌ها در کیفیت و جنس با هم بسیار متفاوت هستند. بهترین مارک‌های مایو زنانه آنجل، سیم وان، اسمارا، بادی استایل و زاگز است.
  • توجه داشته باشید که مایو در آزادترین حالت ممکن خودش هم نباید در بدن شما چین‌خوردگی ایجاد کند. سایز مناسب بخرید.
  • به نوع دوخت هم توجه کنید. اگر دوخت مایو شل باشد، ممکن است در اثر فشار آب و حرکات سنگین بدن، پاره شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.