راهنمای خرید دامن زنانه منحصر به فرد و خاص

راهنمای خرید دامن زنانه

دامن زنانه یکی از رایج‌ترین پوشش زنان است که هم در بیرون از منزل و هم در داخل و مهمانی‌ها کاربرد فراوان دارد. برای بیشتر افراد، پوشیدن لباسی که راحت باشد و در عین حال کاربرد بیرونی هم داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. بعضی‌ها برایشان مهم است که لباسی که می‌پوشند به بدنشان نچسبد و گشاد باشد. بعضی‌ها سبک پوشششان اسپرت است و راحتی خاصی را می‌طلبد. در این موارد پوشیدن دامن زنانه می‌تواند راه حل خوب و مناسبی برایشان باشد.

حتی زمانی که می‌خواهید به تفریح بروید، پوشیدن دامن زنانه، هم به راحت بودن شما کمک می‌کند، هم انتخاب کردن را برای شما آسان می‌کند؛ اما این را بدانید که خریدن این پوشاک دارای شرایط و قواعدی است که ممکن است شما بارها خرید کرده باشید و آن را رعایت نکرده باشید؛ بنابراین ما در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم تا شما را از این قواعد مطلع کنیم.

دامن زنانه

راهنمای خرید دامن زنانه

پوشاک جزء لوازمی است که همگی بی برو برگرد به آن نیاز داریم و همیشه خریداری می‌کنیم؛ بنابراین چون همیشه با آنها سر و کار داریم بهتر است چیزی بخریم که از پوشیدنش پشیمان نشویم. دامن زنانه معمولاً جزء اولین انتخاب‌ها برای پوشیدن است. به همین جهت تولیدکنندگان این محصول، سعی می‌کنند برای دوخت آن از مدل‌های جذاب، طرح‌های قشنگ و پارچه‌های به روز و زیبا استفاده کنند تا در مکان‌های بیشتری قابل استفاده باشد.

دامن زنانه در سه اندازه دوخته می‌شود: کوتاه (مینی)، روی زانو یا متوسط (میدی) و بلند (ماکسی) که هرکدامشان به شکل‌های مختلفی کاربرد دارند. همچنین برای اندازه‌های متفاوت کمر، دامن‌هایی با سایزهای گوناگون را می‌توانید پیدا کنید. همچنین دامن‌ها برحسب جنس، انواع متنوعی دارند مثل دامن حریر، کتان، نخی، کرپ و … همچنین مدل‌های متفاوتی دارند که شامل دامن مجلسی، پلیسه، ترک، نیلوفری، چین‌دار و … می‌باشد. هرکدام از این مدل‌های ذکر شده در محافل مخصوص به خودشان کاربرد دارند.

حتما بخوانید  راهنمای انتخاب انواع شلوار مردانه پرفروش لی، کتان و پارچه‌ای

راهنمای خرید دامن زنانه

خریدن دامن زنانه کار سختی نیست و اگر اصولش را بدانید، راحت‌تر هم می‌شود. این را هم بدانید که دقت لازمه هر کاری است. اگر شما هنگام خرید توجه و دقت به پارچه داشته باشید، خیالتان بعدها از خریدش راحت خواهد ماند. در همین راستا توجه شما را به اصول زیر جلب می‌کنیم:

  • کیفیت پارچه دامن

یکی از موارد بسیار حیاتی این است که کیفیت پارچه دامن را بررسی کنید. حتماً قبل از اینکه محصولی را بخرید، به جنس پارچه دست بزنید و کیفیت آن را بررسی کنید. بعضی از پارچه‌ها بعد از یکبار شستن آب می‌روند و یا بعضی از آنها ممکن است گره شوند.

  • نوع استفاده

سعی کنید جنس پارچه دامنی که می‌خرید، متناسب با نوع و مکان استفاده شما باشد. مثلاً اگر برای استفاده در یک مجلس باشد، جنس‌هایی مثل حریر، کرپ و ریون مناسب است. یا اگر که در منزل برای راحتی می‌خواهید استفاده کنید، بهتر است نخی و خنک باشد؛ زیرا معمولاً در فصل تابستان کاربرد بیشتری دارد.

  • دوخت دامن

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین بخش‌ها، بحث دوخت کار است؛ یعنی حواستان باشد که دوخت نامرتب و نامنظمی نداشته باشد. از بین تمام دوخت‌ها، دوخت درز دامن مهمتر است و معمولاً اگر دوختی پاره باشد آن هم مربوط به درز آن است. پس قبل از خرید، کل دوخت دامن به خصوص درزها را حتماً بررسی کنید تا مشکلی به وجود نیاید و مجبور نباشید خودتان بدوزید.

  • قد و شرایط بدنی

سعی کنید قبل از خرید حتماً به قد خودتان و چاقی یا لاغری بدنتان توجه کنید؛ یعنی چه؟ یعنی مثلاً اگر قدتان کوتاه است یا چاق هستید، بهتر است دامن بلند نپوشید یا اگر می‌خرید، اندازه‌اش از مچ پایتان بلندتر نباشد یا اگر راه راه است، راه راه افقی باشد تا قد شما را بلندتر نشان دهد. اگر کمرتان باریک نیست، از دامن‌هایی که کمری هستند استفاده نکنید. سعی کنید دامن‌های کلوش بپوشید تا کمرتان را باریک نشان دهد.

حتما بخوانید  قاعده خرید یک کفش نوزادی و پاپوش با کیفیت و استاندارد

نکات مهم هنگام خرید دامن زنانه

نکات مهم هنگام خرید دامن زنانه

از آنجایی که خرید کردن کار پیچیده‌ای است، در این بخش از مقاله، ما سعی می‌کنیم تا نکات تکمیلی و کوتاه را خدمتتان بگوییم تا خرید راحت‌تر و در عین حال با کیفیت بهتری داشته باشید.

  • هنگام خرید دقت کنید که اگر خودتان کمی چاق یا تپل هستید، دامنی بخرید که کمرش کشی باشد و بتوانید به راحتی بنشینید و پا شوید.
  • اگر برای خرید رفتید و دامنی با قیمت ارزان پیدا کردید، سعی کنید بیشتر درز دوخت و نوع پارچه را بررسی کنید. بعضی از آنها در بخش تودوزی نامرتب و بی‌کیفیت عمل می‌کنند.
  • هنگام خرید حتماً به مارک لباس هم توجه ویژه‌ای کنید. قطعاً لباس‌هایی که اصل هستند کیفیت بهتری دارند و شما کمتر نیاز به بررسی جنس و دوخت خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.