راهنمای خرید جادویی کارت شبکه بی‌سیم [wifi]

خرید کارت شبکه بی سیم

کارت شبکه بی سیم وسیله‌ای است که برای دریافت کردن اینترنت یا ایجاد شبکه داخلی بی سیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس محل استفاده این محصول، کامپیوترها هستند. کارت شبکه بی سیم، سیگنال‌هایی که توسط اکسس پوینت (فرستنده) ارسال می‌شود را دریافت می‌کند و ارتباط بی سیم را در رایانه‌ها شکل می‌دهد. به همین دلیل امروزه وجود این وسیله در رایانه‌ها به قدری لازم و ضروری شده است که بر روی بیشتر لپ تاپ‌ها و کامپیوترهای رومیزی قرار گرفته اما کامپیوترهای قدیمی، نیاز به خریدن کارت شبکه بی سیم جدا دارند؛ بنابراین در جایگاه خودش متقاضیان فراوانی دارد. ما در این مقاله از سایت آباژور سعی در بیان راهنمای خرید این محصول را خواهیم داشت. همراه ما باشید.

کارت شبکه بی سیم

راهنمای خرید کارت شبکه بی سیم

کارت شبکه بی سیم وسیله‌ای بسیار کارا و مهم است که به صورت بی‌بدیل و بدون رقیب در جایگاه خودش مفید و مهم واقع می‌شود؛ یعنی شما هیچ وسیله‌ای به جز کارت شبکه بی سیم نمی‌شناسید که به جای آن بتوانید از آن استفاده کنید. ساختار ارتباطات این نوع کارت، همانند کارت‌های شبکه کابلی است. تفاوتش این است که به جای کابل و سیم، از گیرنده‌ها و فرستنده‌های امواج مغناطیسی استفاده می‌شود. این ابزار از دو نوع مختلف تشکیل می‌شود:

 • توکن‌های USB که می‌تواند از طریق پورت USB به سیستم وصل شده و کارش را انجام دهد.
 • کارت وایرلس که فقط به پورت‌های PCIE مادربرد وصل می‌شود و کیفیت بسیار بالایی دارد و تنها قابل استفاده در سیستم‌های رومیزی است.

راهنمای خرید کارت شبکه بی سیم

ارسال و دریافت اطلاعات یکی از بهترین و در عین حال قابل اهمیت‌ترین اتفاق برای مسائل کامپیوتری و رایانه است. بدون داشتن چنین قابلیت‌هایی، هیچ‌گونه اطلاعاتی بین سیستم‌ها جابجا نخواهد شد؛ بنابراین لازم است که در مورد نحوه خرید آن اطلاعات خوبی به دست آورید.

 • استانداردها

قبل از خرید کارت شبکه بی سیم، حتماً توجه کنید که استانداردهای این وسیله به چه صورت مطرح می‌شود. استانداردهای این ابزار شامل موارد زیر می‌باشد:

 • استاندارد ۸۰۲٫۱۱a، با برد ۱۶ متر، سرعت ۵۴ مگابیت بر ثانیه و فرکانس ۵ گیگاهرتز.
 • استاندارد ۸۰۲٫۱۱b، با برد ۵۰ متر، سرعت ۱۱ مگابیت بر ثانیه و فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز.
 • استاندارد ۸۰۲٫۱۱g، با برد ۱۶ متر، سرعت ۵۴ مگابیت بر ثانیه و فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز.
 • استاندارد ۸۰۲٫۱۱n، با برد ۵۸ متر، سرعت ۳۰۰ تا ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه و فرکانس ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز.
 • استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac، با برد ۵۸ متر، سرعت ۷۵۰ تا ۱۷۵۰ مگابیت بر ثانیه و فرکانس ۵ گیگاهرتز.
 • شرکت سازنده

در مورد خرید وسایلی از این دست، مهم است که شما از چه شرکت یا برندی محصول را خریداری می‌کنید. به طور کلی و در دنیا شرکت‌هایی مانند Asus، Atheros، Belkin، Cisco، CNet، Dlink، JCG، Linksys، Ralink، Netgear، TP-Link و… بسیار پرطرفدار است. همچنین در ایران کارت‌های شبکه دی لینک، تی پی لینک و ایسوس فروش بیشتری دارند.

 • سرعت

قبل از خرید به سرعت کارت شبکه بی سیم هم توجه کنید. خودتان بهتر می‌دانید که هر چه سرعت کارتان بیشتر باشد، بهتر می‌توانید کارتان را پیش ببرید. به این موضوع دقت کنید که سرعت بالا به این معنی است که کارت، کارش را که دریافت اطلاعات است، به خوبی انجام می‌دهد. به خصوص در مورد کارهایی که در شرکت‌های بسیار بزرگ انجام می‌شود؛ و اینکه چندین سیستم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

حتما بخوانید  کلاهبرداری بزرگ در راهنمای خرید بهترین سافت باکس [1401]

نکات مهم هنگام خرید کارت شبکه بی سیم

نکات مهم هنگام خرید کارت شبکه بی سیم

در این بخش از مقاله، سعی می‌کنیم که نکات کوتاه، مهم و کاربردی را در مورد خرید این محصول بیان کنیم تا خریدی مطمئن و با کیفیت را داشته باشید.

 • هنگام خرید به نوع رابطش هم توجه داشته باشید. مثلاً بدانید که اگر کامپیوتر شما جدید است، حتماً پورت LAN دارد.
 • اگر لپ تاپ دارید، بدانید که می‌توانید برای آن هم کارت شبکه بی سیم تهیه کنید. این کارت هم USB و هم PCMCI می‌تواند باشد.
 • اگر می‌خواهید تلویزیون را به شبکه وصل کنید از کارت USB و اگر می‌خواهید کامپیوتر را به دورترین نقطه منزل وصل کنید، کارت PCI را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.