راهنمای خرید جدیدترین وب کم [۲۰۲۲]

خرید وب کم

وب کم (Webcam) ارتباط تصویری را بسیار برای ما آسان‌تر کرده است. آیا تا به حال شده که دلتان برای پدر و مادر یا همسرتان تنگ شود و مجبور باشید مدتی از آنها دور بمانید؟ آیا تا به حال پیش آمده که بخواهید در یک کنفرانس شرکت کنید اما به دلیل کاری که برایتان پیش آمده مجبور به ترک کشور یا شهر باشید؟ آیا برایتان پیش آمده که بخواهید کلاس یا کارگاه‌های مجازی شرکت کنید یا خودتان تدریس کنید؟

در تمام مواردی که گفته شد، اگر وب کم داشته باشید، می‌توانید همه آنها را جامه عمل بپوشانید. هم دلتنگیتان برطرف می‌شود، هم به کنفرانس یا کلاس‌هایتان می‌رسید. این وسیله به شما این فرصت را می‌دهد که در عین حال در چند مکان حضور داشته باشید و به وظایف خود عمل کنید. پس وسیله مهمی است و برای خرید آن بهتر است به راهنمای خرید که در ادامه این مقاله از سایت آباژور گفته می‌شود، مراجعه کنید.

وب کم (Webcam)

راهنمای خرید وب کم

دنیا، دنیای ارتباطات است؛ بنابراین همواره وسایلی به بازار عرضه می‌شود که در جهت ایجاد ارتباط اینترنتی پیشرفته، کمک حال انسان باشد. همه ما حتماً از این وسایل استفاده کردیم و با نحوه کارکرد آنها آشنایی داریم. Webcam یکی از این ابزارهاست که پرکاربردترینشان هم محسوب می‌شود. وب کم دوربین کوچکی است که به وسیله USB یا FireWire به کامپیوتر متصل می‌شود و وظیفه آن انتقال تصویر است. بیشترین زمانی که از این وسیله استفاده می‌شود، در کنفرانس‌ها، هنگام برقراری ارتباط زنده و کارگاه‌های غیرحضوری است.

راهنمای خرید وب کم

وب کم مثل تمام تکنولوژی‌های دیگر، خوب و بد دارد و از روی آن مدل‌های تقلبی زیادی ساخته می‌شود که متأسفانه کیفیت این وسیله را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین باید حواستان باشد که اشتباه انتخاب نکنید. برای تحقق این امر، مواردی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد را بررسی کنید.

  • وضوح و سطح فریم وب کم

وضوح تصویری وب کم اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه بیشتری نشان دهید. ۱۰۸۰P وضوح نسبتاً استانداردی برای وب کم است؛ اما بدانید، اگر واقعاً می‌خواهید کیفیت تصویر بالایی داشته باشید، دنبال یک وب کم ۴K باشید. منظور این است که بدانید چه میزان وضوح مد نظرتان است. سطح فریم، همچنین بر تصویر شفافی که ارائه می‌دهد؛ تأثیر می‌گذارد. وب کم ۶۰ فریم در ثانیه، نسبت به وب کم ۳۰ فریم در ثانیه، تصویرش میزان وضوح بیشتر دارد بنابراین قبل از خرید حتماً به مشخصات آن بسیار توجه کنید.

  • لنزها و نوردهی

لنز دوربین بسیار مهم است. هر چه اندازه آن بیشتر باشد، بهتر است. جالب است بدانید که همین لنز، میزان نوردهی به حسگر دوربین را مشخص می‌کند که اگر این نوردهی خوب نباشد، بر چیزی که می‌بینید و کیفیت آن تأثیر می‌گذارد. لنز، قابل تنظیم است و شما می‌توانید فضای اتاق را حذف کنید.

  • فوکوس خودکار

یکی از مواردی که حتماً به آن دقت کنید فوکوس خودکار است. در بعضی از دوربین‌ها فوکوس خودکار وجود ندارد یعنی در صورتی که شما در یک محدوده خاص باشید، تصویر شما و محیط اطرافتان واضح است اما اگر بخواهید چیزی را از نزدیک دوربین وب کم نشان دهید، دوستتان آن را تار خواهد دید؛ یعنی دوربین بر روی آن زوم نمی‌کند؛ اما در حالت فوکوس‌های خودکار، در شرایط فوق، کاملاً بر روی چیزی که می‌خواهید نشان دهید، تمرکز می‌کند و آن را واضح نشان می‌دهد که البته مورد دوم گران‌تر است.

  • میکروفون‌ها

یکی از مهمترین موارد در هنگام خرید Webcam بررسی میکروفون است. این را بدانید که میکروفون یکی از ویژگی‌های مهم یک وب کم است که صدا را به خوبی و طبیعی می‌رساند و صدای محیط را کم می‌کند. وجود این میکروفون را می‌توانید در ظاهر وب کم مشاهده کنید. اگر در ساختار آن نهفته بود، دفترچه را خوب بخوانید و از نوع میکروفون آن با خبر شوید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین مونوپاد ارزان [2022]

نکات مهم هنگام خرید وب کم

نکات مهم هنگام خرید وب کم

خرید کردن یکی از بهترین فعالیت‌هایی است که باید در عین مفرح بودن، دقت و سنجشِ کارایی را چاشنی‌اش کنید. همین طور که می‌دانید، وب کم وسیله‌ای است که این روزها بسیاری از مردم از آن استفاده می‌کنند. شاید هر روز استفاده نشود اما در موقعیت خودش بهترین وسیله است.

  • اکثر وب کم‌ها با استاندارد H.264/AVC طراحی می‌شوند، بنابراین کیفیت فیلم بالاتر می‌رود. این استاندارد را در نظر بگیرید.
  • سعی کنید لوازم جانبی مانند سه پایه و گیره را هم تهیه کنید که بتوانید زوایای متفاوت را حتی هنگام حرکت فیلم بگیرید.
  • برخی از این Webcam ها، دارای قابلیت کنترل نرم افزار برای تنظیم دستی یکسری موارد است مانند میزان روشنایی، کنتراست، شدت رنگ و تعادل رنگ سفید.
  • از ببین لنزهای پلاستیکی و شیشه‌ای، نوع شیشه‌ای وضوح بیشتری دارد تا پلاستیکی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.