طبقه دیواری یا شلف دیواری دکوراتیو را چطور انتخاب کنیم؟

خرید طبقه دیواری

خرید طبقه دیواری برای زیباتر کردن منزل می‌تواند یک خرید ایدئال و شگفت انگیز باشد. استفاده از همین ابزار ساده می‌تواند دکور منزل شما را جذاب و خیره کننده نموده و یک تفاوت فاحش در آن ایجاد نماید. هر محصولی که برای زیبایی دکوراسیون منزل تولید و روانه بازار می‌شود، تنها در صورتی دوام خواهد داشت که هم از نظر قیمتی و هم از نظر زیبایی دارای کیفیت قابل قبول بوده و نیازهای کاربران را تأمین نماید. شلف‌های دیواری از آن دسته ابزارها هستند که می‌توانند با هزینه‌های بسیار پایین، شگفتی جالبی را در دکور منزل به وجود آورده و از شرایط عادی، نماهای زیبا و جذابی ایجاد کنند. استفاده از این دکورها چه در خانه‌های نقلی و چه در خانه‌های بزرگ به سبک‌ها و ترفندهای مختلفی رواج دارد. اگر شما هم به دنبال ایجاد یک تغییر جذاب در دکور منزل خود هستید، در ادامه با آباژور همراه باشید.

طبقه دیواری

راهنمای خرید طبقه دیواری

شلف دیواری یا طبقه دیواری طبقاتی اغلب از جنس چوب هستند که به دیوار متصل شده و امکان قرار دادن اجناس مختلفی اعم از کتاب، گلدان، دکوری‌های شیک و مواردی از این دست روی آنها وجود دارد. شلف‌ها را می‌توان در طبقات مختلف و طرح‌های بسیار متنوع در بازار پیدا کرد و هر سازنده‌ای بنا به استعداد و سلیقه خود اقدام به تولید این شلف‌ها کرده است. ایده گیری از تولیدات خارجی نیز یکی از راه‌های اصلی تولید این محصول در بازار ایران است. علاوه بر اینها طبقه‌های دیواری را می‌تواند در جنس‌های مختلفی در بازار پیدا کرد که هر جنس ویژگی‌های خاص خود را داشته و ماندگاری و کیفیت مخصوص به خود را به دنبال دارد.

راهنمای خرید طبقه دیواری

در ادامه هر چه بیشتر با معیارهای اصلی خرید این محصول آشنا خواهید شد:

 • ابعاد

یکی از مهمترین نکات در خرید این محصول دقت به ابعاد و اندازه آن است. چه از نظر ارتفاعی و عرضی و چه از نظر عمق بایستی محصولی را تهیه کنید که نیازهای شما را برطرف سازد. اگر برای کتاب اقدام به خرید این شلف‌ها می‌نمایید، بایستی به حجم مورد پذیرش آنها دقت کنید. برای گلدان‌های بزرگ نیز نیاز به طبقه دیواری بزرگتر خواهید داشت.

 • جنس بدنه

شلف دیواری را می‌توانید در جنس‌های مختلفی تهیه کنید. نئوپان، MDF، چوب، شیشه، فلز و … می‌توانند از جمله متریال اولیه مورد استفاده برای ساخت و تولید شلف‌های دیواری باشند. جنس بدنه این وسیله، هم در ماندگاری و طول عمر آن و هم در قیمت نهایی محصول تأثیر خواهد داشت. البته مدل‌های ترکیبی را نیز می‌توانید در فروشگاه‌های مختلف عرضه کننده این محصول بیابید.

 • نوع کاربری

طبقه دیواری علاوه بر جنس‌های متنوع دارای نوع کاربری متنوعی هم است. از این وسیله می‌توان به عنوان دکوری برای گذاشتن اجناس مختلفی استفاده کرد. یا از آن به عنوان کتابخانه استفاده کرد. قرار دادن آینه و مواردی از این دست نیز از سایر کاربری‌های شلف‌های دیواری هستند. اتاقی که در آن از این وسیله استفاده می‌کنید، تأثیر اصلی را در تعیین نوع کارکرد آن خواهد داشت.

 • جنس روکش محصول

یکی از نکات بسیار مهم در خرید شلف دیواری دقت به روکش آن است. هر چند جنس اولیه می‌تواند تأثیر بسیار زیاد و قابل توجهی در ماندگاری و طول عمر آن داشته باشد اما این روکش است که نقش اصلی را در زیبایی نهایی محصول به دنبال دارد.

 • وزن

همچنین وزن را نیز باید در هنگام خرید چک کنید. مسلماً وزن ارتباط مستقیم با جنس خواهد داشت. بسته به نوع کاربری مورد نیاز خود باید به وزن طبقه دقت داشته باشید.

 • زیبایی ظاهری و طراحی

زیبایی محصول و نوع طراحی آن نقش تأثیرگذاری روی مقبولیت آن دارد. طراحی‌های بسیار شگفت‌انگیزی از طبقه دیواری را در بازار می‌توان پیدا کرد که می‌توانند با وجود هزینه‌های کم، تأثیر فوق‌العاده‌ای روی زیبایی خانه شما داشته باشند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید فوق العاده اناوع ساعت دیواری دکوراتیو و جذاب

نکات مهم هنگام خرید طبقه دیواری

نکات مهم هنگام خرید طبقه دیواری

 • متناسب با فضای موجود در منزل اقدام به انتخاب و خرید طبقه دیواری نمایید.
 • اگر به دنبال قرار دادن وسیله خاصی روی شلف دیواری هستید بهتر است به شرایط موجود آن برای هدف خود دقت کنید.
 • متناسب با رنگ سایر وسایل و دکوراسیون منزل خود اقدام به خرید محصول نهایی کنید.
 • به اندازه محصول از نظر ارتفاع نیز دقت کنید.
 • شرایط نصب هم می‌تواند در خرید طبقه دیواری اهمیت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.