راهنمای خرید بهترین توپ والیبال المپیک

خرید توپ والیبال

توپ والیبال مناسب، می‌تواند در نتیجه بازی تأثیرگذار باشد. پس توپ، مهمترین عضو این بازی است. اینکه توپ والیبال به چه سمتی می‌رود، به دست کدام بازیکن می‌افتد و آیا از تور رد می‌شود یا نه سرنوشت بازی و برد و باخت را تعیین می‌کند. البته در کنار مسیری که توپ طی می‌کند، بازیکنانی که آن را هدایت می‌کنند اهمیت دارند؛ اما نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر توپی با ویژگی‌های استاندارد خریداری نشود، هنر بازی و هر آنچه به مهارت بازیکنان مربوط می‌شود، کاملاً بی‌فایده خواهند بود؛ یعنی توپ خوب، مسیر بازی را بهتر تعیین می‌کند و در واقع، توپ حرفه‌ای را باید به دست بازیکن حرفه‌ای داد؛ اما چگونه باید توپ والیبال مناسب تهیه کرد؟ ما سعی می‌کنیم در این مقاله از سایت آباژور به این نکته بپردازیم.

توپ والیبال

راهنمای خرید توپ والیبال

ورزش، به دو دلیل بین انسان‌ها محبوبیت دارد: اول به خاطر تأثیری که بر سلامتی می‌گذارد و بعد به سبب هیجانی که به آنها وارد می‌کند. همه ما تجربه حال خوبی که بعد از ورزش کردن به سراغمان می‌آید را داشته‌ایم. زمانی که از یک اتفاق، حالمان خوب می‌شود، از هر آنچه به آن مربوط می‌شود هم تأثیر می‌پذیریم و برایمان مهم و دوست داشتنی می‌شوند. اصل مطلب اینکه اگر شما با بازی والیبال حس‌ها و خاطرات خوبی را تجربه می‌کنید، کم‌کم بازیکنان، مربی‌ها، صحنه مسابقات، زمین‌بازی و توپ این ورزش هم برایتان مهم جلوه می‌کنند. حتی ممکن است شما را ترغیب به ادامه دادن این بازی کند؛ بنابراین هنگامی که برای خرید توپ والیبال به فروشگاه مراجعه می‌کنید، تنوع بالایی از مدل و کارکرد را خواهید دید که ما در ادامه سعی می‌کنیم به آنها اشاره کنیم.

راهنمای خرید توپ والیبال

والیبال بدون توپ، مانند ماشین بدون چرخ است. همان‌طور که چرخ مرغوب شما را از خطر حفظ می‌کند، اگر توپ مناسب تهیه کنید، می‌تواند به شما در پیروز شدن در مسابقه کمک زیادی کند. ما هم سعی می‌کنیم در این مقاله، موارد مهم هنگام خرید توپ والیبال را بیان کنیم.

  • نوع چرم توپ

قبل از اینکه توپ را خریداری کنید، حواستان باشد که چرم، توپ مصنوعی یا طبیعی است. باید بگوییم هرکدام، ویژگی‌های خودشان را دارند و مزیت و معایبی را خواهند داشت. گفته می‌شود که چرم طبیعی به دلیل اینکه نرم است، حس بهتری به ورزشکار می‌دهد و روند بازی را به سمت مثبت پیش می‌برد. در عین حال، چرم مصنوعی هم در دست بعضی از ورزشکاران خوش می‌نشیند و با آن راحت‌تر بازی می‌کنند. این را در نظر داشته باشید که در بازی والیبال، ورزشکار توپ را با دست لمس می‌کند و دست، حس را بیشتر درک می‌کند. همچنین بدانید که بهتر است در بازی‌های مهم کشوری توپ با چرم طبیعی و برای بازی در خیابان یا زمین‌های بازی معمولی توپ با چرم مصنوعی خریداری و استفاده کنید.

  • توجه به نوع توپ

قبل از خرید حواستان باشد که توپ‌ها انواع متفاوتی دارند. مثلاً بدانید توپ‌های والیبال به دو نوع معروف هستند: توپ‌های والیبال سالنی و توپ‌های ساحلی که هرکدام می‌توانند چرم خالص باشند یا چرم مصنوعی. اگر منظورتان و نوع بازیتان را بدانید، با مشورت با فروشنده، می‌تواند توپ مورد نظرتان را پیدا کنید.

  • شرکت سازنده

حواستان باشد که به سراغ توپ‌هایی برویم و آنها را بخریم که شرکت‌های معروف و بزرگ آنها را ساخته است. این توپ‌های والیبال پوست پوست نمی‌شوند و در برخورد با وسایل و موانع دیرتر پاره می‌شوند. در کل می‌توانید تا مدت‌ها از آن استفاده کنید. شرکت‌هایی مانند هد ویلسون، یونکس، جورکس، شیلد کروت و … توپ‌های خوبی ارائه می‌دهند.

حتما بخوانید  راهنمای حیرت آور خرید بهترین لباس شنا زنانه در ایران

نکات مهم هنگام خرید توپ والیبال

نکات مهم هنگام خرید توپ والیبال

خریدن وسایل ورزشی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا هم به سلامت شما مربوط می‌شود هم می‌تواند بر روی قابلیت شما برای برد و باخت تأثیر بگذارد. ما سعی می‌کنیم در این بخش، نکات خرید توپ والیبال را بیان کنیم.

  • این را بدانید که اگر بخواهید برای خانم‌ها و نوجوانان توپ بخرید، توپ‌های مخصوص بانوان وجود دارد که در اندازه‌های مناسب و سبک‌تر ساخته شده‌اند.
  • حواستان به وزن توپ مورد نظرتان هم باشد. وزن توپ‌های رسمی و مهم، اندازه‌ای بین ۲۶۰ تا ۲۸۰ گرم است.
  • بدانید که اگر جنس رویه توپ PVC باشد، هنگام زدن ضربه سنگین آبشار، دستت اذیت خواهد شد. بهتر است جنس PU و SUPER PU باشد.
  • حواستان به سایز توپ باشد. بسته به نوع و جایی که از توپ می‌خواهید استفاده کنید، سایز توپ متفاوت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.