راهنمای انتخاب فلش مموری پرسرعت با گارانتی مادام العمر [۲۰۲۲]

خرید فلش مموری

خرید محصولات دیجیتال مانند فلش مموری همیشه با چالش‌هایی برای کاربران روبرو است. از یک طرف ظرفیت بالا و کیفیت و از طرف دیگر قیمت این محصول در یک راستا با هم افزایش می‌یابند. از این رو بهینه سازی یک خرید ایدئال با مشکلاتی برای کاربران رو برو می‌شود. اضافه کردن انتخاب برند و مدل نیز این چالش را بیش از پیش سخت‌تر خواهد کرد. از همه اینها گذشته نکات و معیارهای دیگری نیز وجود دارد که در خرید این دستگاه می‌توانند اهمیت داشته باشند. با توجه به قیمت‌هایی بالایی که برای برندهای تولید کننده این دستگاه برای محصولات خود در نظر گرفته‌اند، اشتباه در امر خرید می‌تواند تاوان مالی زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد. برای رفع این مشکل در این مقاله از سایت آباژور به بررسی نکات مهم مربوط به خرید این دستگاه می‌پردازیم.

فلش مموری

راهنمای خرید فلش مموری

فلش مموری دستگاهی برای ذخیره سازی و انتقال اطلاعات در میان کامپیوترها و وسایل الکترونیکی است. امروزه حتی امکان انتقال اطلاعات از طریق موبایل به فلش مموری نیز با استفاده از کابل‌های OTG برای کاربران فراهم شده که باعث شده تا استفاده از این دستگاه کاربرد بیشتری داشته باشد. این قطعه به عنوان یک حافظه ذخیره سازی دائمی معمولاً کاربرد نداشته و از آن برای ذخیره اطلاعات به صورت موقت و یا انتقال اطلاعات استفاده می‌شود. کیفیت ساخت، سرعت انتقال اطلاعات، جنس بدنه، ظرفیت، گارانتی تعویض، قیمت و البته زیبایی و اندازه از جمله مهمترین معیارهای انتخاب و خرید این دستگاه هستند که در هنگام خرید باید به آن دقت داشته باشید.

راهنمای خرید فلش مموری

در ادامه با بررسی هر یک از این شرایط، روند ایدئالی برای خرید این دستگاه را برای شما تشریح خواهیم نمود:

  • اندازه

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب و خرید فلش مموری، دقت به اندازه آن است. این دستگاه فارغ از ظرفیت ذخیره سازی در اندازه‌های بسیار متنوعی تولید می‌شود. USB های کمتر از یک بند انگشت تا دستگاه‌هایی با اندازه ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر این مجموعه را تشکیل می‌دهند. اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که احتمال گم کردن دستگاه را برای خود متصور هستید، بهتر است از نمونه‌های بزرگتر انتخاب کنید. از مواردی مانند بند فلش هم می‌توانید برای جلوگیری از گم شدن آن استفاده کنید.

  • ظرفیت

احتمالاً بعد از قیمت، مهمترین فاکتور در خرید فلش مموری ظرفیت آن است. مسلماً هر چقدر ظرفیت دستگاه بیشتر شود، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. با توجه به بالا رفتن حجم فایل‌ها در دنیای دیجیتال امروز دست گذاشتن روی محصولات کم حجم می‌تواند در آینده‌ای نزدیک شما را با دردسرهایی روبرو سازد. با این حال بهتر است با توجه به نیاز خود اقدام به انتخاب دستگاه مورد نظر نمایید. ظرفیت‌های ۱۶ و ۳۲ گیگابایت معمول‌ترین و پرکاربردترین نمونه‌های این دستگاه هستند. اگر نیاز به ظرفیت‌های بیشتری دارید می‌توانید سراغ مدل‌های ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت بروید. فراموش نکنید که دستگاه‌های ۸ و ۴ گیگی هم در دسترس کاربران قرار دارد اما توصیه به خرید آنها نداریم.

  • کیفیت ساخت

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید این دستگاه از چشم کاربر دور می‌ماند، کیفیت ساخت است. دستگاه‌هایی با ظرفیت بالا اما با قیمت بسیار پایین این چالش را ممکن است برای کاربر به وجود آورند که بعد از گذشت مدتی، کیفیت خود را هم از نظر انتقال اطلاعات از دست داده و هم بدنه آنها با آسیب روبرو شود. شکستن این دستگاه یکی از اتفاقات رایج در آن است که باید به آن دقت داشته باشید.

  • USB 2.0 یا USB 3.0؟

این موضوع به سرعت انتقال اطلاعات در این دستگاه برمی‌گردد. USB 3.0 می‌تواند تا ۱۰ برابر سرعت بیشتری را در هنگام انتقال اطلاعات برای کاربران رقم بزند اما از نظر قیمتی هم گران‌تر است.

  • زیبایی و طراحی

فلش مموری‌ها را در حال حاضر می‌توان در طرح‌های بسیار متنوع در اختیار داشت. بهتر است برای این منظور سراغ نمونه‌هایی بروید که از نظر زیبایی نیز دارای جذابیت خاصی باشند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین رفلکتور را خوانده‌اید؟

نکات مهم هنگام خرید فلش مموری

نکات مهم هنگام خرید فلش مموری

  • دقت کنید که امکان درج درپوش دستگاه در پشت آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است درپوش آن خیلی زود گم شود.
  • حتماً از برندهای معتبر اقدام به انتخاب و خرید فلش مموری نمایید.
  • به دنبال دستگاه‌هایی باشید که دارای گارانتی تعویض باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.