راهنمای خرید بهترین چتر متفاوت دنیا!

خرید چتر

چتر از جمله لوازمی است که بیشتر در روزهای بارانی قابل استفاده است. این وسیله ممکن است هر روز استفاده نشود اما جزء آن دسته از مواردی است که حتماً خریداری می‌شود تا در هنگام بارش باران به کار آید. اگر این وسیله کارا را نخرید، ممکن است در روزهای بارانی که وسیله‌های مهمتان را در دست دارید خیس شوند و باعث دردسر و خرابی شود. پس با خریدن این محصول می‌توانید در برف و باران از خودتان مراقبت و محافظت کنید. به همین منظور می‌توانید در این مقاله از سایت آباژور راهنمای خرید چتر را بررسی کنید.

چتر

راهنمای خرید چتر

چتر وسیله‌ای پارچه‌ای است و بر روی یک دسته سوار است که آن را حمل می‌کند. با گذشت زمان این وسیله تفاوت زیادی کرده است. این روزها انواعی را می‌بینیم که با وجود وزیدن بادهای مخالف، به هیچ عنوان برنمی‌گردند و بر روی قسمت دسته آنها، دکمه باز و بسته شدن وجود دارد. همچنین بعضی از آنها اندازه بزرگی دارند و دسته عصایی هستند اما بعضی از آنها کوتاه می‌شوند و دسته‌های معمولی دارند. هرکدام از آنها مزیت‌های خودشان را دارند اما در کاربرد یکی هستند. نکته دیگر این است که آنها در اندازه‌های مختلف وارد بازار می‌شوند؛ یعنی شما با هر قد و اندازه بدنی که باشید، می‌توانید متناسب با آن، این وسیله را انتخاب کنید. چترها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند و شما می‌توانید متناسب با سلیقه خودتان آن را انتخاب کنید.

راهنمای خرید چتر

خریدن محصولاتی مانند چتر کار دشواری نیست و حتماً تا به حال چند بار این کار را انجام داده‌اید. قطعاً می‌دانید که خریدن این وسیله زیاد در زندگی اتفاق نمی‌افتد؛ بنابراین چتری که می‌خرید باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد.

 • انواع چتر

قبل از خرید، به انواع این وسیله توجه کنید. انواع این ابزار از این قرار است:

 • چتر هنری: این نوع مخصوص عکاسی است و جنبه تزیینی دارد. همچنین در زنگ بندی‌های بسیار متنوع تولید می‌شود.
 • چتر اتوماتیک: این نوع بسیار مفید است زیرا دکمه باز و بسته شدن آن به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و شما برای این کار به زحمت نمی‌افتید. همچنین مزیت آن این است که در کیفتان به راحتی جا می‌شود و قابل حمل است.
 • چتر حبابی: که گنبدی هم نام دارد که سایه‌بان آن بسیار گود است و به همین دلیل شما را به خوبی پوشش می‌دهد. همچنین جنس آن شیشه‌ای و جذاب است و از داخل آن می‌شود بیرون را نگاه کرد.
 • چتر بادی: ضخامت آن زیاد است و مواد محکم و قوی در دسته و پارچه آن به کار رفته است.
 • کاربرد چتر

قبل از خرید این وسیله، به کاربرد آن هم باید توجه کنید. مثلاً بدانید که خرید انواع تیره اصلاً برای فصل‌های تابستان و محافظت از نور خورشید مناسب نیست. در این مورد، بهتر است رنگ انتخابی شما روشن باشد تا نور کمتری را جذب کند؛ اما در مورد چترهایی که برای فصل سرما و باران هستند، بهتر است تیره‌تر باشد.

 • اندازه

قبل از خرید، حتماً درباره اندازه آن هم پرس و جو کنید. یک اصل مهم در خریدن این وسیله وجود دارد آن هم این است که بدون توجه به کاربرد آن، اندازه‌اش باید بزرگ باشد تا هم به خوبی شما را از اشعه خورشید و باران حفظ کند و هم اگر نیاز بود با شخص دیگری زیر چتر باشید، بتواند هردوی شما را به یک اندازه در بر بگیرد.

 • جنس

از جمله نکات مهم هنگام خرید این است که جنس آن باید حتماً ضد آب باشد. ضد آب به این معنا که وقتی باران بر روی آن می‌بارد، به داخل نفوذ نکند و بر روی سر و صورت شما نریزد. به این منظور، معمولاً چترها را از جنس پلی‌استر و یا نایلون تولید می‌کنند. همینطور حتماً به جنس دسته آن هم دقت کنید. دستگیره حتماً باید از جنس استیل یا آلومینیوم باشد تا در برابر خیس شدن زنگ نزند. حتماً قبل از خرید باید تمام این موارد را بررسی کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید انواع کیسه خواب حرفه‌ای و آماتور

نکات مهم هنگام خرید چتر

نکات مهم هنگام خرید چتر

در این بخش از مقاله سعی می‌کنیم تا با استفاده از بیان نکات مهم در خرید چتر، دید شما را نسبت به خرید این محصول قوی‌تر کرده و شما را آگاه‌تر کنید.

 • قبل از خرید به جنس فریم چتری که می‌خرید توجه کنید. جنسش باید طوری باشد که نشکند و از هم جدا نشود.
 • قبل از خرید، به فاصله دسته چتر تا قسمت پارچه‌ای آن توجه کنید؛ زیرا اگر قدتان بلند است این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
 • اگر در جایی زندگی می‌کنید که میزان بارندگی زیاد است بهتر است از چتر کوچک جمع شو استفاده کنید تا حمل آن راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.