راهنمای خرید بهترین و موثرترین آنتن تلویزیون

خرید آنتن تلویزیون

آنتن‌ها، گیرنده‌هایی هستند که با گرفتن فرکانس‌های مخصوص دستگاه، آنها را برای ما قابل استفاده می‌کنند. مثلاً آنتن رادیو مخصوص گیرنده‌های رادیو است و آنتن تلویزیون مخصوص گیرنده‌های تلویزیون که فرکانس‌های مخصوص تلویزیون را دریافت می‌کند. آنتن تلویزیون وسیله بسیار مهم و کاربردی برای استفاده از تلویزیون است و در گذشته دیدن تلویزیون بدون اینکه آنتن داشته باشد غیرممکن بود. آنتن‌ها از لحاظ ظاهری و کیفیت دریافت فرکانس‌ها، متفاوت هستند و شما می‌توانید با توجه به بودجه مالی و نوع تلویزیون خود، آنتن مورد نیاز خود را خریداری کنید بنابراین، بهتر است که هنگام خرید کردن، سعی کنید از نکاتی که قصد داریم در این مقاله از سایت آباژور به آن بپردازیم استفاده کنید.

راهنمای خرید آنتن تلویزیون

راهنمای خرید آنتن تلویزیون

خرید محصولاتی مانند آنتن تلویزیون نیاز به دقت بسیار زیاد دارد؛ زیرا جزء آن دسته از مواردی است که هر روز یا هر ساله عوض نمی‌شود و ممکن است تا زمانی که شما تلویزیونتان را نگه می‌دارید، آنتن را هم نگه داشته باشید. پس چه بهتر که آنتن تلویزیون خوبی را تهیه کنید.

 • توجه به نوع آنتن

قبل از خرید آنتن تلویزیون، بهتر است که به نوع آنتن‌ها اشراف کامل داشته باشید. مثلاً این را بدانید که ۵ نوع آنتن داریم:

 • آنتن تلویزیون هوایی: دورتر از تلویزیون قرار می‌گیرد و برای فرستادن امواج به سیم انتقال نیاز دارد.
 • آنتن سرخود: بر روی خود تلویزیون قرار می‌گیرد که دیگر از آن استفاده نمی‌شود.
 • آنتن تلویزیون رومیزی: معمولاً برای گیرنده‌های دیجیتالی از آن استفاده می‌شود و دارای انواع قدرتی متفاوتی است.
 • آنتن میله‌ای: از زیرمجموعه‌های آنتن‌های هوایی است که تقویت کننده امواج ندارند.
 • آنتن برقی یا گردان: این نوع از آنتن‌ها هم جزء آنتن‌های هوایی محسوب می‌شوند که دارای تقویت کننده امواج هستند.
 • توجه به فاصله شما از مرکز ارسال

بعد از شناختن انواع آنتن‌ها، اولین نکته مهم در نظر گرفتن فاصله شما از مرکز ارسال امواج است. مثلاً بدانید که اگر در بیرون از شهر زندگی می‌کنید، آنتن‌های برقی بهترین انتخاب هستند؛ اما اگر در نزدیکی مرکز ارسال امواج هستید، آنتن‌های رومیزی مناسب است. آنتن تلویزیون هوایی در هر دو مورد می‌تواند مفید باشد. پس به خاطر داشته باشید که فاصله شما از مرکز متناسب با قدرت آنتن تلویزیونی که تهیه می‌کنید قابل تنظیم است.

 • قدرت گیرنده

قبل از اینکه آنتن تلویزیون را انتخاب کنید، در مورد قدرت گیرندگی آن آنتن هم حسابی مطمئن شوید؛ اما این را هم بدانید که قدرت گیرنده شما، به قدرت امواجی که در اطراف شما وجود دارد بستگی دارد. در واقع همان فاصله از مرکزی که در مورد آن صحبت کردیم. هر چه فاصله شما از مرکز ارسال امواج دورتر باشد، بهتر است قدرت آنتن بیشتر باشد؛ اما اگر فاصله‌تان زیاد دور نیست، آنتن تلویزیون با قدرت متوسط تهیه کنید. شما می‌توانید این اطلاعات را هم از روی جعبه بخوانید و هم اینکه از فروشنده بپرسید.

 • انواع امواج

مورد مهم دیگری که بهتر است به آن توجه داشته باشید، نوع امواج است. چراکه هر موجی، آنتن تلویزیون مخصوص به خودش را دارد. اگر امواج، آنالوگ باشند، باید از آنتن مخصوص امواج آنالوگ استفاده کنید و اگر امواج دیجیتال باشد، از امواج مخصوص به این موج استفاده کنید. نوع دوم معمول‌تر است و امروزه امواج بیشتر تلویزیون‌ها از نوع دیجیتال است.

حتما بخوانید  طبقه دیواری یا شلف دیواری دکوراتیو را چطور انتخاب کنیم؟

نکات مهم هنگام خرید آنتن تلویزیون

بهتر است قبل از خریدن آنتن تلویزیون، به سایت‌ها سری بزنید و ویژگی‌های این وسیله را بررسی کنید و بهترین مارک‌ها برای خرید آن را بررسی کنید و بعد برای خرید اقدام کنید. در این بخش، به نکات مهم توجه کنید.

 • حتماً قبل از خرید آنتن تلویزیون، در مورد اینکه گارانتی دارد یا نه بپرسید. این نکته در مورد این خرید خاص، بسیار اهمیت دارد.
 • در مورد آنتن تلویزیون، مارک‌های ویژه‌ای در ایران پرفروش هستند که بهتر است از همان مارک‌ها خریداری کنید.
 • بعضی از آنتن‌ها فاقد تقویت کننده هستند. پس اگر از مرکز ارسال امواج دور هستید، بهتر است آنتن این آپشن را دارا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.