راهنمای خرید حرفه‌ای سه پایه نگهدارنده دوربین [۲۰۲۲]

خرید سه پایه نگهدارنده دوربین

عکاسی یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند، حتی آنهایی که هیچ تخصصی در این باره ندارند، خود را از این هیجان بی‌نصیب نمی‌گذارند. عکاسی هم از جشن‌ها و مراسمات می‌تواند خاطرات خوشی را برای ما به یادگار بگذارد و هم می‌توان با عکاسی طبیعت صحنه‌های زیبای طبیعی را ثبت و ضبط کرد. برخی از افراد با وجود نداشتن اطلاعات و تخصص لازم از همین ترفندها برای کسب درآمد نیز استفاده می‌نمایند. در این مقاله از سایت آباژور سعی داریم تا یکی از وسایل جانبی بسیار عالی، مفید و ضروری برای عکاسی را به شما معرفی کرده و شرایط خرید آن را بررسی کنیم. سه پایه نگهدارنده دوربین از وسایلی است که با داشتن آن می‌توانید خیلی حرفه‌ای‌تر عکاسی کرده و راحت‌تر تصویر مد نظر خود را ثبت کنید.

برای اینکه عکس‌های حرفه‌ای بگیرید، چنین تجهیزاتی می‌تواند یک خرید ایدئال باشد. مخصوصاً در زمان سفر ملاحظه خواهید کرد که این وسیله به شدت می‌تواند مورد استفاده قرار گرفته و کیفیتی عالی برای همه کاربران به دنبال داشته باشد. در ادامه با بررسی نکات مربوط به انتخاب و خرید این محصول، راهنمای لازم را در این باره ارائه خواهیم داد.

سه پایه نگهدارنده دوربین

راهنمای خرید سه پایه نگهدارنده دوربین

سه پایه نگهدارنده دوربین محصولی است که می‌توانید دوربین‌های عکاسی و فیلم برداری را روی آن قرار داده و به حالت فیکس برای عکس گرفتن از آنها استفاده کنید. این محصول مانع از تکان خوردن و لرزش دست در حین عکاسی می‌شود. همچنین برای گرفتن عکس‌های دسته جمعی نیز می‌توانید با این محصول بهترین شرایط را برای خود فراهم آورید. در هر جایی امکان تنظیم آن وجود دارد و با قابلیت‌هایی که دارد، به راحتی نیز تراز می‌شود. پس با در اختیار داشتن این محصول شما می‌توانید حرفه‌ای‌ترین عکس‌ها را به یادگار بگیرید.

راهنمای خرید سه پایه نگهدارنده دوربین

در راهنمای خرید این محصول سعی داریم تا شما را با معیارهای اصلی و مهم خرید آن آشنا کنیم. در ادامه این معیارها را به شرح زیر مرور می‌کنیم:

  • جنس بدنه و ماندگاری

یکی از نکات مهم در خرید این محصول جنس بدنه آن است. سه پایه نگهدارنده دوربین را می‌توانید در جنس‌های مختلف پلاستیکی، آلومینیومی، تیتانیومی، فیبر کربنی و برخی آلیاژهای مختلف تهیه نمایید. دقت کنید که جنس‌های پلاستیکی دوام خوبی ندارند اما جنس‌های آلومینیومی در عین داشتن دوام بالا و ماندگاری طولانی بسیار سبک هستند. پس در هنگام بررسی جنس هم باید به ماندگاری و هم باید به سبک وزن بودن بدنه دقت کنید.

  • وزن قابل تحمل

علاوه بر دقت به وزن سه پایه باید به وزن قابل تحمل آن نیز دقت کنید. هرچقدر وزن خود محصول کمتر باشد، امکان جابجایی و حمل آن ساده‌تر خواهد بود اما نکته مهم این است که اگر وزن محصول خیلی پایین باشد ممکن است تحمل مناسبی برای نگهداری دوربین را نداشته باشد. این سه پایه‌ها بایستی وزن حدود ۱٫۵ کیلوگرمی را برای دوربین‌های مختلف تحمل نمایند؛ از این گذشته امکان فشارهای جانبی دیگری نیز وجود دارد. از این رو حداقل‌ها باید در آن رعایت شده باشد.

  • ارتفاع نهایی سه پایه و قابلیت جمع شوندگی

دقت کنید که محصول مورد نظر باید ارتفاع نهایی مناسبی داشته باشد. با محصولات بلندتر نیازی به خم شدن نداشته و می‌توانید به صورت سرپا اقدام به تهیه عکس‌های خود کنید. البته در نمونه‌های قابل تنظیم می‌توانید این ارتفاع را در هر شرایطی قرار دهید.

  • دقت به سری نگهدارنده

همچنین باید دقت کنید که سری نگهدارنده دوربین در سه پایه نگهدارنده دوربین نیز شرایط و کیفیت خوبی داشته باشد. این سری در عین اینکه باید دوربین را به صورت کاملاً محکم نگهدارد، نبایستی فشار زیادی نیز به آن وارد سازد. از این رو بایستی دارای وسایل ایمنی لازم بوده و مانع از آسیب دیدن دوربین شما شود.

حتما بخوانید  راهنمای خرید حرفه‌ای بهترین پرزنتر [VIP]

نکات مهم هنگام خرید سه پایه نگهدارنده دوربین

نکات مهم هنگام خرید سه پایه نگهدارنده دوربین

  • دقت کنید که محصول خریداری شده به راحتی امکان نصب و جداسازی را برای شما فراهم آورد. معطل شدن زیاد در این مواقع می‌تواند روی اعصاب کاربر باشد.
  • سعی کنید سه پایه نگهدارنده دوربین را از بین جنس‌های آلومینیومی و فیبر کربنی انتخاب کنید.
  • حتماً دقت کنید که قفل پایه‌ها نیز مناسب بوده و به راحتی در حین کار باز نشوند؛ زیرا ممکن است باعث افتادن و آسیب دیدن دوربین شما گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.