راهنمای خرید متفاوت حوله لو رفت!

خرید حوله

حوله وسیله‌ای بسیار مهم و کاربردی است که در منزل مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد. نیاز به گفتن نیست اما شاید لازم به یادآوری باشد که وقتی به حمام می‌روید، وقتی از سرویس بهداشتی بیرون می‌آیید، زمانی که در آشپزخانه ظرف می‌شویید، زمانی که از حمام استخر فارغ می‌شوید، در تمام این موارد، اگر حوله نبود، از چه چیزی برای خشک کردن بدن استفاده می‌کردید؟! پس این وسیله به دلایل مختلف، جایگاه ویژه‌ای دارد. حوله جزء وسایلی است که به علت جنس پارچه خاصی که دارد، هیچ جایگزینی برایش وجود ندارد؛ یعنی اگر آن را نداشته باشید، نمی‌توانید از پارچه ریون، نخی یا استرچ استفاده کنید زیرا هیچ کدامشان خاصیت پارچه حوله‌ای را ندارند؛ بنابراین خریدن آن بسیار حائز اهمیت است و ما لازم می‌دانیم تا برایتان درباره نحوه خرید این محصول کارا در این مقاله از سایت آباژور مطالبی را عنوان کنیم.

حوله

راهنمای خرید حوله

حوله واژه‌ای است که در ریشه شناسی، جنس آن از الیافی مانند کاغذ و پشم بود و به آن آب چین می‌گفتند همانطور که نامش پیداست از این وسیله برای آب گیری استفاده می‌شد. حوله‌های امروزی هم دارای پرزهایی هستند که مقدار زیادی آب را به خود جذب می‌کنند. اگر به بافت آن دقت کرده باشید، یک طرف، بافت نرم دارد با پرزهای خوابیده و کوتاه و از طرف دیگر بافتی خشک‌تر دارد با پرزهای به اصطلاح حلقوی و زبر. بهتر است بدانیم که هرکدام از این بخش‌ها کاربردهای ویژه خودشان را دارند. مثلاً هنگامی که تازه از حمام یا استخر می‌آیید و بدنتان خیس آب است، سمت زبر بیشتر به کارتان می‌آید اما زمانی که بدنتان یا دستتان مقداری خیس است و اصطلاحاً نم دارد، فقط کافی است که سمت نرم آن را بر روی پوست بزنید.

راهنمای خرید حوله

خریدن چیزهایی مثل حوله که در طول روز بارها از آن استفاده می‌شود و ارتباط مستقیم با پوست شما دارد، حائز اهمیت فراوانی است. همچنین باید به خوبی آب گیری کند و پوست را اذیت نکند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم به راهنمایی که در ادامه خدمتتان عرض می‌کنیم توجه کنید.

 • اندازه و کاربرد

یکی از نکات مهم هنگام خرید حوله، توجه به اندازه آن است. شما باید بسته به نوع کاربرد، اندازه حوله را انتخاب کنید. در بین انواع دست و صورت، سایزهای گوناگونی وجود دارد. همچنین برای انواع مخصوص بدن هم اندازه‌های مختلفی وجود دارد که قاعدتاً هر چه قدر بزرگ‌تر آب بیشتری را هم جذب می‌کند. مثلاً انواع بزرگ‌تر برای استفاده بعد از حمام و برای کل بدن به کار می‌روند اما نوع کوچک آن، برای خشک کردن دست و صورت یا بعد از استفاده از سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.

 • انواع حوله

قبل از خرید حتماً به انواع آن واقف باشید. مثلاً بدانید نوع ست عروس و داماد، با نوع آشپزخانه، نوع یکبار مصرف، ساده معمولی و نوع لباسی یا تن پوش متفاوت است. هرکدامشان به طریقی، مناسب کارکرد خودشان هستند و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. مثلاً بدانید که نوع مخصوص استخر به دلیل اینکه مدام حمل و نقل می‌شود، سبک، ابعادش کوچکتر و راحتتر است. حوله دست و صورت به دلیل ارتباط با پوست صورت نرم هستند و در عین حال سبک و کوچک. یا مثلاً بعضی از انواع آنها کیفیتشان فقط برای یکبار استفاده مناسب است که به آنها یکبار مصرف می‌گویند.

 • جنس

حتماً قبل از خرید، به جنس آن توجه نمایید. حتماً با دست جنس آن را بررسی کنید و انواع جنس‌ها را بشناسید

 • پنبه‌ای خالص: پنبه خالص است، جذب بسیار بالایی دارد و دیرتر خشک می‌شود.
 • پنبه‌ای با پلی‌استر: ۱۴ درصد پلی‌استر نخ دارد که بسیار با دوام است.
 • زیرو توییست: درصد کمی پنبه دارد، سبک‌تر است، آب کمتری جذب می‌کند و زودتر خشک می‌شود.
 • جنس ساتن و ابریشم نازک: ظریف و سبک است. باید هنگام شستن بیشتر دقت کنید و گران‌تر هستند.
 • پشم طبیعی: جذب آبش پایین است و بسیار نرم می‌باشد؛ اما پشم غیرطبیعی جذب بالای آب دارد.
 • جنس میکرو فیبر: مناسب برای پوست‌های حساس، مقاوم، سبک و قدرت جذب بالا.
 • جنس بامبو: مناسب برای افراد حساس است و سبک می‌باشد.
حتما بخوانید  راهکار خرید بهترین زودپز سنتی و برقی با فشار بالا

نکات مهم هنگام خرید حوله

نکات مهم هنگام خرید حوله

خریدن هر چیزی، دارای قاعده و اصولی است که توصیه می‌شود رعایت کنید. حتی اگر آن چیز، بسیار ساده و کوچک باشد. پس توجه شما را به نکات زیر در رابطه با خرید حوله جلب می‌کنیم.

 • قبل از اینکه این وسیله را بخرید، حتماً توجه کنید که سنگین نباشد زیرا هنگام شستن و استفاده اذیت خواهید شد.
 • اگر عادت دارید حمام‌های کوتاه مدت بروید، انواع بالای زانو برایتان مناسب است زیرا بدن رطوبت کمتری جذب می‌کند.
 • قبل از خرید به دوخت آنها توجه کنید. دقت کنید که درزهای کنارشان شل نباشد تا نخ نما نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.