راهنمای خرید بهترین راکت تنیس المپیک [۲۰۲۴]

خرید راکت تنیس

راکت تنیس هم مانند سایر راکت‌های ورزشی، دارای ساختار و مزیت‌های مخصوص به خودش می­‌باشد. بازی تنیس در جهان تاریخچه‌­ای طولانی دارد و اولین بار در کشور فرانسه سر بر آورد و سال‌ها بعد، از کشور انگلستان به صورت پیشرفته با قوانین جدید بروز یافت و در سطح انجام مسابقات بین‌المللی مطرح شد و طرفداران خودش را پیدا کرد. بعد از آن، در اوایل قرن ۱۴ هجری شمسی، همگام با جنگ جهانی اول، در ایران وارد شد و به دلیل اینکه زمین تنیس هم در ایران ساخته شده بود، اولین بار ایران هم وارد مسابقات تنیس شد و کم‌کم تنیس در ایران هم جا افتاد.

همانطور که با پیشرفت و معروف شدن بازی فوتبال، توپ فوتبال ارزش دیگری پیدا کرد، با اضافه شده طرفداران تنیس، کم‌کم راکت آن هم جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد و برای خریدن آن، وقت و ارزش بالایی گذاشته شد؛ یعنی برای خریدن یک راکت خوب مطالعه می‌کردند. در این بین ما هم در این مقاله از سایت آباژور سعی داریم تا نکات خواندنی برای طرفداران تنیس در کشورمان ارائه دهیم.

راکت تنیس

راهنمای خرید راکت تنیس

ورزش کردن به هر نحوی که باشد دارای ارزش و اعتباری بالایی است و هر ورزشی به یک نحو ویژه و مخصوص، بر روی بدن تأثیرات مثبت می‌گذارد. بازی تنیس هم از این قاعده پیروی می‌کند؛ اما لازم به ذکر است که اگر ورزشی بخواهد تأثیرات مثبت بر روی بدن انسان بگذارد، باید ادوات خوب و با کیفیتی داشته باشد. مثلاً اگر تنیسی با راکت بی‌کیفیت بازی شود، روند بازی را به بیراهه می‌کشاند و شاید نتیجه بازی را عوض کند. پس درمی‌یابیم که راکت تنیس از ارزش بالایی برخوردار است.

اگر می‌خواهید تنیس باز ماهری شوید، بهتر است بدانید که راکت تنیس دارای انواعی به نام‌های کنترلی، تعادلی و قدرتی می‌باشد که هرکدام به نوعی در روند بازی تأثیرگذار هستند. نوع قدرتی، تنها قدرت ضربه‌ای که می‌زنید را بالا می‌برد. کنترلی باعث می‌شود که شما بر ضربه‌ای که می‌زنید کنترل کافی را داشته باشید و ممکن است ضربه شما قدرت آنچنان نداشته باشد. تعادلی هم ترکیبی از آن دو مورد قبلی می‌باشد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید تضمینی عصای کوهنوردی پرفروش حرفه‌ای

راهنمای خرید راکت تنیس

خرید ادوات ورزشی این روزها به دلیل عدم آگاهی افراد از نحوه خرید، با کیفیت پایین انجام می‌شود؛ اما شمایی که برای خواندن این مطالب به سایت ما مراجعه می‌کنید، قطعاً می‌خواهید که بیشتر بدانید. برخلاف آنچه به نظر می‌رسد، تهیه راکت ورزشی تنیس، نیاز به دانستن اطلاعات تخصصی دارد که ما در این بخش ارائه می‌دهیم.

  • کدام نوع از راکت تنیس را تهیه کنیم؟

از جمله موارد مهم هنگام خرید راکت تنیس این است که بتوانید متناسب با توان و حرفه‌ای بودنتان راکت را انتخاب کنید. این را در نظر داشته باشید که اگر تازه کار هستید و تا به حال تنیس بازی نکردید، راکت قدرتی تهیه نمایید زیرا تکنیکی برای ضربه زدن بلد نیستید و به قدرت راکت نیاز دارید. اگر حرفه‌ای هستید که دیگر خودتان می‌دانید باید راکت کنترلی بخرید؛ اما اگر فقط برای تفریح و تفنن بازی می‌کنید، بهتر است راکت تعادلی تهیه نمایید.

  • کدام جنس راکت را تهیه کنیم؟

از جمله موارد مهم هنگام خرید راکت تنیس، این است که به جنس راکت هم توجه کنید. مثلاً اگر حرفه‌ای هستید، حواستان باشد که جنس بدنه راکت بهتر است که از گرافیت باشد؛ اما اگر تازه کار هستید اگر راکتی با جنس آلومینیوم هم پیدا کردید، می‌توانید بخرید زیرا هم به صرفه‌تر است و هم برای این سطح کافی است.

  • کدانم سایز راکت مناسب‌تر است؟

از جمله موارد مهم دیگر، توجه به اندازه صفحه یا سر راکت است. این مورد هم باز به سطح شما بستگی دارد. اگر مبتدی هستید یا برای بازیکن مبتدی مسن راکت می‌خرید، سر بزرگ مناسب‌تر است که هم سطح بیشتری دارد و هم قدرت بیشتری؛ اما اگر مبتدی نیستید و مدام بازی می‌کنید ولی حرفه‌ای هم نشدید، اندازه متوسط کفایت می‌کند؛ اما سطح کوچک فقط مخصوص افراد حرفه‌ای می‌باشد که تسلطشان بالاست و تکنیک‌ها را بلدند.

  • قد مناسب راکت تنیس

حواستان باشد هنگام خرید به بلندی و طول راکت تنیس هم توجه کنید. این را بدانید که هر چه راکت بلندتر باشد، امکان گرفتن ضربه‌های دور را برای بازیکن بیشتر فراهم می‌آورد. میزان مناسب طول راکت به طور استاندارد، ۶۸ تا ۷۳ سانتی‌متر است.

حتما بخوانید  راهنمای خرید انواع دارت پرفروش حرفه‌ای و آماتور

نکات مهم هنگام خرید راکت تنیس

نکات مهم هنگام خرید راکت تنیس

اگر می‌خواهید برای بازی طولانی مدت و حرفه­ای شدن راکت تنیس تهیه نمایید، بهتر است که اول از همه با سهل نگرفتن این کار، ادامه مطلب را بخوانید و از نکاتی چند بهره­مند شوید.

  • وزن راکت مهم است. بازیکن مبتدی بهتر است راکت سبک بخرد که بدون انرژی گذاشتن بتواند ضربه بزند. برای خانم‌ها وزن ۲۵۵ و آقایان ۲۸۰ مناسب است.
  • ضخامت راکت اهمیت زیادی دارد. به این معنا که هر چه ضخیم‌تر باشد، استحکام آن بیشتر بوده و هنگامی که بدنه به توپ برخورد می‌کند، کج نخواهد شد.
  • به نقطه تعادل راکت توجه شود که وزن، در سر باشد یا در پایین آن. برای افراد مبتدی راکت سرسنگین مناسب است و برای افراد حرفه‌ای راکت سر سبک.
  • هر چه قدر سیم‌های درون سر راکت (زه) سفت‌تر باشد، کنترل بر روی ضربه بیشتر می‌شود و هرچه سیم‌ها شل‌تر باشند، کنترل کمتر شده و قدرت بیشتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.