راهنمای خرید انواع سفره تمیز و بهداشتی

خرید سفره

یکی از محصولاتی که برای ما ایرانی‌ها اهمیت و قداست خاصی دارد، سفره است. در همه جای ایران این محصول نشانه‌ای از برکت خداوند در خانواده‌ها محسوب می‌شود. در مهمانی‌ها و یا مراسمات مذهبی چه برای ختم و عزاداری و چه برای شادی و بزم، همیشه پای یک سفره خوش رنگ و لعاب در میان است. غذا خوردن بدون این محصول هیچ لذتی برای ما ندارد تا جایی که حتی در مسافرت‌ها و در دل طبیعت نیز خانواده‌ها نعمت داشتن آن را از خود نمی‌گیرند.

چیدن غذاهای خوشمزه روی این محصول جذابیت خاص خود را دارد. از این گذشته روانشناسان ثابت کرده‌اند که داشتن یک سفره زیبا می‌تواند در باز شدن اشتهای افراد نیز تأثیر داشته باشد. از این رو است که در هنگام خرید این محصول نیز شاهد وسواس‌های خاصی هستیم؛ اما برای تهیه بهترین جنس و بهترین مدل چه باید کرد؟ در این مقاله آباژور در کنار ما باشید زیرا قرار است معیارهایی را برای خرید این محصول در بازار به شما معرفی نماییم.

سفره

راهنمای خرید سفره

سفره وسیله‌ای برای چیدن غذا روی آن است. وعده‌های مختلف غذایی در خانه و در مسافرت‌ها روی این محصول سرو می‌شود. هیچ وعده غذایی بدون داشتن این محصول نمی‌تواند جذابیت لازم را برای کاربران به دنبال داشته باشد. از این رو لازم است تا یکی از بهترین‌های آن را تهیه کنید. این محصول را می‌توان در دو نوع یکبار مصرف و دائمی که قابلیت شستشو دارد، تهیه نمایید. البته از نظر مدل تنوع این محصول به قدری زیاد است که تا ساعت‌ها نمی‌توانید مدل‌های مختلف آن را چه از نظر طرح و شکل و چه از نظر اندازه مشاهده کنید. امروزه این محصول در بازار برحسب تعداد نفراتی که می‌توانند دور آن نشسته و غذا میل کنند، تقسیم می‌شود. دو نفره، ۴ نفره، ۶ نفره و به همین ترتیب اعداد زوج تعداد نفرات ممکن برای نشستن دور سفره را تعیین می‌کنند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید خطرناک ساندبار [با صدای باورنکردنی]

راهنمای خرید سفره

در راهنمای خرید این محصول به دنبال ارائه نکاتی هستیم که شما را به محصول مورد نظر نزدیک‌تر نماید. محصولی که هم از نظر کیفیت قابل قبول باشد و هم از نظر شرایط استفاده بتواند بیشترین کارایی را برای خانواده‌ها به دنبال داشته باشد.

  • سفره دورو بخریم یا نه؟

هرچند در نگاه اول خرید سفره دورو می‌تواند جذابیت زیادی داشته و امکان استفاده از دو طرح را به صورت همزمان برای شما فراهم آورد؛ اما این خرید با یک چالش بزرگ نیز روبرو است. اینکه رویی که روی زمین پهن می‌شود ممکن است آلوده شده و استفاده از آن قسمت به عنوان روی اصلی ممکن است خطراتی برای سلامتی افراد خانواده داشته باشد. از این رو همیشه بهتر است از یک روی این محصول در خانه استفاده کنید.

  • امکان تمیز کردن و شستشوی راحت‌تر

برخی از جنس‌های موجود در بازار برای این محصول با اولین لکه‌های روغن دیگر تمیز نشده و این مشکل باعث می‌شود تا عملاً امکان استفاده از آنها وجود نداشته باشد. از این رو باید سراغ محصولاتی بروید که امکان شستشوی راحتی داشته و لکه‌های روغن را بتوانید از روی آنها تمیز کنید. همچنین محصولاتی با جنس پارچه که در پشت خود کرک دارد نیز نمی‌توانند گزینه مناسبی باشند.

  • اندازه

اندازه این محصول را باید متناسب با تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. اگر نگران مهمانی‌های خود هستید، بهتر است همیشه دو نمونه از این محصول را در خانه داشته باشید. یکی به اندازه تعداد اعضای خانواده و یکی هم در ابعاد بزرگتر برای زمان‌هایی که مهمان دارید. این مهم باعث می‌شود تا امکان جمع کردن، تمیز کردن و استفاده کردن از محصول خریداری شده راحت‌تر باشد.

  • سفره یکبار مصرف

سفره یکبار مصرف نیز یکی از گزینه‌هایی است که در هنگام خرید این محصول می‌توانید از آن نیز بهره‌مند شوید. این محصول دیگر نیازی به تمیز کردن نداشته و بعد از اتمام وعده غذایی باید آن را دور بریزید. البته ممکن است این خرید هزینه‌های بیشتری برای شما رقم بزند. همچنین می‌توانید با خرید نوع یکبار مصرف از آن تنها در مهمانی‌ها بهره برده و برای مصرف روزانه از نمونه‌های چند نفره دائمی استفاده کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید ارزان سرویس غذاخوری لاکچری

نکات مهم هنگام خرید سفره

  • از جنس پارچه‌ای این محصول خیلی استفاده نکنید؛ زیرا با کثیف شدن آن دیگر نمی‌توانید آن را تمیز کنید.
  • سعی کنید از میان طرح‌های شاد و جذاب محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.