راهنمای خرید عینک شنا ضدآب، ضدخش و ضدبخار

خرید عینک شنا

خرید وسایل و تجهیزات ورزشی مانند عینک شنا برای کسانی که به صورت حرفه‌ای از این تفریح و ورزش استفاده می‌کنند، ضروری است. از این گذشته نیاز به استفاده از این وسایل برای مراقبت از اندام‌های بدن نیز اهمیت دارد. عینک شنا نیز می‌تواند محصول کمک ورزشی برای مراقبت از چشم‌ها باشد. کسانی که به دنبال خرید این محصول هستند، بایستی به نکات و معیارهای مهمی در این باره دقت کنند. خرید عینک تنها از روی شکل ظاهری نمی‌تواند شرایط ایده آلی را برای کاربر رقم بزند. از این رو در هنگام خرید این محصول باید معیارهای مهمی را در نظر گرفت و سپس دست به انتخاب بزنید. با توجه به اینکه نمونه‌های اورجینال و با کیفیت این محصول نسبتاً قیمت بالایی دارند، از این رو عدم دقت به این شرایط می‌تواند ضرر مالی هنگفتی برای شما به دنبال داشته باشد. با آباژور همراه باشید.

عینک شنا

راهنمای خرید عینک شنا

عینک شنا یکی از وسایل مراقبتی از چشم‌ها در شنا است. هنگام شنا کردن برخورد آب و نور با چشم‌ها مانع از دید مناسب می‌شود و ممکن است برای سلامت چشم‌ها خطرناک باشد. از این رو در هنگام خرید این محصول باید به کیفیت لازم، شکل ظاهری مختلف و همچنین قابلیت‌های متنوعی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد دقت کنید. برای اینکه بتوانید بهترین کیفیت را در استفاده از این محصول داشته باشید، در ادامه همراه ما بمانید.

راهنمای خرید عینک شنا

در راهنمای خرید عینک شنا قصد داریم به معرفی معیارها و نکاتی بپردازیم که دقت به آنها می‌تواند بهترین شرایط خرید را برای شما رقم بزند. مهمترین این معیارها به شرح زیر هستند:

  • اندازه لنز

اندازه لنز می‌توانید از موارد مهم در خرید این محصول باشد. از یک طرف اندازه‌های خیلی بزرگ ممکن است شرایط مناسبی روی صورت نداشته و قرار گرفتن آنها روی صورت‌های کوچک سخت باشد. از طرف دیگر لنزهای کوچک هم فضای زیادی روی صورت ندارند و وسعت دید شناگر را کم می‌کنند. از این رو در هنگام خرید این محصول باید به اندازه لنز دقت کرده و لنز مناسب انتخاب کنید.

  • محافظت از چشم

همچنین کاربران باید مراقب باشند که محصول مورد نظر شرایط مراقبتی و محافظتی خوبی نیز از چشم‌ها داشته باشد. این محصولات معمولاً با نوارهای سیلیکونی همراه هستند که باعث می‌شود در صورت برخورد آب با عینک، چشم‌ها در امان بمانند. از این رو در هنگام خرید به وجود این قابلیت نیز باید دقت کنید.

  • رنگ لنز

رنگ لنز نیز از معیارهای مهم خرید عینک شنا است. کسانی که به دنبال خرید این محصول هستند، بایستی متناسب با شرایط چشم خود و محرک‌های آن اقدام به تهیه رنگ لنز مناسب کنند. رنگ لنزهای نامناسب ممکن است در هنگام خرید این محصول مانع از دید کافی شوند. برای مثال در شرایط نور طبیعی لنزهایی با رنگ کهربایی می‌تواند کیفیت مناسبی داشته باشد اما برای نورهای مصنوعی مانند استخرها بهتر است سراغ رنگ‌های آبی بروید. همچنین رنگ‌های دودی، قرمز و بنفش نیز می‌توانند شرایط مناسبی را برای دید بهتر فراهم آورند.

  • ارگونومی ساخت عینک

همچنین در هنگام خرید این محصول باید به ارگونومی آن نیز دقت کنید. شکل ظاهری عینک شنا باید به گونه‌ای باشد که کاملاً روی صورت مچ شده و کاربر هیچ مشکلی از این بابت نداشته باشد. عدم دقت به این موضوع باعث می‌شود تا عینک به خوبی روی صورت شناگر قرار نگرفته و در حین شنا جابجا شود. این محصول را می‌توانید با ارگونومی و شکل ظاهری بسیار متنوعی در بازار تهیه نمایید. این معیار بسته به فرم صورت، کشیده بودن چشم‌ها و یا گرد بودن آنها دارد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید منحصر به فرد بهترین تخته شطرنج

نکات مهم هنگام خرید عینک شنا

نکات مهم هنگام خرید عینک شنا

  • کسانی که با مشکل تاری دید روبرو هستند، می‌توانند از عینک شنای با لنز طبی استفاده نمایند.
  • جنس لنز عینک نیز باید مورد توجه قرار گیرد. کریستال نشکن و پلی کربنات، جنس متداول به کار گرفته شده برای ساخت لنز این عینک‌ها می‌باشد.
  • ضد بخار بودن و ضد UV نیز از دیگر قابلیت‌هایی است که در هنگام خرید این محصول باید به آنها دقت کنید؛ زیرا می‌توانند شرایط استفاده راحت‌تر، ایمن‌تر و بهتری را برای شما به دنبال داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.