راز راهنمای خرید خاص‌ترین کلاه شنا دنیا چیست؟

خرید کلاه شنا

کلاه شنا به منظور شنا کردن در استخر و همراه با ست شنا خریداری می‌شود. شنا کردن یکی از تفریحات سالم و در کنار آن تفریح بسیار مفیدی است که بسیاری از مردم انجام می‌دهند. اگر موهای بلندی دارید، هنگام شنا کردن ممکن است دور دست و صورتتان بپیچد و یا جلوی انجام حرکاتتان را بگیرد. اینجا بهترین کار استفاده از کلاه شنا می‌باشد؛ بنابراین کلاه شنا مانع از پخش شدن موها در آب شده و نمی‌گذارد که دید و تسلطتان نسبت به جلو و کاری که انجام می‌دهید کم شود. همچنین عدم استفاده از کلاه به دلیل کلری که در آب زده می‌شود ممکن است برای شما مشکل بهداشتی ایجاد کند. حتی دیده شده که به دلیل ریزش مو در آب، جلوی فیلترهای استخر گرفته شده است؛ بنابراین بهتر است با خواندن این مقاله از سایت آباژور برای اوقات شنا کردن، یک کلاه شنا خوب تهیه کنید.

کلاه شنا

راهنمای خرید کلاه شنا

مردم در چند حالت به استخر مراجعه می‌کنند. عده‌ای به دلیل تجویز پزشک برای درمان، عده‌ای برای تفریح و گذران وقت و عده‌ای دیگر برای تمرین و شرکت در مسابقات شنا. به جز مورد اول، در تمام این موارد، استفاده از مایو، دماغ گیر، گوش گیر، عینک شنا، کلاه شنا و… می‌تواند کمک کند فرد راحت‌تر شنا کند و آسیب کمتری چه از نظر بهداشتی و چه از نظر پزشکی ببیند. کلاه شنا جدا از موارد کاربردی که پیش‌تر گفته شد، برای سرعت بخشیدن به شنا، زمانی که شما در استخر رو باز هستید و موهایتان در معرض آفتاب قرار می‌گیرد و جهت جلوگیری از انتقال آلودگی به دیگران مفید است.

راهنمای خرید کلاه شنا

در خریدن لوازم شنا حتماً با کیفیت محصولات را مدنظر قرار دهید؛ زیرا هر چه بهتر باشد، شما هم شنای راحت‌تر و بدون درد سرتری خواهید داشت. ما در این قسمت سعی در ارائه نکات مهم و واجب برای خرید کلاه شنا را خواهیم داشت.

  • اندازه مو

قبل از خرید حتماً توجه کنید که متناسب با اندازه موهایتان کلاه را انتخاب کنید؛ مثلاً بدانید که برای موهای بلند، بهتر است که کلاه‌های جادار و بزرگ و برای موهای کوتاه کلاه‌های کوچکتر استفاده کنید.

  • جنس کلاه شنا

قبل از خرید کلاه، جنس آن را مدنظر قرار دهید؛ مثلاً این را بدانید که جنس لیکرا از سایر جنس‌های سیلیکون و لاتکس بهتر است از این جهت که بادوام‌تر، سبک‌تر و راحت‌تر است. این نوع کلاه شنا به دلیل اینکه راحت‌تر است بسیار مورد قبول شناگران حرفه‌ای قرار می‌گیرد؛ اما ضد آب نبوده و محافظ خوبی در برابر آب برای موهایتان نیست. کلاه سیلیکونی از نظر رنگی تنوع بالایی دارد، آب کمتر درون آن نفوذ می‌کند، انعطاف پذیرتر است و مدام از روی سر لیز نمی‌خورد. انواع لاتکس هم تا حدی ضد آب است و از موها در برابر کلر مراقبت می‌کند. معمولاً حساسیت پوستی ایجاد شده در اثر استفاده از آن بسیار کم بوده و به افرادی که این حساسیت‌ها را دارند، استفاده از آن توصیه می‌شود.

  • استاندار

 قبل از خرید، حتماً از استانداردهای مربوط به کلاه شنا با خبر شده و کلاه مورد نظر خود را با آن استانداردها مقایسه کنید. در غیر این صورت مطمئن باشید کارایی لازم را برایتان نخواهد داشت.

حتما بخوانید  راهنمای خرید دوربین شکاری حرفه‌ای و مهیج

نکات مهم هنگام خرید کلاه شنا

نکات مهم هنگام خرید کلاه شنا

کلاه شنا به واسطه فوایدی که دارد، بیان نکات مهم هنگام خرید واجب است تا بتوانید بهترین کلاه مورد نظرتان را خریداری کنید. توجه شما را به خواندن چند نکته جلب می‌کنیم.

  • نکته جالب توجه این است که اگر موهایتان بلند است، بهتر است که از کلاه شنا حبابی استفاده کنید که مثل کلاه ایمنی است.
  • در مورد خرید این وسیله، بهترین برندها مربوط می‌شود به اسپیدو، زاگز، کرسی، آرنا، هد، آکوا اسفیر، آروپک، واته، آدیداس، ام پی و فاکس.
  • بعضی از کلاه‌ها دارای خاصیت کشسانی بالا هستند که می‌تواند کل سر را بپوشاند و از نفوذ بیشتر آب جلوگیری کند.
  • قبل از خرید و استفاده، حتماً از سالم بودن پارچه و پاره نبودن و باز نبودن دوخت آن مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.