کلاهبرداری بزرگ در راهنمای خرید بهترین سافت باکس [۱۴۰۱]

خرید سافت باکس

قطعاً افرادی که به سمت خرید وسایل حرفه عکاسی مثل سافت باکس می‌روند، انسان‌های مطلعی هستند و می‌دانند که برای چه کاری می‌آیند؛ اما باز هم بهتر است که بدانیم سافت باکس چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است. این ابزار، وسیله‌ای مخصوص نورپردازی در عکاسی است که نور متناسب با سوژه را برای گرفتن یک عکس ایدئال، تنظیم می‌کند.

اجزای این وسیله شامل یک روکش مخصوص است که از بیرون به رنگ مشکی و از داخل به صورت براق است زیرا باید بتواند نور را به خوبی انعکاس و افرایش دهد. همچنین یک کلگی، هدر یا آداپتور دارد که هم لامپ‌ها و هم روکش را کنار یکدیگر قرار می‌دهد. سافت باکس نور را به میزان بیشتری بازتاب می‌دهد و این کار را با استفاده از یک لایه فویل بازتابنده که در داخل آن تعبیه شده است انجام می‌دهد. در این مقاله از سایت آباژور سعی داریم راهنمای خرید سافت باکس را بررسی کنیم. همراه ما باشید.

راهنمای خرید سافت باکس

راهنمای خرید سافت باکس

همانطور که از قبل هم اشاره کردیم، سافت باکس وسیله‌ای نیست که هرکسی آن را بخرد و تنها عکاسان آن را تهیه می‌کنند. خریدن چنین وسیله‌ای که بسیار پراهمیت است، نیازمند داشتن یکسری اطلاعات است تا شما را برای تهیه یک وسیله باکیفیت آماده کند.

  • اندازه

از جمله فاکتورهای مهم هنگام خرید سافت باکس، این است که اندازه آن را در نظر بگیرید. این را بدانید که این وسیله هر چقدر بزرگتر باشد، برای عکاسی پرتره و یا مناطق بزرگ و وسیع مناسب است. در این حالت، نور ملایم‌تری تولید می‌شود و لکه‌های پوستی شما کمتر نمایان می‌شود. همچنین نور، با کیفیتی تولید می‌شود که برای همه اشخاص خوشایند می‌باشد. سافت باکس‌های بزرگ برای عکاسی از کل بدن و گروه بزرگتر جمعیتی مناسب است زیرا نور را در سطح وسیع‌تری پخش می‌کند؛ اما این وسیله هر چه قدر اندازه‌اش کوچکتر باشد، برای عکاسی از محصول، عکس‌های ماکرو و تصویربرداری نمایشی بسیار مناسب است زیرا با سوژه مورد نظر کنتراست بیشتری ایجاد می‌کند.

  • شکل

از جمله موارد مهم دیگر در خرید این محصول توجه به شکل سافت باکس‌ها می‌باشد. معمولاً این وسیله سه شکل کلی دارد:

  • سافت باکس جعبه‌های نرم مستطیل یا مربعی: برای شبیه سازی نور پنجره و آیینه کردن نور مناسب است.
  • سافت باکس هشت ضلعی یا اکتا باکس‌: نورهای دلپذیر و طبیعی را همراه با نورهای دیگر تلفیق می‌کند و نوری زیبا تحویل شما می‌دهد.
  • سافت باکس نواری یا استریپ باکس: این نوع، یک نوار باریکی از نور را ایجاد می‌کند و بیشتر برای جدا کردن سوژه شما از زمینه استفاده می‌شود یعنی درست در لبه یا دور تا دور سوژه شما قرار می‌گیرد. برای ایجاد نور مضاعف یا جانبی برای پرتره و عکس‌های مد مفید است. همچنین برای عکاسی از محصول مناسب است و می‌توانید با آن شیب‌های جذابی روی محصولتان ایجاد کنید.
  • شیوه عملکرد

از جمله عوامل مهم برای خرید سافت باکس توجه به شیوه عملکرد آن است. ما دو نوع از این وسیله را به شکل‌های استاندارد و آسان باز داریم. نوع استاندارد برای استفاده در استودیوهای دائمی مناسب هستند؛ یعنی بتوان آنها را یکبار به طور کامل راه اندازی کرد و نهایتاً جداسازی کرد؛ اما نوع آسان، به راحتی جدا می‌شود و اگر بخواهید که آن را جدا کنید و در مکان‌های مختلف از آن استفاده کنید، خرید نوع آسان راحت‌ترین کار است؛ زیرا آنها مانند مکانیزم چتر، راحت باز و بسته می‌شوند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید شارژر بی سیم ارزان و تضمینی

نکات مهم هنگام خرید سافت باکس

نکات مهم هنگام خرید سافت باکس

در این بخش از مقاله سعی می‌کنیم تا با بیان نکات مهم و کاربردی در خرید سافت باکس، شما را در خرید این محصول یاری کنیم.

  • از جمله مهمترین موارد در خرید، توجه به داشتن دو لایه نفوذ است. به این صورت که منبع نور نقطه‌ای را پخش و نرم‌تر می‌کند.
  • قبل از خرید حتماً به شبکه‌های لانه‌زنبوری توجه ویژه داشته باشید و بدانید که هرچه کوچکتر باشند، گسترش نور کمتری خواهند داشت.
  • توجه داشته باشید که جنس پارچه آن مرغوب باشد. معمولاً داخل آن از فویل آلومینیومی براق و بیرون آن برزنت یا پارچه مشکی استفاده می‌شود.
  • هنگام خرید، حتماً نوع سوژه خود را هم در نظر بگیرید؛ بنابراین اگر حرفه‌ای هستید، سافت باکس‌هایی در ابعاد متفاوت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.